Gitarı Bilgisayara Bağladım Ama Ses Yok

'Müzik Teknolojileri & Kayıt Forumu' forumunda Scramble tarafından 30 Aralık 2012 tarihinde açılan konu

1. Gitarımı jack küçültücü ile bigisayarımın mikrofon girişine taktım.Mikrofonda sessizde değil.Denetimden ayarlarını yaptım ama ses yok.Lütfen yardım edin.

2. Bilgisayarınız masaüstü mü notebook mu?
    Notebook'sa onların onboard ses kartı bu işler için yetmiyor.
    Masaüstünün onboard ses kartı biraz daha idare eder ona göre. Mikrofon girişinden taktıktan sonra, direk ses duymanız mümkün olmayabilir bazen. Hoparlörün sesini sonuna kadar açtıktan sonra clean sesi duymaya çalışın.
    Yok eğer kastettiğniz şey, guitar rig, ampli tube vs. gibi programlardan ses alamamaksa onların giriş/çıkışlarını iyi ayarlamak gerek.

Scramble bunu beğendi.
  3. Masaüstünde denedim.Masaüstü 5+1 e bağlı zaten.Mikrofon girişine taktım ses sonda.Müzikle test ettim bunu zaten.Malesef çıkmadı programlarla denesem olur mu acaba?

4. Kerem

Kerem

317
    108
    505
    direk mikrofon girişine taktıysanız ses ve denetim ayarlarından, mikrofon sesini açmalısınız.

Scramble bunu beğendi.
  5. Ayarlar gördüğünüz gibi

Ekli dosyalar:

6. Kerem

Kerem

317
    108
    505
    oradan giriş ayarlarına gelip mikrofon sesini açın sanırım bu resim çıkışın resimi.. Tabi yanılıyorda olabilrim uzun zamanda xp kullanmadım

7. Yaptım ama aynı malesef :/

Ekli dosyalar:

8. Kerem

Kerem

317
    108
    505
    son gönderdiğiniz resimde mikrofonun altındaki kutucukda tik var onu kaldırım ve gelişmiş ayarlardan mikrofon sesini artır gibi bir seçenek varsa onu işaretlemeyi deneyin

9. O tıkı kaldıramıyorum.Yani oradan başka bir seçeneği seçmem lazım.

10. Buda gelişmiş ayar kısmı

Ekli dosyalar:

11. Birde gitarda volume kısmını kısıp arttırdığımda hoparlörlerde cızırtı oluşuyor.

12. Kerem

Kerem

317
    108
    505
    gitarı bilgisayarın ön kısmına taktıysan oradaki front ile başlayan kısmı işaretle ve diğer mikrofon artırmayı işaretle bakalım olacakmı

13. Denedim ama olmadı.

14. Kerem

Kerem

317
    108
    505
    aklıma gelenleri söyledim. Belki başka arkadaşlarda yardımcı olabilir. Kolay gelsin

Scramble bunu beğendi.
  15. Peki sağolun iyi günler.

16. Gördüğüm kadarıyla soundMAX diya bir program var PCnde. O programın kendi paneli olacaktır. Oradaki bazı imgeler ve ayarları kontrol etmen gerekecek. Denetim masasından öyle bir program olup olmadığını, kurulu olup olmadığını kontrol edebilirsin.

Sonra, Bilgisayarında başlat menüsünden o programı bulup ilgili paneli aktif ederek oradaki mikrofon girişlerini kontrol etmelisin.

Scramble bunu beğendi.
  17. Scramble bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş