Tube Screamer

Merhaba 84 strat'ıma ibanez ts-9 bağlayarak senelerdir srv çalmaktayım ve uzunca bir süredir ibanez ts808 aramaktaydım en sonunda reissue'su çıktı da aldım çok tatlı tonu var ama biraz soft kaçıyo(rock ve türevleri çalmamama rağmen!!!) ts9'a bağlayıp kullandığımda ise düz ts9 sesi deişiyo ts808'i sadece boost olarak kullanmış oluyorum. uzatmadan sorum şu : ts 808'in yanına bir overdrive pedalı alıcam ts9 umu ayrı kullanmak için, sizce boss'un hangi pedalını almalıyım? (vazgeçemiorum boss'tan)
od-3 mü, sd-1 mi, bd-2 mi, os-2 mi ?
yada distortion mı bağlamalıyım ? ds-1 olur heralde ds-2 rocker işi kaçar sanırım?
yardımcı olursanız çok sevinirim...

bence illa onlardan birini alacaksan od3 veya daha daha high gain için sd1 al.
bd2 çok kullanmadım ama os2,ds2 falan yapay geliyo bana..

ya da her zamanki gibi hepsini dene hoşuna gideni al

stevierayvaughan demiş ki:
ds-1 olur heralde ds-2 rocker işi kaçar sanırım?

:LOL: :LOL: (+1)

Soruna gelirsek. Eğer illaki boss alcam diyosan ki (hiç tavsiye etmiyorum şahsen) ben olsam sd-1 veya od-3 alırdım. Ama dist imkanını da bikenarda tutayım dersen os-2 işini görür.
Ama hazır zaman varken bence ehx (örnk: big muff), roctron, tce veya mxr gibi markaların ürünlerine bak derim.

merhaba,

bence kesinlikle boss alma.

herşeyden önce gerçek by-pass olmadığı için sinyal kaybına yol açıyor.gerçi ibanezin pedalları da gerçek by-pass değil tetikleme ile açıp kapanıyor ama boss un dizaynı bu problemi daha fazla yansıtıyor nedense)

ben el yapımı ts-808 kullnıyorum.DPDT switch ile true bypass sağlıyor.oldukça memnunum.bu konuda üretim yapan epey insanlar var.hem ucuz hem kaliteli bir çözüm olur sanırım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
arkadaşlar öncelikle tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim ben ts808'in sade tonunun gain azlığında şikayetçiyim farkettiyseniz, yanına ts9 da bağlamıyacağım, ne koyayım gain artırmak için?

marshall dan uzak dur.mutlaka fender al.

silverface bir twin reverb çok iyi olur 78-80 modelleri 800 dolar civarı.

orjinal blackface bulma şansın yok zaten.yeni çıkanlar black-face benzeri ancak re-issue modelleri o kadar iyi değil zaten.

eğer bu büyük gelirse en kötü ihtimal hot rod serisi al blues junior uygun olur.

hiç fender bulamadın diyelim...

crate yada başka marka olabilir ama mutlaka çıkış katı dizaynı 6L6 lambalara göre olsun.EL34 lü alma.

marshalldan; özellikle JCM serisinden uzak dur.

bazı kişiler kalkıp olur mu ya ben SRV nin fotoğrafını gördüm arkasında marshall vardı falan diyenlere de aldırma

o model JCM 800 ün çok sınırlı üretilen club&country modeli.

onu bulman zaten orjinal blackface twin bulman kadar zor bir ihtimal.

kolay gelsin

buarada pedalla ilgili ısrarla sormuşsun yanına overdrive ne ekliyim diye.

ben kesinlikle 2 ts aynı anda diyorum...

drive tonunu daha çok sevdiğini gitara yakın, diğerinin de gain i kısık vol açık şekilde onun önüne eklersen birde lambalı amfi sorununu çözersen bir problem olmaması lazım.

boss dan uzak dur diyorum

ben ts-9 ile OD-3 kullanıyorum ama memnun değilim..

daha doğrusu boss un hiç bir şeyinden memnun değilim.

by-pass olayında gerçekten kötüler..tondan epey birşey götürüyor

her ne kadar ts-9 ve ts-808 ler de true bypass olmasa da bu sorunu çok fazla hissettirmiyorlar.

ben yine de kendi yaptığım el yapımı ts-808 i kullanıyorum.DPDT switch li ve true-bypass.orjinalinden pek bir farkı da yok

Boss SD1 ve DS1 standard (yani illa ki olmasi gereken) pedallar arasindadir, TS9'da tabi oyle.

