Blackstar Amfi Secimi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda whok2 tarafından 9 Ocak 2013 tarihinde açılan konu

1. Selam arkadaslar bu hafta yeni amfimi alacagim hayirlisiyla fakat Blackstar ht5r valve kombo ve ht1r valve reverb kombo arasinda kaldim amfiyi sadece evde calmak icin kullanicagim fiyat konusundada sikinti yok sizce ne yapmaliyim ?

2. ben olsam ht 1 i alırdım konsere çıkmayacaksan .

3. ht1 bende düşünüyorum sıfırı 420 lirayken 2. eline 400-450 istiyorlar anlamıyorum. 2 gün önce gittim doreye bir sürü ht-1 gelmiş.

4. Ht5r kullanıcısyım.gayet memnunum.ht1den ek olarak equaliser ayarı yok.sadece isf dedikleri sistem var.ayrıca send returm yok.

5. diabolique

diabolique Forum Yöneticisi

1,415
    793
    2,705
    Ben de aynı şekilde HT-5r öneririm. HT-1 çok yavan göründü gözüme, fx loop da iyi bir avantaj

6. Ben HT-1'i tercih ederim .

Bilhassa para sorunu yok ise eğer , kafa olanı ve yanında HT-408 kabinini .

:)

7. Eq, fx loop, kullanılan lamba tipi, kabin ve speaker büyüklüğü gibi farkları var. Almışken Ht5 alın, ht1 kötü bir amfi olduğundan böyle söylemiyorum, aksine fiyatına göre çok güzel bir amfi olduğu için muhtemelen aldıktan bir hafta sonra keşke ht5 alsaymışım diyeceksiniz ;)

Dipnot: HT5 düşük volümde de gayet tatmin edici fakat esas canavar volüm potu saat 12 - 1 civarlarından sonra ortaya çıkıyor. :rolleyes: (Apartman dairesi... :cry:)

8. bu arada ht1 i sadece resimde gördüysen kendisini gördüğünde biraz şaşırabilirsin.baya bir ufak.ben ilk gördüğümde baya bir şaşırmıştım.ben ht 5 i apartmanda kullanıyorum.öyle 12 1 i tabiki göremedim.ama bence eger parasal açıdan sıkıntı yoksa kesinlikle ht5 öneiririm

9. Peki ht5r kafa amfisini alip yaninada blackstar kabin almakmi daha verimli olur yoksa ht5r combo yetermi tek basina

10. Blackstar'ın harici kabininde Celestion speaker var, modeli Seventy 80 olması lazım tam bilemiyorum, combo olanında ise 12" Blackbird 50 speaker var. Blackstar'ın harici kabinini denemedim ton farkını bilemiyorum. Ev için combo olanı yeterli olur diye düşünüyorum. Ama kafa alacak olsam yanına blackstar değil de mesela Vox V112NT alırdım, greenback speaker bu amfiye yakışır gibime geliyor tabi zevkler ayrıdır denemek lazım.

11. Blackstar HT5 in kabininde Celestion değil Blackbird var , daha üst modellerde Celestion bulunuyor .

Düzeltmeme izin verin , yanlış bilgilendirme olmasın .

Yani HT112 Blackbird , HTV112 Celestion .

12. 12" kabin ve fx loop hangisinde varsa onu tavsiye ederim .

diabolique bunu beğendi.
  13. diabolique

1,415
    793
    2,705
    Daha önce Celestion seventy 80 yüklü kabin ve şu anda Blackstar HT5r kullanmış biri olarak, ev ortamında isterseniz 1 seviyesinde, isterseniz 5 seviyesinde çalın, at ile deve bir fark olmayacaktır. Celestion vintage 30 derseniz tamam, hatta ben de bir ara düşündüm değiştirmeyi. Ama seventy 80, Celestion'ın en düdük (rocket'lerden biraz daha iyi olabilir) aparlörü olabilir (kişisel fikrim). 12" kabin olsun, fx loop olsun, ev ortamında hacimli ses gelsin, bir de boostlanınca fön makinesi etkisi yapar, gayet de yeterli.

14. Çok fark eder .

Blackbird çok koyu tonlu bir speaker , Celestion seventy 80 ki size katılıyorum , mütevazi bir speaker dır , çok tizlidir .

Kim neyi , nasıl ve ne oranda sever , bilemediğimiz için .

En güzeli denemek .

15. diabolique

1,415
    793
    2,705
    Tabii fark eder, çok haklısınız. Benimki overkill oldu biraz:

1 seviyesinde çalarken çok fark etmez diyeyim o zaman. Zaten evde daha fazla açılmıyor düdük, çok güçlü. Tiz-bas farkı da (kişisel zevke göre) eq ile şekilleniyor. Maddi külfet olarak bakınca yine karar vermek lazım ne kadar ekmek o kadar köfte. Ama zaten içinde celestion olsun, fx loop olsun, ağacı güzel olsun, full lambalı olsun denirse daha fazla para verip daha güzel bir lambalı ampli almak tercih edilebilir. Blackstar düşük fiyat opsiyonunda güzel bir alternatif sunuyor.

En güzeli denemeke katılmamak elde değil:)

sweetrock bunu beğendi.
  16. Celestion seventy 80 ile ilgili farklı bir durum mevcut. Kabinin renk vermesinin istenmediği durumlarda Celestion seventy 80 özellikle tercih edilebiliyor. Bu konuda daha önceden tm60 ve laneyin bazı kabinleri üzerine araştırma yapmıştım. G12 T-75 , V30 gibi kabinlerin maliyetli olmalarının yanında preamptan çıkan tonu Celestion seventy 80e göre daha fazla değiştirdiği üzerinde duruluyordu . Misal tm60 ta kesinlikle kabin modifiyesi yapılmaması öneriliyordu. Ama tabiki model olarak celestionun alt seviye bir hoparlördür.

17. kesinlikle katılıyorum. üzerinde v30 var diye çok yüksek rakamlara satılan kabini evde bahsi geçen ht1 ile kullanmaktansa daha iyi bir amfiyi ortalama bir kabinde kullanmayı tercih ederim. ayrıca dediğiniz 1-2 ses seviyesinde çoğu insanın aradaki farkı anlayacağını zannetmiyorum.

18. Evet eksik bilgilendirmeyelim yanlışlık olmasın, benim harici olarak bahsettiğim kabin HTV112 idi, ht olanı celestion değil.
    Bir de belki en önemlisi, kendi gitarınızı götürüp öyle deneyin amfileri... Bu ufaklıklar gitarın karakterini yansıtıyorlar (olması gerektiği gibi...)
    3 farklı gitarım var üçünde de gitarın karakteristiğini öne çıkarıyor. Mağazada denediğim yamaha ise bambaşka mevzu :)

19. acaba ht 5 kafa alıp yanına harley benton v30x2 mi almak doğru olur yoksa şuan satılık olan ht20 combo mu?

sert tonlar için soruyorum. gerekirse watt killer 50 falan da alırım

20. Benton tabii .

Bu Sayfayı Paylaş