Hellwin Amplification(schecter)

'Elektro Gitarlar' forumunda nathrizarri tarafından 24 Ocak 2013 tarihinde açılan konu

1. Evet Schecter'ın üreteceği amfi serisi bu isim ile piyasaya sürülecek, daha henüz duyabileeceğimiz bir örneği yok ama başlığı şimdiden hazır olsun, neler bekliyorsunuz mesela?

Kozmetik olarak Marshall'a benzettim, tonunu bilemeyeceğim:)

https://www.facebook.com/HellwinAmps?group_id=0

2. Fiyat olarak Schecter ile aynı politikayı izlerse piyasaya çok iyi girebilir. :)

3. Amfi çok yakışıklı. :) Ankara' da ki distribütörüne gelir gelmez deneyeceğim. :)

4. kürtçe zannettim :)

K_r_m ve antbalci bunu beğendi.
  5. AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

6. Kafanın fiyatı 3.700 $ Türkiyeye geleceğini pek zannetmem ama gelıse 4.100-150 $ assagi bi fiyat olmaz diye dusunuyorum
    burda daha cok bilgi bulabilirsiniz http://www.schecterguitars.com/Amplification/Synyster-Gates-Hellwin-USA-Head.aspx

7. Ha yok hocam verdiğim fiyat Hellraiser kafanın fiyatı idi. Schecter gitarların türkiye ve usa fiyatları arasında uçurum olmadığı için bu amfininde fiyatının çok fazla olmayacağı düşüncesindeyim. Yani umarım olmaz.

8. Do-re'de gitarlar havale fiyatı yurt dışına yakın ancak elektronik ürünlerde (mesela processorler) 2 katı gibi bir fiyat var. Amfi de elektronik kapsamına giriyorsa yüksek bir fiyat farkı bekliyorum ben

9. Her ne kadar dizaynı James Brown tarafından yapılmış da olsa ki kendisi efsanevi Peavey 5150 nin dizaynırıdır .

Bu fiyatlar ile ne dünyada , ne de Türkiye'de bir başarı elde etmesi bir mucize olur görüşündeyim .

:)

10. Aman beyler aman ikinci pera/engl fiyaskosu olmasın ya.
    Buarada do-re çalışanlarından birisiyle yaptığım bir konuşmada bana şöyle birşey söyledi; Emsallerinin daha pahalı olduğu ortada siz neden bu fiyata yada schecter neden bu fiyatlara satıyo sattırıyo dedim.
    O da, aslında gitarların fiyatları bu denli düşük olmayacaktı fakat bu do-re nin yaptığı bir güzellik dedi.. Ne derece samimi yada değil bilmiyorum ve çokta önemli değil aslında. Schecter emsallerinden ltd ve dbz gitarlara baktığımızda fiyatlarının schecter lardan daha fazla olduğu ortada, eğer amfilerdede aynı fiyat performansı olursa yani DO-RE bir güzellik yaparsa ne iyi olur :D

11. Engl fiyaskosu nedir benim kulagima calinmadi veya kacirmisim. Pahaliya mi satiyorlardi ucuza mi?

12. Avrupa fiyatlarına göre çok çok pahalıya satılıyor malesef.

13. Her isteyenin Thomann'dan ürün alabildiği bir dönem de neredeyse iki kat pahalı mal satmaya çalışmak , çok saf dillik olur .

Can İlknur bunu beğendi.
  14. DoRe'nin fiyat politikası çok iyi .
    Hemen hemen aynı fiyatta Thomann ile .

Can İlknur bunu beğendi.
  15. thomann'daki rakamın %20 vergilendirilmis hali bile burdakinden ucuz. kaldıki orda da vergi ödeniyor. Türkiye'de yapılanın hiç bi meşrulaştırılması yok bildiğin soygun.

Can İlknur bunu beğendi.
  16. Abiler şimdi yorumlarınızı takip ettim biraz ama büker boynumuzu çalışır alırız amfi öylede olsa böylede olsa. Benim beklentim şöyle harbici sağlam amfiler olsun Hellwin amfiler ki verdiğimiz o alın terine değsin. Şimdi diyeceksiniz ki değer mi o kadar paraya? :) Orasıda tabi tartışılır. ENGL fiyatına ENGL lerden daha güzel amfiler olursa pahalı dediğimiz ENGL almayızda Hellwin alırız. :)

Can İlknur bunu beğendi.
  17. ENGL fiyatina ENGL'den guzel amfi baya iddali bir laf olur :p

kelle bunu beğendi.
  18. İnsanların heyecam duymasını anlıyorum, prestijli bir isim tasarlamış amfiyi filan. Ama Schecter'in aslında daha önce amfi konusunda bir birikimi ya da başarısı var mıydı ? Bilenler beni aydınlatırsa sevinirim. Bence Schecter'in uygun fiyat politikası nedeniyle gaza gelinmiş gibi biraz:) Kore malı Schecterler LTD'den daha hesaplı olmakla birlikte, Jeff Loomis modelini hariç tutarsam pek öyle aman aman gitarlar oldukları da söyleyemem doğrusu. Burada pek çoğumuzun parası Çin malına yetecektir anca, bu durumda da, eğer mesele fiyat/performans oranı ise, Laney Lionheart'dan daha hesaplı olacağını sanmam bu amfilerin. Özellik veya tonal zenginlik anlamında daha fazlasını verirler mi bilmem...Yorumlara ve incelemelere bakmak lazım.

Bu Sayfayı Paylaş