SX gitarlar hakkında

Stoklarda yok görünüyor :( Dolu piclkguard v e tunerlar geldi köprüyü taktık bi kaldı nut ve string tree onuda bulamıyoruz. Gitar fiyatı dahil modifiyelerle beraber 1490 TL'ye mal oldu. Umarım en azından meksika strattan iyi ton alırım.

Bende STRING TREE arıyorum. Aşağıda resmi bulunanlardan arıyorum.
thumbnail.asp

Stoklarda yok görünüyor :( Dolu piclkguard v e tunerlar geldi köprüyü taktık bi kaldı nut ve string tree onuda bulamıyoruz. Gitar fiyatı dahil modifiyelerle beraber 1490 TL'ye mal oldu. Umarım en azından meksika strattan iyi ton alırım.
Ben stok neck manyetik ile cayır cayır yardırıyorum hocam. Pişman olacağını düşünmüyorum. Ama sen de fazla abartmışsın sanki :D

Vintage tremolo kopru konusunda vida deliklerinin mesafesi onemli. Benim hatirladigim Amerikan stratlarin delik mesafeleri SX govdesine uymuyordu. Yeni delik acmak ve arada ciddi probkem yasamaniz olasi. Dikkatli olun tavsiye ederim. Buna karsin Meksika kopruler tam uyuyor. Kalin bloklu olanindan komple alin sorunsuz kullanin. Ebayde Anthill music diye bir saticida var cok hesapli alabilirsiniz

Hocam geçen Cuma, Taksim'de Rıfat ustadan üst eşik aldım. 2 mm yanlardan daha genişti. Tırnak törpüsü ile törpüledim. Bally ile yapıştırdım.
Gayet güzel oldu. Resimdeki modeli seçtim. Rıfat ustaya ulaşırsan muhtemelen alabilirsin.

pq-5000-00.jpg

20 dolar kendisi 16 dolar da kargosu tuttu. Büyük block dahildi evet. Kol yok ama.50325 eklentisini görüntüle

Anthill music sitesine baktım. 25$ Meksika köprü veriyorlar.
Fender Original Vintage Style Strat Tremolo Bridge MIM – Ant Hill Music

Amerikan köprü komple set isterseniz çelik bloklu fiyatı 120$
Genuine Fender USA Vintage Stratocaster Tremolo Assembly - Chrome – Ant Hill Music

Performans açısından acaba nasıllar. Aralarında 95$ fark var...

Ben stok neck manyetik ile cayır cayır yardırıyorum hocam. Pişman olacağını düşünmüyorum. Ama sen de fazla abartmışsın sanki :D

Ya zaten abartmasam anlamı yoktu :D MAnyetikleri iş görüyor biraz daha iyisini almak para israfı olurdu fark bariz olsun :) Ben şahsen kendime modifiye ile daha ucuza daha iyi gitar yapılabilir mi bunu kanıtlamaya çalışıyorum. Bugun yarın takacam pickguardla yeni burguları eşik stoklarda yok zaten.

Geri