Izmir'de Gitar Perdesi Takabilen Iyi Bir Luthier Önerisi Olan??

'Elektro Gitarlar' forumunda Paşa tarafından 14 Ocak 2013 tarihinde açılan konu

1. Paşa

Paşa

9
    3
    5
    Elektro gitarımın sapını, İzmir'de bir luthier arkadaşa yaptırdım. Çok naif davranan ama çok afedersiniz kol gibi iyat veren bir arkadaşa tesfiye yaptırdım ve o fiyata rağmen sağolsun tesfiye sonucunda artık gitarımın perdelerinin kullanılamaz durumda olduğunu ve yeni perde çakılması gerektiğini farkettim.. Erkan Sızarlar'a götürmek istedim ama onunda perdelerini o luthie arkadaşın yaptıgını öğrenince vazgeçtim. Varmı bir önerisi olan arkadaşlar?????

2. Bu ara herkes LA CUSTOM SHOP 'ı öneriyor ama bilemiyorum. Kendisiyle bir konuşun. :)

mrtcntn, Gizz ve aiyiadam bunu beğendi.
  3. Hangi luthie arkadaşmış o ?

4. Paşa

Paşa

9
    3
    5
    isim söylemeyeyim sonuçta ekmek parası kazanıyor adam.. belki benim enstrümanıma özen göstermedi ondan dolayı kötülemek hoş olmaz... ama artık tercih etmiyceğim orası kesin :)

Aegnor Luinwe bunu beğendi.
  5. Paşa

Paşa

9
    3
    5
    benimde dikkatimi çekti orası... zaten orayla bir konuşacam ama en azından bir danışayım fikir edineyim kim var kim yok benim işimi görebilecek diye..

6. matem

matem

17
    0
    5
    arkadaşlar ben bizzat kendisine iş yaptırdım. gitarlarımdan birine scalloped sap yaptı.(bu sapa luthierlerden biri bana 1000 tl fiyat çekmişti. ben LA custom shop a bu fiyatın çeyreği kadar fiyata yaptırdım.üstelik jim dunlop perdeler de çakıldı.) öteki gitarım meksika fenderiminde perde değişimi gerekiyordu. jim dunlop perdeden başka perde kullanmadığı gördüm. ve fiyatı 150 tl dedi. hemen yaptırdım çünkü 200 tlden aşağıya takan yoktu o da ne perde taktığını bilmiyorum.

7. Şu mesaja ne diyorsunuz peki? matem
    Biraz önce replicant yazdı.

8. matem

matem

17
    0
    5
    şu anda dükkandayım benim perdelerimi takıyor. onun bilgisayarından girdiğim doğru yani

9. Hangi arkadaş yapıyormus Erkan sızarların perdelerini? Öyle bir şey yok çünkü de :)

Perde çaktırmak için Erkan ustayla görüşebilirsin hem duyduğun "efsane" yi de bir sormuş olursun ;)

erkansizarlar.net

CAJEMIR bunu beğendi.

10. Hani takmıştı perdeleri? :)

11. "150 liraymış lan, bir tane daha taktırıyım. Keyif benim değil mi?" demesin şimdi. :p

Sownroth ve aiyiadam bunu beğendi.
  12. Muharrem Nalbant'dan uzak durun da... Replika gitar satan adam nihayetinde...

13. matem

matem

17
    0
    5
    ben işin bitmesini beklerken bilgisayarını rica ettim ve girdim bunun neresi sorun. isterseniz fotoğrafta koyarım problem değil IMAG0566.jpg IMAG0564.jpg IMAG0566.jpg IMAG0564.jpg IMAG0565.jpg

14. Ben böyle rezillik görmedim.

15. konuyu açanda ben değilim ama buraya atölyemize gelen arkadaşların ben pc imden internete girmelerine bişey demiyorum isteyen gelir kullanır sonuçta 2 katlı biyer burası aşağıda bekleme bölümünde pcden isteyen girip çıkabilir bu arada hakkatten muharrem veya başka kim ne yapmışsa beni pek ilgilendirmiyor ben elimden geldiğince düzgün kullanışlı ve kendini kanıtlamış partları kullanmaya çalışıyorum ama fiyatıda ona göre demiyorum fiyatıda makul tutuyorum kimseyi kimseyle kıyaslamassanız sevinirim çok merak ediyorsanız (yorum konusunda herkez bişey diyor) gelirsiniz arkadaşlar ve neyin ne olduğunu bizzat yerinden öğrenirsiniz burası kurumsal bir yer değil elimden geldiğince size adam akıllı bi hizmet vermeye çalışan biyer ilgilenen ve destek veren herkeze teşekkür ederim kolay gele herkeze mutlu bir hafta başı dilerim

16. Neyse. Edit

17. Özellikle 15. Perdeye iyi dalmışsınız..

wodyy ve Funkyou bunu beğendi.
  18. Şu cümleden zaten anlıyoruz. Çok fazla konuşmaya gerek yok. Adam gibi hizmet vermek için kurumsallaşmak esastır. Bence.

19. mistreated4u
    Edit medit yok herif sapın "yanına" koymuş.

mistreated4u bunu beğendi.
  20. perdelere tesviye etmedim ki daha zaten sıfır perde çakarken niye tesfiye edeyim adı üstünde sıfır perde :)

aiyiadam bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş