Iki Gitar Arasında Kaldım Yardımcı Olun

'Elektro Gitarlar ve Akseuarları' forumunda washburnx tarafından 17 Ocak 2013 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba, arkadaşım yeni gitar alacak 2 gitar seçmiş benden yardım istedi açıkçası bende pek anlamıyorum sizlere sorayım dedim, umarım konuyu yanlış yere açmamışımdır.

  1- Jackson js23 dinky
  2-Cort G254

  İyi ve kötü yanları nelerdir yardımcı olursanız çok sevinirim.
   
 2. Almayın şöyle gitarlar 2.el düzgün birşey alın. 700 liraya prs allender satılan bir forum burasi.
   
 3. Almayın şöyle gitarlar 2.el düzgün birşey alın. 700 liraya prs allender satılan bir forum burasi.
   
  Ozzfish bunu beğendi.
 4. Kalite olarak ikisinin arasında pek fark yok bence. İkisinide deneyip çalımı en rahat geleni alabilirsiniz. Eğer sıfır alıyorsanız bu gitarları o gitarların rakamlarına ikinci el ürünlere yönelmenizi tavsiye ederim. Gitar hakimiyetiniz geliştikçe daha iyi gitarlar isteyeceksiniz.İkinci el aldığınızda hem çok daha kaliteli bir gitarı kullanacaksınız hem de ilerde satmak istediğinizde aldığınız fiyata çok yakın bir değere satabileceksiniz. Sıfır gitarda çok fazla zararınız olacak.
   

 5. iki yorum için de teşekkürler fakat kendime almıyorum bende bu fiyatlara 2. el tercih ederdim , bir kız arkadaş alacak biraz titiz olduğundan sıfır alacağım diye tutturdu
   
 6. ery

  ery

  Jackson alsın o zaman. bi de buna bakn ama
  Ibanez RG350M Limited Edition

  sapı daha rahattır.
   
  Sownroth bunu beğendi.
 7. Yahu kızlar çok titiz de bizler pis adamlar mıyız? :p Bence Cort'lar biraz daha verimlidir o fiyat aralığında, Jackson'lar hep fiyat olarak abartılmış gelir bana. Ama hiç js serisi Jackson çalmadım, o yüzden objektif bir yorum yapamıyorum.
   
 8. Bunu da bi göstereyim hocam, teşekkürler

  Hocam sıfır gitarım hiç olmadı biz(ya da ben) uygun fiyata kalite peşindeyiz sanırım ondan :D o da cort'a daha olumlu bakıyordu forumlarda hindistan yapımı jackson'lara çok sallamışlar vazgeçecek gibiydi :)
   
 9. ery

  ery

  Ben cort pek sevmediğim için jackson yazdım. Yani hep yeni başlama gitarıdır ya cort. o yuzden jackson al dedim. Bi de akort kaçırma tarzı problemler cortlarda daha çok yaşanıyor.
  Ama bunlar yerine ibanez almak, beğenirseniz tabi, daha iyidir.
   
 10. Cortları hiç sevmem ama ona rağmen cort diyorum ben :) Ispartada denemişliğim var g254 ü fiyatına göre iyi aletti. Bir de bir kıza daha çok yakışır sanırım yumuşak bir gitar.
   
 11. ery

  ery

 12. Min 1000 tl var diyelim cebinizde, alacağın eniyi cort lardan biri evl k6, odun gibi sap xjumbo ve ele batan fretler vs.. arkadaşın yeni yeni çalmaya başlayacaksa o gitarla yapamaz diye düşünüyorum. E cort evl k4 ve k5 varken jackson js serilerine bakılmaz bile hocam. Schecter modellerine bakın derim, cort'la aynı tesisten çıkar ama uzaktan yakından alakaları yok çok çok kaliteli gitarlardır ve emin olmamakla birlikte uygun fiyatlara bulabileceğinizi düşünmekteyim.
   

Bu Sayfayı Paylaş