Beyler Akort Teknikleri Hakkında Bilgisi Olan Gelsin Ya :d

Tuning:C G C F A D arkadaşlar disturbed stricken şarkısına çalışacaktım bi tablara bakayım dedim akordu şu baştaki yere çekmeliymişim sorun şu benim akort makinesi 6E-5A-4D-3G-2B-1E diye var hani f,c,g,a gibi harfler yok :D yada daha farklı bir şekildemi yapılıyor.? şimdiden sağolun :D

Sanırım akort makinesi 1E derken 1. tel mi sesinde demek istiyor.Sen mesela 6. teli c yaparsan 6C olcak gevşet bakalım bi tuner açıkken olcak mı :D

6. teli sürekli gevşetip ibre en sola dayandıktan sonra D# a geçmiyor mu?

Tuning Range : A0(27.5Hz)--C8(4186Hz) diyor, 8 oktav göstermesi lazım.

Edit: Tuğberk çözdü sanırım olayı. :)

Y

yagmurvekoku

Akort aletini bırak kenara.La telinden 3. perdedeki do sesini kullanarak en üst teli akort et.Daha sonra bütün teller için aynı işlemi yapabilirsin.

Tamam arkadaşlar olayı çözdüm,Şimdi benim akort aletinde 3 tür var,chromatic,bas,guitar ben hep guitar da ediyordum akordu guitarda c felan yok :D chromatic de var f felan :D artık bende chromatice göre akortlayacağım öyle oluyor çünkü çok sağolun :D

Tamam arkadaşlar olayı çözdüm,Şimdi benim akort aletinde 3 tür var,chromatic,bas,guitar ben hep guitar da ediyordum akordu guitarda c felan yok :D chromatic de var f felan :D artık bende chromatice göre akortlayacağım öyle oluyor çünkü çok sağolun :D
Konuyla alakası yok da, tellerin 0.09 ise pek rahat olmayabilir C de çok gevşek olacağından dolayı. Daha kalın tel takman iyi olur. Geçmiş olsun. :)

Bunları bilmeden gitarda ne çalıyorsun sen merak ettim, guitarpro açıp oradan mı öğreniyorsun? Bu şekilde sadece 1. viteste gidersin, çok mu abartıyorum bilemedim ama dehşete kapıldım sanırım.

Y

yagmurvekoku

Ediz bir bakıma haklısın fakat ben 8 sene kadar önce guitarpro açıp karşısında çalmaya çalıştığımı hatırlıyorum.Herkes bir şeyler öğrenmeye çalışıyor birbirinden forumlarda.Bu açıdan bakmaya çalışabilirsin.