Lambalı Amfi Veya Pedal Önerisi

Arkadaşlar Fender Baja series telecaster, Marshall Mg 15 ve Marshall bb2 blues breaker kullanmaktayım sorum su

Elimde 400 lira para var öncelikle amfimimi yenilemeliyim yoksa Drive pedallarından baslayıp setup olusturup en sonmu pedal almalıyım

Pedal istediklerim arasında İbanez ts 9 veya Mxr Phase 90 var yarın 2sinden birini alacağım .
Amfi alırsamsa

İbanez tsa 5
İbanez Valbee
Epiphone Valve Jr
düşünüyorum yada 2.elini 400 500 civarında bulabileceğim amfi önerisi yapabilrseniz sevinirim aranızda bu aletlerden yada amfilerden satan varsa ankarada yasıyan lütfen ulassın ban a

O fiyatlara lambalı amfi olarak Laney Cub10 tavsiye edebilirim. Clean tonları Marshalldan daha güzel olduğuna eminim ve gitarına baktığım zaman birbirine uyum sağlayacağını düşünüyorum. Pedal olarak ise tonlarını elde edebiliyorsan bence bir wah pedal al. Morley Bad Horsie veya Jim Dunlop Cry Baby Jimi Hendrix Signature.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Duman calıyorum genellikle ama yabancı efsane olmus led zeppelin beatles gibi gruplardanda caldıgım oluyor daha cok blues vari tonlara yaklasmak istiyorum .

Duman çalıyorsan fiyatlarını bilmiyorum ama Peavey marka var amfi olarak önerebilirim. Bunu nasıl öneririm; Batuhan Mutlugil Peavey kullanır. Ama fiyatları konusunda hiç bir fikrim yok.

Duman çalıyorsan fiyatlarını bilmiyorum ama Peavey marka var amfi olarak önerebilirim. Bunu nasıl öneririm; Batuhan Mutlugil Peavey kullanır. Ama fiyatları konusunda hiç bir fikrim yok.

Evet, 6505+ tam olarak arkadaşın ihtiyacını görecek :)

Şaka bir tarafa, saydığın amfilerin yanı sıra orange tiny terror, blackstar ht1 veya ht5 önerebilirim, evde tüplü amfilere giriş şeklinde. Onun dışında marshall 1w serisi bayağı ilgi çekici ama Türkiye'ye geldi mi, geldiyse kaç para istiyorlar hiçbir fikrim yok açıkçası. Ankara'da Tonal Amfileri var, butik düşük wattlı amfi üreten, bildiğin başarılı işler yapan, hatta alım-satımda dükkan başlığı var.

Vintage clean tonlar istiyorsan pedal olayını unut, lambalı amfi bakman gerek. Aklındaki markalar iyi aslında. Piyasayı iyi kollarsan 400 - 500 civarına iyi bir amfi düşürürsün ama, bunlardan birisi olur mu bilemem.

Kullandığım için Ibanez Valbee için bir not düşeyim. Gain kanalı ile clean kanalları arasında ses seviyesi farkı var. Gain kanalının sesi cleandan daha kısıktır, gain kanalı da hemen hemen modern high gain tarzıdır. Kendi hoparlörü 6 inç ve extention cabinet çıkışı yok, olsa da 4 ohmluk kabin ile kullanman gerek. 8 ohm ile kullanınca erimiyor ama bayağı ısınıyor. Ha, kolay çözümler de var, umutsuz vaka değil tabii ki.

Elimde bir tane satılık modlamış bir Valbee var. Ama İstanbul'dayım bu yüzden link vermiyorum. İlgilenirsen iletişime geçebilirsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ayrıca Önerileriniz için teşekkür ederim tonalın bir dükkanı filan varmı ? bakabilirim öyle varsa onun dısında peavey classic serisine param imkanı yok cıkısmaz sene sonuna doğru üniverste kazanırsam belki ailem yardımcı olabilir

Lambalı pedal diye bir ihtiyaç olacağını sanmıyorum, lambalı tuner pedalı gördünüz mü hiç? Hatta lambalı bir amfi de kesinlikle ihtiyaç değil. Eski amfilerim sırasıyla Fender DeVille 410 (60 watt full lambalı), Fender Blues Jr (15 watt full lambalı), Tech 21 TM60 (transistörlü).

