SX gitarlar hakkında

Haaa bak şimdi. Ben o dolgun modern tondan bahsederken metalcore, hard rock gibi tarzları düşünerek söylemiştim ama o şekilde bir ton arayışındaysan Sx'leri tekrar koy radarına. O işler için iyi bir tanesine denk gelirsen ufak modifiyelerle gayet yeterli olur. Özellikle şu SJB Alder modelleri. Ufak modifiye dediğim şeyler de güzel bir kemik üst eşik, kaliteli bir tel seti hadi en fazla bunların üstüne düzgün bir burgu seti ki o da eğer burgular gerçekten haddinden fazla akord kaçırıyorsa.

SX gitarlar hakkında | turkrock.com

Sx ile ilgili buyuk bir baslik var zaten. Ayni konuyu acmak yerine oradan dile getirebilirsiniz, boylece belki eski postlardan aradigin cevabi bile bulabilirsiniz.

Soruya gelecek olursak, belirttiginiz 3 gitar daha dogrusu o fiyat araligindaki tum gitarlar asagi yukarı ayni performansi verir. O fiyat araliginda bakmaniz gereken ilk sey, gitarin rahatligi olmali, sap rahatligi, govdenin bedene oturuyor olmasi gibi seyler. Bunu anlamak icin de denemek lazim. Kisisel zevklerdir bunlar.

2005 yılında Tünel'de Senkop müziğe girip, Nejat abi bas gitar almak istiyorum dedim. Bir saniye dedi, yukardan bir kutu geldi, içinden krem rengi bir precision bas çıktı. Ayarlayıp verdiler sağolsunlar. Hala severek kullanıyorum. Geçen yıl manyetiklerini Delano ile değiştirdim. Kaç kaydımda kullandım bilmiyorum ama demirbaş gibi birşey oldu. Tavsiye ederim.

Delano manyetiklerle, volüm biraz düşük olmuş..

İşte kardeşim çin üretimi olunca bir amerikan alder gibi kaliteli ağaçlar kullanılan bu gitarların bu kadar ucuz olması insanı şüpheleniyor ister istemez :D bu belki de sadece bir önyargıdır.

SX gitarlar hakkında | turkrock.com

Sx ile ilgili buyuk bir baslik var zaten. Ayni konuyu acmak yerine oradan dile getirebilirsiniz, boylece belki eski postlardan aradigin cevabi bile bulabilirsiniz.

Soruya gelecek olursak, belirttiginiz 3 gitar daha dogrusu o fiyat araligindaki tum gitarlar asagi yukarı ayni performansi verir. O fiyat araliginda bakmaniz gereken ilk sey, gitarin rahatligi olmali, sap rahatligi, govdenin bedene oturuyor olmasi gibi seyler. Bunu anlamak icin de denemek lazim. Kisisel zevklerdir bunlar.

Sadece bass üzerine konuşulması yönünden genel "sx gitarlar hakkında" başlığından farklı bir nitelikte olduğunu düşünüyorum bu başlığın.
Hatta @killerbass, başlığı "Sx Bass Gitarlar Hakkında" diye güncellemen daha sağlıklı olacaktır.
Saygılarımla.

Cort Jazz Bass mı, SX Markus Miller Jazz bass mı yoksa SX Alder VTG Jazz BASS mı?? NecroBass kardeşim :D
Sx Marcus Miller Jazz Bass diye bir bas hiç duymadım açıkcası. Bu üçünden illa bir tane seçeceksem Alder VTG olurdu tercihim ama üçünü bir yan yana koyup denemek gerekir önce tam olarak sağlıklı karar vermek için. Hangisinin hangisine fark atacağını denemeden bilemezsin.

SX SST ASH NA gitarımda entonasyon ayarını yapmak deli etti. Köprü tamam, yaylar tamam, teller 10-46 esnetilmiş ve çalınmış ama yeni, standart akord, tel yükseklikleri normal, 10 yıldır yaptığım entonasyon ayarının ne halt olduğunu biliyorum, gitar ayara karşı inanılmaz tepkisiz. Teli uzalt veya kısalt tepki çok az. Aynı derdi yaşayan var mı? Hata konusunda fikri olan?

Geri