Simdi gain azligi sundan oluyor: Sen lambali bir amfi kullandiginda aslinda nerdeyse hic mi hic overdrive istemeyeceksin bir pedaldan butun olay zaten amfiden (powertubelardan eger sesi dogru kullaniyorsan) hallolacak. Bundan dolayi senin aslinda istedigin bir "boost" ki o sana otomatikman overdrive'i tube'lerden verecek. SD1'in ve diger tubescreamerlarin (zaten adi ustunde) mantigi budur.

B

zifir demiş ki:
marshall dan uzak dur.mutlaka fender al.

silverface bir twin reverb çok iyi olur 78-80 modelleri 800 dolar civarı.

Arkadaşım,twinreverb çok zor drive olan bir amfidir,yüksek yüklemelerde bile ses kırılmaz...

O tür amfilere direk gitarı girmek daha mantıklıdır bence...

Kaldıki soruyu soran vatandaşda ts-9 ve benzeri bir pedal kullanacak demekki overdrive lı saund istiyor,önerdiğin emfiler tutmadı yani anlayacağın :)

Ben de aynı durumdayım. Ts9'u yeni yeni tanıyorum ve benim de yanına eklemem gereken bir drive pedalı var. Ben de ts9 gibi güzel bir soundu boost kullanarak arada kaynatmak istemiyorum ama Boss'dan ziyade tech21'in dobledrive pedalına baktım. Driveları beni tatmin etti, "İllakli boss." diyorsun ama bunu dabir dene bence!

Siz ne dersiniz arkadaşlar? Doubledrive nasıl olur?

Saygılar & sevgiler...

silent_guitar demiş ki:
Ben de aynı durumdayım. Ts9'u yeni yeni tanıyorum ve benim de yanına eklemem gereken bir drive pedalı var. Ben de ts9 gibi güzel bir soundu boost kullanarak arada kaynatmak istemiyorum ama Boss'dan ziyade tech21'in dobledrive pedalına baktım. Driveları beni tatmin etti, "İllakli boss." diyorsun ama bunu dabir dene bence!

Siz ne dersiniz arkadaşlar? Doubledrive nasıl olur?

Saygılar & sevgiler...

Ts-9,TS-9 dx ve od-3 ye bakmalısın bence...

TS-9 u arada kaynatmama düşüncesine kesinlikle katılıyorum.

Eğer lambalı bir amfin varsa,ki buda kalite ise ,bu yazdığım pedalların hepsi ile güze lsonuçlar alabilirsin...

BEn şahsen, Gibson LP Studio (BAzen Fender Amerikan Stratocaster kullandığımda oluyordu)+ Od-3 (bunun yanına bazen TS-9dx i koyup bazen tek başına kullandığım oluyordu) +Danectro EQ+ Vox ac-30 şeklinde bir set-up kullanarak R.Gallacher,Jeff Beck gibi isimlerin gitar saund una çok yakın bir saund elde edebiliyordum...

Aklında bulunsun ;)

Ben de aynı olaya düştüm ts808 analogman modifiyeli Ts7 pedlım var.
Boost için ne kullandıysam pedalın karakteri bosst için kullandığın pedalın karakterine dönüşüveriyor.
ben de EQ'ı boost olarak kullandım. hatta birazcık ta tizleri yükseltim ki sololarda gayet parlak bi performans yakaladı tubescreamer karakterini bozmadan.

Geri