*DeVille her yere taşınan bir amfi değil, roadie olmadıkça taşımak akıl karı değil. Yüksek volumeda kullanmak sahnede bile çok zor. Fender'in sitesinde 22,5 kg yazıyor ama 220V trafolu olan net 30 kg. Üşenmedim, kargoda tarttırdım.
*Blues Jr çok popüler bir amfi. 15 kg ve 1x12 speakerli. Evde kullanacaksan hiç gerek yok, eğer yüksek volumeda lamba satürasyonunu duymak, organik drive tonu almak istiyorum diyorsan evde kesinlikle kullanamazsın, apartmandan kovarlar. Sahnede de amfiyi kendi sırt kısmına gelecek bir yükseklikte konumlandırırsan monitör olarak kullanıp, kendini daha rahat duyabilirsin. Talibi çoktur, iknci elde zarar ettirmez.
*Tech 21 TM60, arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine aldım. Clean ve drive olmak üzere 2 kanal. Sahnede clean volumu Blues Jr'den daha çok açabiliyorsun. Blues Jr istemediğim kırılmaya uğruyordu, net clean arayışındayım ve amfi kesin taşınabilir olmalıydı. Punch knobu ile amfiyi daha bir kırılmış hale getirebiliyorsun, lambalı amfi kullanır gibi hissiyatı var. bu amfi kendini lambalı zannediyor diye bir üne sahip. Drive kanalı oldukça başarılı. FX loopa sahip. Ayrıca 15db clean boost sağlıyor. Tek sevmediğim yanı her iki kanal için aynı EQ ayarlarını kullanmak zorunda kalıyorsun. Lambalı amfi gibi, konser bitiminde lambalar soğusun -aman bir şey olmasın- diye beklemiyorsun. Prizden çıkar, araca yükle, mekandan ayrıl. Yaklaşık 17 kg olması lazım. Bu amfi de ikinci elde pek zarar ettirmez.

Yani demek istediğim, lambalı amfi olmasa da olur. Güzel transistörlü amfiler de var. Forumda 500 TL civarında satılan bir Hughes&Kettner vardı. Çok güzel amfidir. Roland Jazz Chorus 50 watt (bulmak çok zordur) güzel amfidir.

Ayrıca bugüne kadar en beğendiğim amfi (fiyat performans açısından)Fender Roc Pro 700. Drive kısmında 12AX7 lamba kullanmakta, power kısmı iste transistörlü. Clean kanalı saf clean, tertemiz, drive ise Fender'den beklemeyeceğin gibi Hi-Gain. Versatil (her yola gelen) bir amfi. İlla kendini lambalı en iyisidir diye şartlandırma. Şu anda TM60'ı Blues Jr'a değişmem.

Phase 90 güzel bir pedaldır. Phaserler içinde en beğendiklerimden. Ibanez TS9 için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. 2 defa elime TS9DX geçti, genelde Plus(+) modunu ana drive olarak kullandım. Piyasada bir sürü booster var. Soloda volume açıldıkça mid frekansı da artmalı diye bir zorunluluk yok. Keyfi şeyler, belki treble booster veya flat EQ response bir boosteri daha çok sevebilirsin. Ama ille de Tubescreamer diyorsan, Ibanez'den daha başarılı bulduğum TS'ler var. Voodoo Lab Sparkle Drive (TS808 benzeri) ve MXR GT-OD (TS9 benzeri) denedim. Lovepedal, Fulltone düşünebilecek diğer markalar arasında. MXR GT-OD bir tube screamer olarak oldukça başarılı.

