Digitech Rp20 Processor/preamp/controller

Arkadaşlar digitech rp20 hakkında kullananlar veya bilenler görüşlerini bildirirlerse sevinecem,bu alet yurtdışında kelepir fiyatlara gidiyor ama tr piyasasında 2. eli 400 dolarlarda gidiyor.Yurtdışından bi tane aldırma ihtimalim var ve görüşlerinizi aliyim istedim.
Nasıldır bu aletin efektleri,lambalı olması gerçekten işe yarıyor mu,kullananlar artılarını ve eksilerini yazarsa çok iyi olur.

Özel mesajını aldım burdan cevap vermiş olayım;

RP20/21 bence Digitech'in bu zamana kadar ürettiği en iyi prosesörler.

İkisinde de aklına gelebilecek her türlü efekt mevcut.

Tek bir adet 12AX7 lamba barındırıyor preamp katında. Sese çok çok bir katkısını hissetmedim ama pek preamp amaçlı kullanmadım. Kullanan arkadaşlar bu konuda daha derin yorum yapabilirler.

Efektler ve zaman bazlı olanların (chorus,delay vs.) algoritmaları çok başarılı.Her türlü ince detayı parametreler vasıtasıyla ayarlayabilirsin.Yanlış hatırlamıyorsam 8sn. ye kadar pre/delay verebilirsin. 8O

Kullanan bir kaç arkadaşımın aksine ben Wah efektinin karakterinden çok memnundum. Optic kontrollü pedal ile prosesör üzerinde lineer artımlı bütün parametreleri kontrol etmek mümkün.

Midi çıkışı sayesinde pedalı midi kotrolör olarak kullanmak ta mümkün. Aynı zamanda bilgisayara bağlayıp patch yollamak ve küçük programcığı sayesinde pedalın üzerindeki bütün herşeyi mouse yardımıyla ayarlamakta mümkün.

Ama sakın boyutlarına aldanıpta yanılma, sonuçta bu alet bir prosesör kesinlikle takıyorum-çıkıyorum olmaz.

Tek sıkıntım farkedilmeyecek kadar da olsa patch geçişlerinde duraksamasıydı. (~5ms)

Güzel alet ama artık biraz eski konumuna düştü.
Malum dijital aletler...

Karar senin ben yurt dışından almaya cesaret edemezdim. Özellikle expression pedalı ve lambası eğer almaya karar verirsen en çok dikkat etmen gereken yer olsun.

Varsa aklına takılan birşey elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım.

yjm demiş ki:
Arkadaşlar digitech rp20 hakkında kullananlar veya bilenler görüşlerini bildirirlerse sevinecem,bu alet yurtdışında kelepir fiyatlara gidiyor ama tr piyasasında 2. eli 400 dolarlarda gidiyor.Yurtdışından bi tane aldırma ihtimalim var ve görüşlerinizi aliyim istedim.
Nasıldır bu aletin efektleri,lambalı olması gerçekten işe yarıyor mu,kullananlar artılarını ve eksilerini yazarsa çok iyi olur.

Ya digitech in en iyi aletlerinden bencede...Effect olarak gayet başarılı bir pedal.BEnde bir digitech kullanıcısı olmama ragmen digitech in hiççbir ürününü tavsiye etmem.Çok dayanıksız çünkü tüm ürünleri , konserde sağda solda adamı yarı yolda bırakıyor , switch i bozuluyo bilmemnesi bozuluyo sağlam alet degil bence. Birazdaha para koyup adam gibi bişey al derim digitech alma...

Geri