Gençlerbirliği

'Forum Meydanı' forumunda misanthrope-viper tarafından 7 Kasım 2005 tarihinde açılan konu

1. Hamdullah abinin yüzü suyu hürmetine bu önemli topiği tekrar açma gereği duydum
    filthynin kestiği parmağın acısına aldırmadan tekrar kaldığımız yerden devam edebiliriz diye düşündüm
    Online muhabbetlere aynen kaldığımız yerden devam edelim olurmu :wink:
    [​IMG][​IMG]

www.alkaralar.com

2. Damnation Game in gündem konusu

Arkadaşlar bu copy-paste ettiğim yazı bizim Alkaralar'dan bir arkadaşın Yenikent stadında oynanan ASAŞ GENÇLERBİRLİÐİ - BOLUSPOR maçında yaşadIkları.
    İşte Türkiye'deki futbol gerçeğinin nasıl işlediğine dair yaşanmış sıcak olaylar.
    ------------------------------------------------------------------------
    Yenikent Arenaya gidiş...

Umut Kuruç , Aslı , Serkan , ben ve kardeşim Emre derneğimizin önünden kalkan otobüse binerek gittik Yenikent’e...

Maç başlayana kadar herşey çok güzel güzeldi , oyuncularımız avuçlarından tribünlerimize şekerlemeler fırlatarak selamladılar bizleri...

Yan tribünlerde 100 kadar Boluspor taraftarı vardı.Hepsi atkılı ve formalıydılar.Yaşları 20 ila 40 arasında değişiyordu.Bizim tarafta da aşağı yukarı aynı sayıda taraftar vardı , kadınlar , aileler , küçük çocuklar ve yaşlılardan oluşuyordu tribünümüz...İstiklal marşını takiben maç başladı nihayet...

Ardından Boluspor taraftarlarının akıl almaz küfürleri başladı ve ana avrat sövdüler bize maç bitene kadar...Bizim içimizdeki genç topluluk ise abilerinin ikazlarına uyarak hiç karşılık vermediler o haysiyetsizlere..

Maç devam ediyor ikinci yarıya geçiliyor Bolusporlular sonlara doğru iyice azıyorlardı...

Bizim hemen önümüzde Bülent Korkmaz ve menajerimiz Çetinkaya da vardı.

Hakem ikinci yarının ortalarından sonra oyunu iyice zıvanadan çıkarttı.Nihayet herşeye rağmen golumuzu atarak 1 – 0 öne geçtik.Tabi Boluspor taraftarı küfürlerin şiddetini arttırarak bize ve oyuncularımıza sövmeye devam ettiler.

Bitime 5 dakika kala Korkmaz ve Çetinkaya ayrıldılar stadtan , ardından hakem 3 dakika uzatma verdi ve uzatma dakikaları boyunca oyuncularımıza göz açtırmadı , hep kalemizin önünde ya bizim oyunculara faul çalıyor yada serbest vuruş veriyordu.Nihayet uzatma dakikaları da bitmişti ama maç bitmemişti bir türlü , hakem ya Allah deyip bir serbest vuruş verdi Boluspor’a ve golu takımımız yer yemez de maçı bitirdi.

Oyuncularımız hakemin kararlarına isyan ediyorlardı ve yedikleri gol son nokta olmuştu.Bolusporlu futbolcuların sözlü tacizleri , oyuncularımızı tartaklamaya kadar varmıştı.Birden sahada ortalık karıştı ;

Soyunma odasına doğru efendice yürüyen kalecimiz Şenerin arkasından fırtına gibi koşan bir Bolusporlu futbolcu uçan tekmeyle kalecimizi merdivenlere düşürdü.Arkasından 10 Asaşlı futbolcumuz , Bolusporlu futbolcunun arkasından içeri daldılar.Ondan sonra içeride neler oldu bilmiyorum.

Bolusporlu taraftarlar hep bir ağızdan ağza alınmayacak çirkinlikte küfürler ederek taşkınlık yapmaya başladılar ve oturdukları koltukları kırarak parçalarını üzerimize fırlattılar , bir anda üzerimize yağmur gibi yağan koltuk parçaları , davul tokmakları ve pet şişeler arasında kaldık.Gelen parçalardan birisi genç bir arkadaşımızın gözüne isabet etti ve gözünün şişmesine sebep oldu.

Şeref tribünün olduğu yerden içeri zar zor kaçabildik ve kilitli bir kapıdan içeri girdik ve kapıyı hemen kilitledik.Ardından kapının yumruk ve tekmelerle kırılmaya çalıştığına şahit olduk.İçeri de 10 – 15 dakika mahsur kaldıktan sonra dışarı çıktığımızda ortalık savaş alanına dönmüştü , tribünlerin koltukları paramparçaydı ve bir çoğu sahanın üzerindeydi.

Buda yetmezmiş gibi otobüsümüzün tekeri de patlatılmıştı.Neyse lastik değiştirildikten sonra nihayet dönüş yolculuğuna başladık.Sincan kavşağına vardığımız yerde 70 – 80 kadar formalı ve atkılı Boluspor taraftarının ellerinde kocaman taşlarla takımımızın otobüsünü beklediğini gördük.Hemen Rıza abiyi arayıp haber verdik , neyseki futbolcularımız çoktan oradan geçmişti.

Gönül isterdi ki bütün bu anlattıklarım kötü bir hikaye olsaydı....Biz bunları maalesef gerçekten yaşadık...

