Elektro Gitar Set Up Yardım

'Elektro Gitarlar' forumunda ozan_fender tarafından 4 Ocak 2013 tarihinde açılan konu

1. arkadaşlar öncelikle merhaba.

direk konuya giriyorum.

amfisiz sahne set up ı yapmak istiyorum.

Sorular:
    1) sansamp tri ac, gt2, classic ya da türevleri olan AMT ss-30 ya da 20 ya da bogner extacy blue (bunun preamp olup olmadığından emin değilim) gibi preamplarda kabin simülatörü var mı? direk mixer e girmem kabin simülatörüne girip de mixer e girmem le aradaki fark ne olur kabin simulatörüne ihtiyacım var mı? varsa önerileriniz lütfen.
    2) bu preamp ve kabin simülatörü işini hallettik diyelim. bu preamplardan return - send ile ya da yoksa önüne ya da arkasına koyacağım bir vah ya da bir processor ki sadece efekleri bundan kullanmak istiyorum (bütün efekleri tek tek almak yerine zoom g2r almayı düşünüyorum) nerde olmalı.

Ekstra sorular: Fender mustang floor almayı düşündüm ilk etapta. sonradan tamamenn elektronik olduğunu düşünüp soğudum. bu pedal hakkındaki fikirleriniz.
    Tc electronics Nova hakkındaki görüşleriniz ( bu da analog geçiyo dijital programlanan analoglardan bunda preamp ve kabin simülatörü özelliği var mı)

Şimdiden teşekkür ederim.

EKSTRA Önemli Soru: Elimde Sunn Mustang 1982 model gitar var fenderin india fabrikasından olduğunu sadece markasının fender olmadığını söylediler kelepir denk geldi aldım. gayet de güzel gitar. HSS dizilimli. Fender tonlarına yakın manyetik tavsiyeleriniz. lütfen. ve ayrıca şunu merak ediyorum. Bu bridge deki Humbuckeri volume potunu yukarı çekerek single a getirme olayı nasıl oluyor. manyetikte mi bitiyo iş yoksa potansta ya da neyde oluyor.

Teşekkür ederim.

Bu Sayfayı Paylaş