Beyler Akort Teknikleri Hakkında Bilgisi Olan Gelsin Ya :d

Aynısı arkadaştakinin, tuşlardan biriyle o guitar yazısını değiştireceksin, guitar ve bass den farklı seçenek varsa onları dene chromatic gibi. Yoksa yapacak bir şey yok, benim gitarın sapına yapışan tunerımda da sadece standart akorttaki notalar var, şu teknolojide çok saçma ve çok gereksiz bir özellik bence.

Anladım tabii haklısınız fakat bende kendimden biliyorum. Uç bir yerde yaşadığım ve çevremde gitar çalan tanıdığım hatta tanımadığım bile olmadığı için çok sıkıntı çekiyorum ayar yapmada, nota öğrenmekte vs herkes için kolay bir durum değil yani. Tabii biraz kurcalamayı seven azimli insanlar her türlü sıyrılıyor işin içinden.

İnternette çokça eğitim video ve döküman olarak mevcut, küçük bir şehirde iseniz ve etrafınızda müzisyen az sayıda ise işiniz zor demektir ama artık internet var. Kolay gelsin.

Arkadaşın konusunun içinde farklı bişey soruyorum, kusura bakmasın ama elimde Seiko SAT101 Tuner var. Fakat, standart akord düzeninin dışına çıkamıyorum bu aletle. Ne gibi bi tuşa basmam lazım, kavrayamadım bu aletin mantığını.
https://do-re.com.tr/urun-4462/sekio-sat101-tuner.html
Tuning Range: Guitar: 7B, 6E, 5A, 4D, 3G, 2B, 1E Bass: LowB, 4E, 3A, 2D, 1G, HiC burdan anladığım kadarıyla standarttan başka akord çeşidi yok arkadaşım :D belki yalnış biliyorumdur​

Konuyla çok alakalı değil belki ama yeri gelmişken söyleyeyim: İyi bir akort aletine, yeni ve iyi tellere verilen paraya kıyın. Bir süre sonra kallavi bir amfiden, pedal setup'ından, iyi manyetiklerden daha değerli olduğunu anlıyorsunuz.

Konuyla çok alakalı değil belki ama yeri gelmişken söyleyeyim: İyi bir akort aletine, yeni ve iyi tellere verilen paraya kıyın. Bir süre sonra kallavi bir amfiden, pedal setup'ından, iyi manyetiklerden daha değerli olduğunu anlıyorsunuz.
Ben planet waves aldım alt mi telini duymuyor alet bazende açıyorum hiç bir tele tepki vermiyor. Kapayıp açınca düzeliyor. O yüzden bazen diyorum ''nasıl bir kafayla aldım ben seni 10 liralık tunerlar dururken'' diye..

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=16066&gid=656

Dijital olacaksa pedal tunerlardan olmalı, hemen hemen hepsi iyi. Diğer şartlarda analog olmalı. Misal boss un tu12h den çok memnundum ben, hala pişmanım sattığıma.

Geri