Gitar Askı Pini

'Elektro Gitarlar' forumunda epicphone tarafından 16 Ocak 2013 tarihinde açılan konu

1. Gitarımın klavye tarafındaki askı pini yerinden çıktı vidasıyla birlikte, tutmuyor yani o deliğe. Ne yapmalıyım?

2. Bende de aynı problem olmuştu. Dübel satıyorlar boy boy. Bildiğimiz duvara çakılan dübel :). Uygun boyutta olanı vida deliğine çakıp, askı pinini de monte ediyorsunuz cillop gibi oluyor.

3. Onu düşünmüştüm de gitarda dübel mantıklı gelmemişti :) Tamam teşekkür ederip gidip bir dübel alayım :)

Tüpçü bunu beğendi.
  4. Doom:VS

Doom:VS

35
    16
    5
    dübel ne ya duvar mı bu gitar. Kürdan veya Kibrit çöplerini al biraz ez ufak ufak yumuşasın. Askı pinin icine doldur onları ama full olmasın yine biraz boş kalsın. Sonra askı pinin tekrar vidala icine eskisinden daha sağlam olacaktır.

wodyy bunu beğendi.
  5. Ben 3 yıldır öyle kullanıyorum. Dübel daha mantıklı bence. Ayrıca gitar bu yani çöp değil :D

6. +100

7. O zaman önce kürdan çöpü olayını deniyorum

8. Direk bunu dene. Kibrit çöpü de olur :) O boyutta herhangi bir ağaç parçası da olur :)
    Amaç genişlemiş vida deliğini tekrar daraltıp vidanın tutmasını sağlamak...

9. Kerem

Kerem

317
    108
    505
    O çözümde olmazsa biraz cık daha uzun bir vida ile kürdan veya kibrit çöpünü denemen daha sağlıklı olur belki.

10. Ben kibrit çöpünü kullandım yine çıkmıştı :eek: Sonra gittim daha kalın bir vida bulup vurdum tornavidayı, daha da çıkmadı :rolleyes:

11. ery

ery

190
    37
    205
    İnce kürdan veya kibrite japon yapıştırıcısı sür. içine sok deliğin. ama vida girecek kadar boşluk kalsın, az biraz yani. Sonra sık vidayı, hem güzel sıkışır . hemde yapıştırıcıdan dolayı iyice bütünleşir. Eski gitarımda da aynı problem olmuştu bu yontemle yaptım. Bi daha hiç bi sıkıntı olmadı. Dübel belki işe yaramıştır ama bu yöntem daha iyi bence

12. Uzun bir vida ile halletim şimdilik, eskisinden az daha uzun ve az daha kalın bir vida tam oturdu yerine şu an sağlam duryor. Sorun olursa kibrit çöpü olayını deneyeceğim.

Racsen ve Kerem bunu beğendi.
  13. Ben hepsini denedim. En çok verim aldığım, dübel oldu. Diğer yöntemlerle boşuna vakit harcamayın derim ama yine de siz bilirsiniz :)

14. Tutkala sok cikar vidayi sonra oyle vidala. İcerden kuruyunca cikmaz bir daha.

15. Kerem

Kerem

317
    108
    505
    tutkallama olayı bana biraz sakat geliyor yarın birgün askı pinlerini değiştirmek istediğinde sıkıntı çıkarabilir.

16. ha oyle bir durum olursa tabi ki ama niye degismek istensin mesela?

17. Kerem

Kerem

317
    108
    505
    Strap lock takmak için değiştirebilir :)

18. Hıaa o zaman simdiden alsin taksin. Aski pini modifiyesi de bi kere yapilir yahu onu alip takayim cikarayim orjinalini takayim olmadi degistireyim abarti kacar :p

*sahsi gorusum tabi. herkes istedigini yapmakta ozgur.

Kerem bunu beğendi.
  19. Tutkal olayını da denedim o da yemiyo :D

20. ery

ery

190
    37
    205
    japon ve kibrit olayı en iyisi beyler hem orjinal vidasını kullanıyosun. Daha büyük vida kullanarak deliği büyütmüyosun. hem de değiştiriceğin zaman problem olmuyor. Ama tabi herkes kendi en başarılı bulduğu yöntemi yazıyor. ve hepsi de işe yarıyor bi şekilde.

Bu Sayfayı Paylaş