R.T.D / Reset To Default

Metal Day #7 @ Garage Rock Bar, Ankara @ 12 Mart 2006 Pazar @ 16:00

Gruplar aşağıdaki sıralama ile çıkacaktır.

R.T.D: Son dönemde yeni çıkan ve gelecek vadeden gruplarımızdan.İşlerine verdikleri özeni sahnede size de yansıtacaklar.Ayrıca Fear Factory vs. gibi sıradışı ve gaz coverlarıyla ve besteleriyle de gecenin lokomotif grubu olarak güzel bir açılış yapacaklar.

Kehanet:Günün safi heavy metal grubunu ve coverladıkları klasik olmuş parçaları sakın kaçırmayın!

Burst Appeal:Cidesphere’den tanıdığımız vokalist Oral ve arkadaşları modern soundlu besteleriyle,teknik ve gaz coverlarıyla geceye renk katacaklar.

Origam: Beynimizde yer etmiş heavy ve thrash metal şarkıları çalacak olan grup sahneleri ile de göz dolduruyor.Ayrıca vokalistlerinin sahne performansına da dikkat!

Veeeeee yeni kadrosuyla ilk konserini verecek olan CROSSFIRE!!!: Son dönemlerin en çok satan metal albümünü yapmış olan grup gecenin headlinerı ve size gerek kaliteli besteleriyle gerek coverlarıyla gerekse muhteşem sahne şovlarıyla unutulmaz bir gece yaşatacaklar.Ve geceyi hep berbaer noktalayacağız.

Tüm metalseverleri Pazar günü Headbang’e bekliyoruz!!!

Adres: Garage Rock Bar,Karanfil sok.,No:22 ANKARA
İletişim: [email protected]

Pazar günkü konserde R.T.D olarak
-Demodakiler dahil 6 beste+1 yeni beste
-Fear Factory-Cyberwaste,Machine Head-Imperium ve Amon Amarth-Death In Fire coverlarını yapcaz.
Gelecek herkese simdiden ii eğlenceler!!

Çalmaktan keyif aldığım bir konser daha oldu.Umarım dinleyenleride eğlendirmişizdir..
Ayrıca Ekin kardesimede bizi dinlemeye zaman ayırdığı ve soundcheck teki yardımından dolayı R.T.D olarak tesekkür ederiz.

Çok sevmediğim bir tarzı icra ediyor olsanızda, sahne duruşunuz, performansınız ve yaptığınız tarzdaki başarınız sayesinde dinlemekten keyif aldığım bir konser oldu. İlk çıkan grup siz olduğunuz için aslında biraz güme gittiniz. Bir kaç eleştirim var yalnız:
Vokal clean partisyonlarda çok detone oluyordu. Gerçi bu ses sisteminden de olabilir, çünkü her ne kadar monitörlerde olsa içerde birbirinizi eminim ki net duyamıyordunuz (Barların değişmez problemi.). O yüzden konsere özgü birşeydir diye düşünüyorum. Yine de demolara da baktım daha fazla geliştirebiliceğini düşünüyorum kendisinin, herşey zamanla tabi, yinede başarılıydı, tebrik ederim.
Davulcu tarza göre gayet iyiydi, yalnız tuşesinin aşırı sert olması, biraz (Özellikle zillerden) kontrolsüz ve rahatsız edici bir ses çıkmasına neden oluyordu. Buna dikkat ederse çok daha iyi olucağını düşünüyorum.
Gitaristin tonları çok iyiydi, şimdiye kadar bir metal grubunda dinlediğim en sert,tok ve bir o kadar da temiz tondu. Herhangi bir eksiğini göremedim.
Yalnız beni tek rahatsız eden bascı oldu. Hani gruba pek bir katkısını göremedim. Sadece arkada bir bas sesi olmasını sağladı o kadar. Grubun genel kalitesini yakalamak için biraz daha zaman ihtiyacı var gibi.
Bunlar demonuzu dinlemiş ve tek konserinizi izlemiş birinin yorumlarıdır. Yanlış anlaşılmaz umarım, dediğim gibi dinlemekten keyif aldım ve elimden geldiğince yapıcı eletştrilerde bulunmaya çalıştım.
Başarılar dilerim.

