Ht-1 Kafayı Bilgisayar Güç Kablosu Ile Çalıştırmak

'Elektro Gitarlar' forumunda Pentaxian tarafından 19 Ocak 2013 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar Ht-1 kafa ve kabin aldım fakat aldığım kişi kabloları yollamayı unutmuş. Onlarda kargoda şuan ama yarın gelecek sanırım. Bende çok sabırsızım ilk defa kafa amfi kullanacağım. Baktım arkadaki giriş masaüstünün güç kablosunun girişine benziyor çıkarttım denedim, uydu. Fakat çalıştırmadım henüz bir şey olur diye. Size sorayım dedim? Açayım mı amfiyi? :D

2. Kerem

Kerem

314
    105
    505
    Enerji kablosuysa ve cihaz 220 voltda çalışıyorsa sıkıntı olmaz.

3. Kerem

Kerem

314
    105
    505
    alet 100volt ile çalışıyor. Gelen kargoyu bekle :)

4. 110 volt ise kablonun faydası olmaz
    çevirici lazım (220v/110v adaptör)

5. 100v yazıyor. Sanırım beklemeliyim.

6. Kablo önemli değil , 220V dan 100 V a düşüren çevirici ile çalıştırmalısın , sakın yanlış iş yapma .

:)

7. Yok abi bekliyorum zaten kablonun gelmesini. Çalıştırmadım henüz.

8. Vallahi taktım çalıştı 2 besmeleyle oldu bu iş :D

9. Ne taktın , çalıştı ?

Geldi mi voltaj çeviricisi ?

10. Yok abi gelmedi. Bilgisayarın güç kablosunu taktım çalıştı sıkıntısız. Kapadım şimdi :)

11. Yok artık ?

Ne iş ya ?

Anlamadım ben .

12. Yaban

Yaban

71
    15
    5
    Ülkmize giren modellerde 220-230v yazısı siyah bir bant üzeri yazılmış olarak 110v yazısı üstüne yapıştırılıyor bildiğim kadarıyla. Alan arkadaş yurtdışından alıp gelmediyse muhtemelen o üstünde 220-230v yazılı olan bandı sökmüş. Alet uygun yani ülkemiz şebekesine. başka türlü açıklama olur mu bu duruma bilmiyorum.

13. yanmadi ya, buna da sukur (turkce klavye bulan gondersin :) )

14. Amfi doreden alınma. Aldığım kişide bu forumdan.

çalıştır merak etme birşey olmaz, olursa sorumlusu benim deyince bende taktım fişi bitirdim işi :) Kendisi de elektronik mühendisiymiş

15. Tamam o zaman !

Gazla !

Full Volume .

16. O zor be abi vallahi ht-5 düşünüyordum parada vardı ayıp mıdır söylemesi? Dedim boşver Ht-1 al geç. İyi ki de Ht-1 almışım.Volume 2-3 arası anca çalabiliyorum. Ht-5 alsam hiç açamayacaktım sanırım sesi.

17. Aç , aç .

Gündüz vakti .

Dediğimi dinle .

18. Gündüz 5-6 ya çıkabilirim sanırım. Daha önce peavey vardı 80 watt 2 kere kavga çıkmıştı apartmanda :D

Ama ondan sonra tatmin etti beni Ht-1. Yarın iyice bir kurcalayacağım.

Bu Sayfayı Paylaş