06.11.05
    İsmail Demirkan Çalışkan

3. Misanthrope teşekkür edrim. :D
    Akşam bıraktığım başılığı sabah bulamamak çok ilginç oldu.
    Nedenini ve varsa arada gelişen olayları merak ettim doğrusu.
    :?
    Nedir başlığın kapatılma sebebi?
    Gençlerbirliği düşmanlığı mı?
    3 İstanbul takımı hegamonyası mı?
    Yoksa bizim gayet "orijinal" götürdüğümüz başlığın absürd görülüp birilerinin gözüne batması mı?
    :?

Neyse başlık burada ve ben GENÇLERBİRLİÐİ ile ilgili yazılarımı yazmaya devam edeceğim. 8)

O kadar yazdığım güzel içerikli bilgilendirme yazısı ise boşa gitti sanırım. Üzücü... :(

4. Trabzon'da 1 puanla yetindik

31. dakikada Fatih Tekke'nin golüyle Trabzonspor karşısında 1-0 yenik duruma düşen takımımız 72. dakikada Mehmet Çakır'ın çaktığı golle Trabzon'dan ancak 1 puan getirebildi.

5. Abi sana Gençlerbirliği taraftarlığı yakıştı yav!!!

6. Şampiyon olmayı hakeden takım ama yapmıyorlar işte yazık!

7. ehheh ya ben madur duruma düşürülen takımları severim
    bi de o futbolcu kaşarların gitmesi iyi oldu şimdi adam gibi oynuyolar

fb ve ts den 1 gsden 3 puan :D gbirliği her sene yapıyo böyle şakalar :lol:

hatta bi sezonda 4 büyüklerden yanılmıyorsam 15 puan toplamış ve o puanlar sayesinde kümede kalmışlardı :lol:

8. şampiyonluğa oynadığımız sezon hepsini yenmiştik birinci yarı!!! Amma velakin ikinci yarı ayak oyunlarıyla hakkımızı çok yediler!!! Şans ozamanda bejknin 100.yılı vardı. onun için şampiyonluğa adamlar yaklaştırmadı.

9. Yok yok o sene eski Gençlerli Kemalettinin fb de oynarken Şekerespora son dakikada attığı golle kümede kaldık.
    Vay beee... Futbol dünyası böyle işte.
    :roll:

10. Gençlerbirliği-erciyesmaçı var bu haffta!! İç anadolu derbisi!!! bu maçı almak üst sıraları zorlamak için şart!! bu sene şampiyonlar ligine giden bir takım Türkiye kupasını kaldırırsa lig 4.sü de UEFAya gidiyor!! içimden bir ses ligi 4. bitireceğimizi söylüyor.

11. Başlığı açarken anket gireyim dedim ama vazgeçtim
    GB bu sene kaçıncı bitirir ligi diye düşünmüştüm aklımı okudun :lol:

erciyes maçı zor geçecek ayrıca erciyes de düşüş var bence 2 taraf yenişemez berabere biter

Fbahçenin hem ligi hem de kupayı alacağınıda doğru tahmin ettin ama yalnız 4 takımla avrupaya gidemiyoruz ki bunu nereden çıkardın :lol:

12. iki takım şampiyonlar ligine , iki takım UEFA kupasına katılacak!!! Ben böyle biliyom!!! Ankarada Avrupa kupası heyaacanı istiyom yav!!!

13. Inter Toto'ya katılsak ya. Kesin çıkarız oradan. Hemde ciddi bir hazırlık dönemi yapmış oluruz.
    Bu sene BB Ankara katıldı sonrada PAF'la çıkıp ilk maçta 4 gol yediler. İkinci maçı deplasmanda kazansalarda yetmedi ve elendiler.

14. Damnation bi sır vermişsin be :) şimdi herkes bu anarşist o yüzden gençler'i destekliyor diyecek. Yok valla billa anarşist olmadan öncede sempati duyduğum bir takımdı..

Bu başlığın kapatılması saçma olmuş. Başlık büyük harf olunca genellikle önce uyarılır. Düzeltilmezse kapatılır. Bildiğim işler böyle yürüyordu. Üstelik fena bir tartışmada olmuyordu. GS-FB-BJK başlıklarında çok daha fanatikçe yürüyor tartışmalar.

Gençler UEFA'da çeyrek finale mi çıkmıştı, bir önceki turda mı elenmişti? Çok keyifli oluyordu, bu takımın adı nasıl okunuyor geyikleri :) Kadro seneye kadar oturmuş olsa, bir defa daha aynı lafları duyarız sanırım. UEFA için ya üçüncü olmak gerekiyor yada kupayı kazanmak. Bu yüzden kayseri maçları önemli olacak bu sene. Bu hafta yeneriz diye düşünüyorum ben...

15. çalışmalar güzel işte futbolun güzelliği burada yatıyor
    resimde ki espri de komik olmuş :lol:

16. Pardon abi hangi resim abi!!!

17. Selam arkadaşlar.
    Şu an Alkaralar forumlarında bir bozukluk var. Forum topicleri açılmıyor. Daha sonra meşhur site sahibi Bülent Atlas düzeltecektir.
    Niye açılmıyor diye merak etmeyin.
    :!:

18. [​IMG]

19. ama çok anlamlı değil mi????mu ha ha :lol:

Bu Sayfayı Paylaş