Emg Sette 18 Volt ?

uzun süre 18 ve 27 volt olarak kullandım, 9-18 arasında duyulabilir bir fark var, düşük tuşelerde 9volta göre daha hassas hale geliyor emg ki bu emg için iyi bir şey, yüksek tuşelerde de aynı şekilde duyulabilir bir etkisi var. Tabii ki lambalı cihazlarda, yüksek seslerde denerseniz daha iyi duyarsınız. 18V %20 etkinlik veriyorsa, 27v %25ten fazla değildir, yine de gitarınızda yer varsa tavsiye ederim. 9v hali ile emg ler fazla compressli tonlar veriyor genelde.

BEnim Ex400 de DKMGT de 18V'da su anda. Bu konu EMG basliginda bayagi konusulmustu, ben de baslamadan once ve sonra resimleri koymustum. Simdi bulabildigim tek resim EX400'in 18V donusumunden sonraki durumu:

img8339.jpg

Digerlerinin de dedigi gibi 18V headroom'u arttiriyor. 27V'yi hic denemedim ama EMG'nin sitesinde "18V ile 27V arasinda pek fark olmaz" yaziyor.

BEnim Ex400 de DKMGT de 18V'da su anda. Bu konu EMG basliginda bayagi konusulmustu, ben de baslamadan once ve sonra resimleri koymustum. Simdi bulabildigim tek resim EX400'in 18V donusumunden sonraki durumu:

Digerlerinin de dedigi gibi 18V headroom'u arttiriyor. 27V'yi hic denemedim ama EMG'nin sitesinde "18V ile 27V arasinda pek fark olmaz" yaziyor.

ses paylaşsanızda dinlesek ?

Ben bir süre 27 voltla Jackson KV2 kullandım. Yüksek volümlerde biraz daha net ses alınabiliniyor ama ortada tanrısal harikalık yok. Tek pile indim yine, amfi iyiyse tuşen iyiyse sorun olmuyor.

15 Watt yada 20 Watt transistörlü pratik amfisinde hiçbir fark anlamazsınız düşük yada yüksek tuşe.Kendi gitarımda 2 yıl boyunca 18 V ve 27 V kullandım.Potansların oraya sığdırmıştım pilleri.18 V ve 27 V arasında yüzde olarak ifade edersek ancak yüzde 3-4 arasında bir değer oluyorki bunu zar zor ayırt edebiliyoruz.9 V ve 18 V arasında bu değer yüzde 12-15 civarında oluyor.(Etkinlik ve Tuşe Hassasiyeti bahsettiğim) Bu cleanlerde daha başarılı ve drivelarda tane tane oluyor ancak yinede Death Core-Hard Core-Deneysel Metal çalışmalarımda 9 V kullanıyorum ve tercih etme sebebim tuşenin öne çıkmasından ziyade daha koyu ve kompresli sesler almak.18 V deneyecek arkadaşlar eğer full lambalı 30 watt-50 watt kafa kabin yada combo amfilerde denerlerse daha net bir şekilde anlayacaklardır.

15 Watt yada 20 Watt transistörlü pratik amfisinde hiçbir fark anlamazsınız düşük yada yüksek tuşe.Kendi gitarımda 2 yıl boyunca 18 V ve 27 V kullandım.Potansların oraya sığdırmıştım pilleri.18 V ve 27 V arasında yüzde olarak ifade edersek ancak yüzde 3-4 arasında bir değer oluyorki bunu zar zor ayırt edebiliyoruz.9 V ve 18 V arasında bu değer yüzde 12-15 civarında oluyor.(Etkinlik ve Tuşe Hassasiyeti bahsettiğim) Bu cleanlerde daha başarılı ve drivelarda tane tane oluyor ancak yinede Death Core-Hard Core-Deneysel Metal çalışmalarımda 9 V kullanıyorum ve tercih etme sebebim tuşenin öne çıkmasından ziyade daha koyu ve kompresli sesler almak.18 V deneyecek arkadaşlar eğer full lambalı 30 watt-50 watt kafa kabin yada combo amfilerde denerlerse daha net bir şekilde anlayacaklardır.
yani metal bazında müzik te koyu tonlar için 9 volttan şaşmamalı mıyız misal marduk behemoth vs..

Hayır bir genelleme yapmıyorum bu neticede yine tamamen KİŞİSEL bir istek.Ben 9 V kullanırken aldığım daha koyu karakterli ve kompresli tonları seviyorum.Ancak birbaşkası 18 V ya da 27 V kullanırken alacağı tonu sever.Ancak Atalay beyin dediği gibi tanrısal bir fark yok ortada.Şuan yine 9 V kullanıyorum gayet memnunum.İhtiyacım olanları karşılıyor.Dediğim gibi zevk meselesi ama denemediyseniz tavsiye ederim.Kendiniz tecrübe etmiş olursunuz.

Geri