Izmir'de Gitar Perdesi Takabilen Iyi Bir Luthier Önerisi Olan??

Kimse kusura bakmasın, isteyen de bana ukala desin. Daha önce de yazdım, İzmir güzel bir kent. İnsanlarını da severim, ama gitar piyasasını zehirleyen bazı üçkağıtçılar var. Bu yüzden İzmir'de yaşayan hevesli ama tecrübesi az her genç arkadaşım dikkatli olmak zorunda. Asillius ve nathrizarri, işte forumu biraz deşince karşımıza çıkan görüntüler:

http://turkrock.com/threads/24630/page-27

Bu başlıkta bu kadar kıyametin kopması işte bu yüzdendir. Kimsenin kimseye klavye başında posta koyma merakından falan değil. Lütfen insanları klavye başından peşin hükümlerle yargılamayalım.

Kimse kusura bakmasın, isteyen de bana ukala desin. Daha önce de yazdım, İzmir güzel bir kent. İnsanlarını da severim, ama gitar piyasasını zehirleyen bazı üçkağıtçılar var. Bu yüzden İzmir'de yaşayan hevesli ama tecrübesi az her genç arkadaşım dikkatli olmak zorunda. Asillius ve nathrizarri, işte forumu biraz deşince karşımıza çıkan görüntüler:

http://turkrock.com/threads/24630/page-27

Bu başlıkta bu kadar kıyametin kopması işte bu yüzdendir. Kimsenin kimseye klavye başında posta koyma merakından falan değil. Lütfen insanları klavye başından peşin hükümlerle yargılamayalım.
Katilmamak elde degil fakat bir uslup cercevesinde dile getirilmeli bu konular. Sahsen ben bir ucuncu sahis olarak yazismalarda tek gordugum sey kavga. Eylem amacin onune gecmisse eylemi savunmak ne kadar dogru? Dertli olan direk saldiracagina once anlatsin derdini benim gibi yabancisi kisilerde aydinlansin. Yolladiginiz konuyuda sik sik takip ediyorum bu arada. Trajik bir durum

Katilmamak elde degil fakat bir uslup cercevesinde dile getirilmeli bu konular. Sahsen ben bir ucuncu sahis olarak yazismalarda tek gordugum sey kavga. Eylem amacin onune gecmisse eylemi savunmak ne kadar dogru? Dertli olan direk saldiracagina once anlatsin derdini benim gibi yabancisi kisilerde aydinlansin. Yolladiginiz konuyuda sik sik takip ediyorum bu arada. Trajik bir durum

İnternette, halis muhlis yerli sapkınlık düzeyinde çok fazla trollüğe şahit olduğumdan mıdır bilemeyeceğim ama, bu başlık altındaki tepkiler bana kavga görüntüsü vermedi pek. Biraz hararetli bir tartışma havası gördüm ben daha çok. Toplumun genelinin depresif bir modda olduğunu kabullendiğimden ve buna göre davranmaya çalıştığımdan, belki de ben bir yere kadar sert uslubu tolare etmede rahatım, bilmiyorum.

Her yerde var bu saygısızlık ve fırsatçılıklar....Trafikte, markette,çarşıda ...Bırakın gitarı ,şu yaşıma kadar araba alırken de ev alırken de benzer kurnazlıkları ve sahtekarlıları o kadar çok gördüm ki ..Moral değerlerin enayilik kabul bir toplumda yaşıyoruz maalesef ...Bu olayların büyük çoğunluğu toplumsal hastalıklarımızın sadece yansıması..Keşke anne babalar çocuklarına sadece iyi insan olmayı öğretse...
Ben şahsen mutlaka tanıdık vasıtası ile (farklı şehirlerdeki dostlar sayesinde yapıyorum) alışverişlerimi..O kadar kaliteli ve düzeyli insanlar var ki..Başta basit bir alışveriş yaptığım şimdi kardeşim gibi sevdiğim en az 3 5 kişi sayarım...Siz düzeyli olusanız benzer insanlar da sizi buluyor..Bir de'' işte İzmir de var orada yok ''sözlerine katılmıyorum..Bence heryerde var bu tip insanlar...Etnisitesinden, ırkından, cinsiyetinden ve dininden bağımsız olarak iyi insanlar ve kötü insanlar var...
Hakan..

Su konuyu okudumda nerdeyse her mesaj midemi bulandirdi. Hakaretler, laf sokmalar, suclamalar. Ne bicim bir yaklasima sahipsiniz ya siz? Koca koca adamlar toplanmis klavye basinda birbirine 'posta' koyuyor. Insaf yani, cok huzursuz eden bir mevzu var ise ozelden yazin . Basliga bak konusulanlara bak...

