SX gitarlar hakkında

Arkadaşlar elektronik aksama, potanslara , switch ve kablolara modlamak için bulaşmaya değer mi? Yapan var mı acaba?

Daha üst seviye parçalarla yapılan değişikliğin her türlüsü faydalıdır bence. Elektronikler de buna dahil. Zaten bildiğim kadarıyla potanslar için yapabileceğinizin en iyisi CTS ile değiştirmek olacaktır. Tanesi 30 TL civarı sanırım. Mesela bir köprü değiştirmeye kalksanız seçenekler sınırsız neredeyse. Rakamlar da öyle. Ayrıca bu parçalar sizin demirbaşınız gibi olacaktır.

Çok teşekkürler. Blok kalın olması sustein baya bir artırmıştır.
Kargolar dahil size gelişi ne kadar tuttu.

Hocam sustain arttı gerçekten. Sustain'in yanı sıra gitardaki ton cılızlığı (nasıl tarif etsem bilemedim) gitti. Akustik olarak bile çok daha dolgun geliyor şu an tonum. Zaten bu gitarı modifiye ederken her bir parçayı farklı zamanlarda taktığım için taktığım bu parçaların gitarın tonuna etkisinin ne kadar olduğunu kendim deneyerek tecrübe edinmiş oldum.

Ben aldığımda o ürün 20 dolardı. Kargosu da 19 dolardı sanırım. Dolar 2.6 civarıydı. Aşağı yukarı 100 lira tutmuştu her şey dahil.

arkadaşlar facebookta sx gitarların bazılarının sapının kendiliğinden yamulduğunu söylüyorlardı.. gitar öneren kişiye diyorlardı .. yaş ağaç kullanıyorlarmış

Bir link verirseniz bakarız ama yakın cevremden çok alan oldu hiç böyle bi şikayet duymadım.Farklı marka satan birileri karalamak için de yazmış olabilir.Zira çok markanın önünü kesmiş vaziyette

Ben şahsen iyi bir amfiye hala takamadım gitarı. O yüzden modifiyelerden sonraki fark belli olsada değdimi bişey diyemiyorum. Üst eşik tonu parlatıyorsa iyi. Şahsen eşikten umutluyum ucuz ama fark yaratacak bir değişim olsa gerek. Yabancı forumlarda falan baya önemli deniyor şu üst eşiğe :)

Selamlar,

Ben de SX SST62'ime ufak bir mod daha yapmıştım. Çıkma bulduğumuz bir Squier köprü, blok ve saddle'lar ile değişiklik yaptım. Blok aynı kalite olsa da bir daha hacimli. Ayrıca benim SX'teki orjinal blokta 5 yay takmaya olanak sağlayan deliklerden yeteri kadar yoktu. O yüzden yaylar çok dengeli tutmuyordu bloğu. Şimdiki blokta standart delikler var. 5 yay çok daha stabil duruyor. String tree'lerden D-G tellerini tutanı komple çıkardım. Ayrıca skalasından mıdır bilemedim Elixir 11'ler çok yoruyordu bu gitarda. 10'luklara geçiş yaptım. Bir iki tık daha güzel bir gitar oldu bence. Fırsat olursa öncelik burguları değiştirmekte tabiki, halen çok memnun değilim. Ufak boşlukları var. En son bu halde yeni bir şey kaydedeyim dedim. Ton bana daha toplu geldi, o pis pis kulağa batan cazgırlık gitti sanki.

Selamlar,

Ben de SX SST62'ime ufak bir mod daha yapmıştım. Çıkma bulduğumuz bir Squier köprü, blok ve saddle'lar ile değişiklik yaptım. Blok aynı kalite olsa da bir daha hacimli. Ayrıca benim SX'teki orjinal blokta 5 yay takmaya olanak sağlayan deliklerden yeteri kadar yoktu. O yüzden yaylar çok dengeli tutmuyordu bloğu. Şimdiki blokta standart delikler var. 5 yay çok daha stabil duruyor. String tree'lerden D-G tellerini tutanı komple çıkardım. Ayrıca skalasından mıdır bilemedim Elixir 11'ler çok yoruyordu bu gitarda. 10'luklara geçiş yaptım. Bir iki tık daha güzel bir gitar oldu bence. Fırsat olursa öncelik burguları değiştirmekte tabiki, halen çok memnun değilim. Ufak boşlukları var. En son bu halde yeni bir şey kaydedeyim dedim. Ton bana daha toplu geldi, o pis pis kulağa batan cazgırlık gitti sanki.

Ton müthiş olmuş güle güle çal ,kıskandım vallahi :D kayıtta ne kullandın ?

Merhaba, kayıtta SX->RME Babyface->Cubase5->LePou Hybrit->Cubase'in Delayi->LeCab (Orange Amps Cab)->Mokafix Audio The Bat-> TL Saturated Driver şeklinde yazılım/plugin kullandım.

En son olara burguları değiştirdim ve kendi yaptığım titanyum üst eşiği taktım:)
image.jpg

Geri