Lambalı pedallar var ve bolca satılıyor, ben de kullanıyorum. Ancak daha çok konserlerde, yüksek volümlerde ve profesyonel kayıtlarda çok iyi fark yaratıyor. Evde çalışmak için değmez, transistörlü amfilerde de tüplü amfilerde de lambalı pedallar ton farkını hissettirmez. Lambaların iyiliği saturasyonları sebebiyle tonlarda denge, yumuşama ve sıcak frekanslarda artış göstermesidir. Pahalı pedallardır ve ekipmanın diğer parçalarının da o derecede ses sinyallerini aktaracak kadar iyi olması o pedalların hakkını verebilir. 15 wattlık, 4 ohmluk 8 inçlik hoparlörler yeterli değildir, ton farkını veremezler.

Tüplü tonları ciddi ciddi veren ve profesyonelce kullanılabilecek ürünler var:

VOX Ice9 overdrive, VOX Satchurator, AMT Electronics amp series pedalları muhteşemdirler. Herhangi bir transistörlü amfide denerseniz çok şaşırırsınız. Bu bahsettiğim ürünler bende mevcut ve sürekli kullanıyorum.

Lambalı pedallar var ve bolca satılıyor, ben de kullanıyorum. Ancak daha çok konserlerde, yüksek volümlerde ve profesyonel kayıtlarda çok iyi fark yaratıyor. Evde çalışmak için değmez, transistörlü amfilerde de tüplü amfilerde de lambalı pedallar ton farkını hissettirmez. Lambaların iyiliği saturasyonları sebebiyle tonlarda denge, yumuşama ve sıcak frekanslarda artış göstermesidir. Pahalı pedallardır ve ekipmanın diğer parçalarının da o derecede ses sinyallerini aktaracak kadar iyi olması o pedalların hakkını verebilir. 15 wattlık, 4 ohmluk 8 inçlik hoparlörler yeterli değildir, ton farkını veremezler.

Tüplü tonları ciddi ciddi veren ve profesyonelce kullanılabilecek ürünler var:

VOX Ice9 overdrive, VOX Satchurator, AMT Electronics amp series pedalları muhteşemdirler. Herhangi bir transistörlü amfide denerseniz çok şaşırırsınız. Bu bahsettiğim ürünler bende mevcut ve sürekli kullanıyorum.

Atalay abi, Satchurator'u hangi gitar ve pedalla kullanmaktasın? SSS strat ile denedim, ben çok beğenemedim. Pedal aşırı tiz geldi. Treble potunu saat 9 yönünden daha düşük tuttuğumu hatırlarım.

Evet, satchurator tizi fazladır, özellikle Joe kendi basswood gitarı için ürettiğinden genellikle ıbanezlerde veya soldano amfilerindeki gibi tizi az olan amfilerde daha iyi sonuç verir. Ben de ibanez ve jacksonlarda kulanıyorum ama amfiden de pedaldan da tiz ayarrı yapıyorum. Midleri açıyorum, ancak ayar tam olunca tonlar bana çok iyi geliyor. Tamteri de Ice9 boğuk tonları vardır, adam kendine göre yaptırmış. Signature seri mallarda herşey istediğiniz gibi değil, o sanatçının istediği gibidir. O pedalla bir ibanez alıp Satriani çalın, tastamam Joe Satriani rengi geliyor.

Evet, satchurator tizi fazladır, özellikle Joe kendi basswood gitarı için ürettiğinden genellikle ıbanezlerde veya soldano amfilerindeki gibi tizi az olan amfilerde daha iyi sonuç verir. Ben de ibanez ve jacksonlarda kulanıyorum ama amfiden de pedaldan da tiz ayarrı yapıyorum. Midleri açıyorum, ancak ayar tam olunca tonlar bana çok iyi geliyor. Tamteri de Ice9 boğuk tonları vardır, adam kendine göre yaptırmış. Signature seri mallarda herşey istediğiniz gibi değil, o sanatçının istediği gibidir. O pedalla bir ibanez alıp Satriani çalın, tastamam Joe Satriani rengi geliyor.

Soldano'ların tizi az mı ?

Geri