Türkçe meali: Posta koyacak birisi varsa o da benim, size ne oluyo artisler... (İç ses) Bu posta foruma bi ay yeter...

Kaba saba, kafanıza göre konuşmak da moda oldu.
Kardeşim, replicant çıktı ne dedi? Bu adam 2 adet hesap açmış, birinden yazıyor diğerinden kendini övüyor. Sahtekarlık değilde ne bu?!
Milletin fikirlerine madem saygı duymayacaksınız o zaman başlık da açmayın, tavsiye de istemeyin.
Adam kendisi bana özel mesaj attı konuyla ilgili, hala kıvırıyordu size ne oluyor anlamış değilim.
Ayrıca tugberkozdemir lafı gediğine koymuş zaten. ;)
Son olarakda Muharrem Beyle ilgili bir adet mesajımı gösterir misiniz bana!
Çarşamba günü üye olmuşsunuz, gelip burda "ne biçim forum" bilmem ne diye konuşuyorsunuz. Ağzımızı bozunca da biz ve arkadaşlarımız ban yiyor. Ya adam gibi konuşmayı öğreniceksiniz ya da dinlemeyi !

hocam benim konuşmam sana özel değilki senin dediklerinde onun dedikleride genel olarak denilenlerle ilgili... sen sahtekar olarak algılamışsın, ben öyle görmüyorum farklı yorumluyoum. adam müşterisi girmiş diyor, alt kat diyor hatta üşenmemiş foto yollamış.. niye illa bi bit yeniği arıyorsunuz ila kötü bir niyet olduguna kanaat getiriyorsunuz.. ben öyle olmadıgına inanıyorum.

milletin fikirlerine saygı duyuyrorum duymasına ama başlık açıyorum, konu açtığım başlıktan alakasız bir noktyaa geldi.. muharrem, lacustom, erkan dışında isim yok ki onlarıda ben zaten biliordum .varmı başka diye sordum sadece ama sormasamda pek bi fark olmıycak. ne biçim forum derkende kastım bu zaten.. çarşamba üye oldum ve forumun bendeki braktığı etki bu.. ne yani forumu beğenmediğimi söyleyemiyecekmiyim??!!

ne yani forumu beğenmediğimi söyleyemiyecekmiyim??!!
"bu ne biçim forum amk" diye mi söylemek istiyorsunuz bunu?
Yöneticilere şikayet etmiş bulunmaktayım zaten. Forumu beğenmediyseniz girmezsiniz olur biter. Zorla değil.
Ama bu şekilde konuşmak kimsenin hakkı değil. Buna dikkat ederseniz daha iyi olur.

"bu ne biçim forum amk" diye mi söylemek istiyorsunuz bunu?
Yöneticilere şikayet etmiş bulunmaktayım zaten. Forumu beğenmediyseniz girmezsiniz olur biter. Zorla değil.
Ama bu şekilde konuşmak kimsenin hakkı değil. Buna dikkat ederseniz daha iyi olur.

amk konusunda haklısın.. onun için özür dilerim.. ama kesin emin olmadıgın birşey konusundada senin ağır itamlarda bulunman da yakışıksız bir durum..

amk konusunda haklısın.. onun için özür dilerim.. ama kesin emin olmadıgın birşey konusundada senin ağır itamlarda bulunman da yakışıksız bir durum..
O konunun muhatapının siz olmadığınızı yukarıdaki mesajda söyledim üstü örtülü.
İtham olmadığı apaçık ortada. Onu söylediğim kişi, bana özel mesaj yolu ile durumu anlattı zaten. Bende gereken cevabı verdim. ;)

20 dk mı ayırdım şu muhabbete.Aklımda kalan tek şey İzmir'deki sahtekarlıklar...İstanbul'a gitmeden önce bakıma götürücektim yeni aldığım ikinci el fender stratı; vazgeçtim.Bütün İzmir piyasası sahtekarmış gibi geliyor şu an gözüme :) İst.'a gidene kadar beklicez artık.

Arkadaşlar uzun uzun bütün yazılanları okudum ve bir yere varamadım:) gitarımdaki fredler baya aşındı ve sanırım değişim gerektiriyor. İzmir de kimi öneriyorsunuz arkadaşlar kime güvenmeliyiz.

Hemen alamazsınız muhtemelen. Bırakmanız gerekecektir. Mutlaka uğraştığı başka bir işi vardır. Hatta bildiğim kadarıyla şu an kendine bir strat yapıyor.

Geri