Roth-Azad demiş ki:
Çok sevmediğim bir tarzı icra ediyor olsanızda, sahne duruşunuz, performansınız ve yaptığınız tarzdaki başarınız sayesinde dinlemekten keyif aldığım bir konser oldu. İlk çıkan grup siz olduğunuz için aslında biraz güme gittiniz. Bir kaç eleştirim var yalnız:
Vokal clean partisyonlarda çok detone oluyordu. Gerçi bu ses sisteminden de olabilir, çünkü her ne kadar monitörlerde olsa içerde birbirinizi eminim ki net duyamıyordunuz (Barların değişmez problemi.). O yüzden konsere özgü birşeydir diye düşünüyorum. Yine de demolara da baktım daha fazla geliştirebiliceğini düşünüyorum kendisinin, herşey zamanla tabi, yinede başarılıydı, tebrik ederim.
Davulcu tarza göre gayet iyiydi, yalnız tuşesinin aşırı sert olması, biraz (Özellikle zillerden) kontrolsüz ve rahatsız edici bir ses çıkmasına neden oluyordu. Buna dikkat ederse çok daha iyi olucağını düşünüyorum.
Gitaristin tonları çok iyiydi, şimdiye kadar bir metal grubunda dinlediğim en sert,tok ve bir o kadar da temiz tondu. Herhangi bir eksiğini göremedim.
Yalnız beni tek rahatsız eden bascı oldu. Hani gruba pek bir katkısını göremedim. Sadece arkada bir bas sesi olmasını sağladı o kadar. Grubun genel kalitesini yakalamak için biraz daha zaman ihtiyacı var gibi.
Bunlar demonuzu dinlemiş ve tek konserinizi izlemiş birinin yorumlarıdır. Yanlış anlaşılmaz umarım, dediğim gibi dinlemekten keyif aldım ve elimden geldiğince yapıcı eletştrilerde bulunmaya çalıştım.
Başarılar dilerim.

Evet böle yapıcı elestiriler bize yardımcı oluyor.Tesekkür ederiz yorum için.Ayrıca tarzımızı sevmeyen birine kendimizi dinletebildiysek ne mutlu bize.

garajdaki ses sistemindeki bokluk tizlerin cuma günü de-javu da patlamış olmasından kaynaklanıyor arkalarda bile bi boğukluk var heleki tribunlerin oraya oturunca sesteki kalitesizlik doruklara çıkıyo :?

bayaa sağlamdınız dün akşam.. tebrik ediyorum.. fakat tek birşey söyleyeceğim, yanlış anlaşılmazsam tabe,

fear factory - cyberwaste dediğinizde, zamanında "cyberwaste-ül hatim" yapan biri olarak çok şaşırdım... yani twin atmak çokta kolay değil, birde aksak twinler ölümdür zaten ki bahsi geçen parçadaki twinleri ve davul ayrıntılarını çok iyi yapamadınız... "nothing you say matters to us" sözlerini söylerken, baterist orjinal parçanın dışında bir ritmden gitti.. tam dedim aha gaz parça delirelim dedim.. ama o parçadaki performansınız bence pekte iyi değildi.. ya kusuruma bakmayın ama bunlar şahsi görüşüm.. fakat olabildiğince sağlamsınız... vokal sağlam, clean'a geçtimi biraz bozuyor bence.. yani şöle, parçanın gidişatını bozuyor...

uzun lafın kısası, umarım daha başarılı olursunuz.. yanlış anlamayın, kimseye şit atmak gibi bir niyetim yok sadece düşüncelerimi belirttim.. hade eyvallah \m/ (bozuk türkçe için kusura bakmayın :) lanet bir pazartesi sendromu ve testament üzüntüsü :( )

evet Roth'unda söylediği gibi gerçi ben Emir'e de söylemiştim clean vokallerde ciddi bir detonasyon vardı...Gerçi bunun sahnedeki performanstan kaynaklandığını söyledi Emir ama yinede üstünde çalışılması gerek cleanlerin...Bas ise çok güçsüz geliyordu...Ama yeni bir grup için beklediğimden iyi bir performanstı...Başarılarınızın devamını dilerim...

arkadaslar dün gercekten cok begendim özellikle davul ve vocal hosuma gitti ses sisteminden kaynaklana bi sorun vardı galiba gitarlar tiz geldi basarılar arkadaslar kolay gelsin :metal

deathtrip demiş ki:
bayaa sağlamdınız dün akşam.. tebrik ediyorum.. fakat tek birşey söyleyeceğim, yanlış anlaşılmazsam tabe,

fear factory - cyberwaste dediğinizde, zamanında "cyberwaste-ül hatim" yapan biri olarak çok şaşırdım... yani twin atmak çokta kolay değil, birde aksak twinler ölümdür zaten ki bahsi geçen parçadaki twinleri ve davul ayrıntılarını çok iyi yapamadınız... "nothing you say matters to us" sözlerini söylerken, baterist orjinal parçanın dışında bir ritmden gitti.. tam dedim aha gaz parça delirelim dedim.. ama o parçadaki performansınız bence pekte iyi değildi.. ya kusuruma bakmayın ama bunlar şahsi görüşüm.. fakat olabildiğince sağlamsınız... vokal sağlam, clean'a geçtimi biraz bozuyor bence.. yani şöle, parçanın gidişatını bozuyor...

