Demir Demirkan

demir türkiye nin sayılı gitaristlerinden biri filan iyi hoş..da...son albüm,sertab a yaptığı şarkılar(!)pop kıvamına geldiğini gösteriyo sanki..ikinci albumde vokalini biraz geliştirdi ama sound kesinlikle bana göre değil..

yapmayin!sertab'la olan muabbet sadece is munasebetiyle sinirli kalmadigindan bu kadar popup oldu..olmasi normaldi yaptigi iste dogruydu!DD hakkaten naptigini insanlarin ne istedigini iy bilen bi adam -ohom yakinen tanirim sever,koklarim :twisted: :twisted: :twisted: - ucuncu album mart'ta gelior..suanda simdilik lee reklamlarinda goruouz ama bisey demisti tek bi cumle mart icin ROCK'N'ROLL FOREVERRRRRR :!:

Bi dakka ya Demir Demirkan Pentagram'dan ayrılmadı ki.

O sıralar -Unspoken'i çıkartmadan once- Demir Demirkan Unspoken albümüne dikkat edeceğince sürekli Sertab Erener'in albümüne yardımcı olup hiç Unspoken'i iplemeyince Pentagram'da "Sen git sevgilinle pop yap, biz burda Metal yapcaz demişlerdir".Olay budur yani Demir Demirkan Pentagram'dan ayrılmakla iyi veya kötü bir iş yapmış olmadı; Pentagram'ın onu gruptan çıkartması Demir Demirkan'ın işine yaramış yada yararmamıştır.

(Tabi ki Pentagram onu "atmasaydı" kendisinin çıkmayacağı ne malum du ama sonuçta kendi etti kendisi buldu. Ayriyetten son albümüde çok kötü yada benim tarzım değil. Hala iyi bir sanatçı ama Türü kötü bence...)

Ayrıca Demir Demirkan'ın gitmesi eyi oldu çünkü Metin gruba iyice oturmak için Unspoken'a çok kastı; ortayada mütiş bi albüm çıktı. Metin'in yeteneği ortada bence Demir Demirkan hiç kasmasın pop yapsın, Metinin eline su dökebilcek çok az gitarist var.

işallah bir gün mantıksız pentagram - demir - metin üçgenini konuşmaktan vazgeçersiniz.

bu arkadaş şahsen kavga sırasında yanındaymış gibi anlatmış... pentagram üyesimisin arkadaşım?

Yok yani bunu bana söyleyen menejerleri olduğu için öyle anlattım. Ayrıca sadace ben kendi görüşümü söyleyip; demir'in gitmesinin pentagram açısından iyi olduğunu söyledim. İlla ki insanları sıkıştırmak zorunda değilsin arkadaşım

Lee reklamında yer almış, Tv8 de bir reklam programında reklamın perde arkası ve reklamda yer alanlarla ilgili bilgi veriyordu, reklamın müziğini de kendisi yapmış. Pop türüne yatkınlık gösterdiği kesinse de rockdan uzaklaşmak istemediği belli bence.

Demir Demirkanın gitarcı kişiliğini tartışmak bence yersiz zaten kimse kötü gitarist dememiş. Zaten Demir Demirkan deyince benim aklıma iyi bir gitacıdan ziyade, çok iyi bir müzisyen geliyor

Demir Demirkan bu ülkeden çıkan en iyi müzisyenlerdendir. Every way that I can ve benzeri kalitedeki 'pop' şarkılarını yapmak her baba yiğidin harcı değildir. Bu ve daha büyük bütçeli 'pop' projelerin oluşum aşamasında müziği yalamış yutmuş, sindirmiş, posasını çıkarmış müzisyenler , aranjörler çalışır. Biz bu tarz insanların yanında 'daha dün annemizin kollarında...' şarkısını öğrenmeye çalışan kreş çocukları sayılırız.

Bu nedenledir ki, biraz olsun -Mangadan Ferman Akgül 'ün deyimiyle- metalcilik takıntınızdan uzaklaşıp müziğe daha geniş bir perspektifden bakmaya çalışmanızı önerir, böylece daha mutlu insanlar olmanızı dilerim...

20 martda kemanci'da demir..

29 martta da 8 turkce ve 3 ing sarki iceren super bi album gelior...

adam 3.solo albumunu de tamamlamisken lutfen su sacmasapan sohbeti gereksiz pentagram muahbbetini AC-MA-YIN AR-TIIIIIIIIIIIKKKKKKKKK :!:

Sert, yumuşak, pop, rock.. Bence sabaha kadar konusup sonuca varamacağımız muabbetler gibi geliyor. Su götürmez bir gerçek var ki adam gerçkte türkiyenin en iyi gitaristlerinden biri. Yaptığı şarkılar tartışılmaz. zira göçmen şarkısnı biz Everyway that i can'i tüm avruıpa begendi yani daha ne olsun. Bu arada unumadan Metin agh Metin adamın konser performansı rüyalrıma girdi. Manyak herif solo atarken bir eliyle bira içiyordu. Hiç kasılmadan tek elle nasıl çalıooo o gitarı anlamış değilim. Yeteneği tartışılmaz ama ikisi arasında kıyas yapmakta bana yakışmazzz.. (neden yakışmaz dedeiysem :) )

arada kalmış insanlar vardır,ne yapacağını,nereye gideceğini bilemeyen ve ben demiri öyle görüyorum.çok iyi gitarist olduğunu herkez biliyor onun neler yapabileceğini herkez biliyor ama demirin kendisinin ne yapacağını bilmesi gerekir diye düşünüyorum

Geri