Gitara İnlay Yaptırmak

Tabii ki :D Ama gövde işlemi bitmedi. Şimdi köprüyü değiştirmem lazım. Piezolu bir köprü takmayı planlıyorum ama bulamıyorum. Sanırım Schaller Floyd Rose takıp bitirecem olayı. Ama şu bayram tatili nedeniyle bu işlere bir hafta ara verdim. Bir de 15 Kasım'da bir kayıt var çalmam gereken. Ya bu işi hemen bitirmeliyim ya da iyice sarkıtacam.

Aah ah şu J-Custom'lar burda da olsaydı alsaydık biz de. Uğraşmazdık bu tip maceralarla :D

Merhabalar.
Sedefkar.net 'den bir temas kurdum bu sedefi kaca alabiliriz diye adam bana islenmemis sedef icin kilosuna 200 usd. istedi...

Biraz pahalı ya geldi alabilecegimiz yerle temasi olan arkadaslar varsa yardimci olursa seviniriz.

Hocam ben hic onlarla ugrasmadan hem biraz daha ucuza mal ederim diyordum.
Buranin fiyatlari daha pahali cikti...
Bir arkadasim Antepe gitti.Oralarda bu isler hala yapilmakta biliyorsunuz (sedef kakmacilik)
Ondan haber bekliyorum..

Beklemede kal alfa 1

Sedef inlay yaptırmak istiyosanız.
Bi arkadaşımın gitarına inlay yaptırmak için biraz araştırma yaptım. ve bi yer buldum sedef inlay yapan.
12. perdedeki yazıyı değiştirecektik. harfine 10 $ istediler şuan için parasal açıdan müsait olmadığımdan (başka şeylerde vardı yaptıracağım)
yaptırmadım.
Adresini vereyim isterseniz gidin bi konuşun hoş bi teyze. Kendisi keman yapıyor. Sedef işlemelerle uğraşıyor.

Nimet Nilgün Ünsal
Adres : İstiklal caddesi Şahkulu mahallesi Kumbaracı sok. No:133 Tünel

İstiklalden tünele yürüken tünele gelmeden once soldan ikinci sokakda görürsünüz mutlaka...

Belki yardımcı olabilirler...

euphrates demiş ki:
Bizim iş bitince buraya ayrıntılı resimleri asarım zaten. Havamı atarım yani :D
İşlemin ayrıntılarını, malzemelerin nereden bulunacağını, maliyetini vb herşeyi yazacam buraya. Dediğim gibi çok ayrıntılı resimler de koyacam. O zaman karar verirsiniz. Az kaldı merak etmeyin.

Abi 4 ay olmuş :D

Bu arada bu kadar abartı da pes, böyle klavyede doğru düzgün bend yapılmaz heralde.
lowerneck-1.jpg

bestgandalf.jpg

Merhaba arkadaşlar benim rr performer var ve shark inlay yaptırmak istiyorum çok gıcık duruyor dot inlayler. İstanbuldayım shark inlay uyar herhalde. Yaptıran veya yapan yer varsa yazarsanız seviinirim. Yüksel usta yapar mı acaba şu arkas arkaşın da dediği yere bi gidip sorayım.

son mesajdan bu yana 3 sene geçmiş.
heralde bu zaman içerisinde bu konuyla ilgili çalışmış, gitarına uygulamasını yaptırmış arkadaşlar olmuştur diye düşünüyorum.
beğenebileceğimiz inlayleri gitarlarımıza uygulatabileceğimiz ustalar hakkında bilgisi olan ve de öneri yapabilecek arkadaşlar var mı?

Geri