uzun lafın kısası, umarım daha başarılı olursunuz.. yanlış anlamayın, kimseye şit atmak gibi bir niyetim yok sadece düşüncelerimi belirttim.. hade eyvallah \m/ (bozuk türkçe için kusura bakmayın :) lanet bir pazartesi sendromu ve testament üzüntüsü :( )

Cross tonlamasından memnun deildim.bilirsin cok cross vuran davulcu boğuk ve bass yoğunluklu sesi sevmez cünkü vuruslar kaybolur.ama bunu ordaki suratsız tonemaster a anlatmakta zulüm olacağı için olduğu gibi çıktım.cok karambol geliordu crosslar.fear factory tonunu bilirsin,crosslar ıslak ve rezonanssızdır.sarkıda atılması gereken 1cross-trampet-2 cross-trampet düzenini sorunsuz attım fakat bunun duyulmadıını farkettiim için 32 lik vurusla taradım(bestelerimizdede aynı olayı yapmak zorunda kaldım).maalesef tonlamanın yanlıs olmasından beni bu sekil karambol ritimlere itti.''nothing you say matters to us'' bölümünden 2tom-trampet-8cross(böle acıklamak en mantıklısı) düzenini aynen gittiimi düsünüorm ama ara ataklarda bir eksiklik olduysa sana öyle yansımış olabilir.yinede dediklerini dikkate alacaım.saol

yok yani yanlış anlama seni kötülediğim felan yok..

ama dediğin gibi olabilir.. ben ne sizin grupta ne de diğer gruplarda doğru dürüst (origam ve crossfire hariç) cross sesi duyamadım... çok karmaşıktı ses düzeni.. gerçi toner denilen o (fatman) adamdanda kaynaklanıyor olabilir. :D tekrar başarılar...

Roth-azad doğru söylüyor İlk grup olark biraz güme gittiğiniz doğru .. Başarılıydınız beyler olsun , güzel ( death in fire çalarken çağırdınız milleti ama millet öne gelmeye yanşmadı pek , ikinci gup olarak cıksaydınızda ilk grup seyirciyi ısındırsaydı biraz , sonra çoştururdunuz:) ) ...Neyse Yolunuz açık olsun. Başarılar

abicim ben çok eğlendim yanımdaki kız arkadaşlarım pek bu tarzı dinlememelerine rağmen tuvalete gitmek için konserin bitmesini beklediler.bence bu çok önemli bi durum:)ayrıca şu garajın tonemaster sorununa nezaman bi çare bulucaklar merak ediyorum.tebrikler beyler tekrardan

butun yorumlar icin cok ama cok tesekkurler :) grup adina her konser biraz daha gelistigimize inaniyorum. Bence ii bi konserdi hernekadar seyricinin yabanci olduu bi tarzi yapsakta...
Kendi adima tabiki calisacagim eksikleimin farkindayim. Okadar hareket ve headbang de kalkip ta clean yapmak biraz zor oluo acikcasi bide monitorden inanin birsey duymak cok zor ama bunnari bahane olarak almayin lutfen cunki dediim gibi calismaa devam :)
Bu kadar guzel elestiriler almak inanin cok hos grubun gelecegi icin bi katki olarak bakiorum ben bu yorumlara gorusmek uzere :)

butun yorumlar icin cok ama cok tesekkurler :) grup adina her konser biraz daha gelistigimize inaniyorum. Bence ii bi konserdi hernekadar seyricinin yabanci olduu bi tarzi yapsakta...
Kendi adima tabiki calisacagim eksikleimin farkindayim. Okadar hareket ve headbang de kalkip ta clean yapmak biraz zor oluo acikcasi bide monitorden inanin birsey duymak cok zor ama bunnari bahane olarak almayin lutfen cunki dediim gibi calismaa devam :)
Bu kadar guzel elestiriler almak inanin cok hos grubun gelecegi icin bi katki olarak bakiorum ben bu yorumlara gorusmek uzere :)

Geri