Ts9 Ve Bluesbreaker Board Sırası

Arkadaşlar dün başlık acmıstım bb2 pedalım var yanına bir drive daha alacagım diye bu sabah ts 9 uma kavustum ancak pedal boardda sıralaması nasıl olmalı gitar bb2 yemi girmeli yoksa Ts 9 a mı ? Su Sekilde Sıralarsanız sevinirim

Amfi -pedal-pedal-gitar

Yani yakinda soyle bir soru gelecek,

Bir pedal aldim, gitarim var, amfiye nasil takacagim?

Yani elinde iki tane ayni tip pedal var, yapabilecegin iki kombinasyon var, deneyip karar vereceksin.

Hani sanki 10 pedal icin dizilim sirasi istiyorsun. Google'a analog pedal dizilimi yazsan bile yuz tane site cikar, arastirmadan baslik acinca da forum bu hale geliyor.

Overdrive konusu yeni başlayanların kafasını karıştırıyor olabilir, hemen kızmayalım canlar :)

BB, TS9, SD1 hep birbirinin türevi pedallardır, sürünün lideri TS serisidir. Pedalların aralarındaki fark genel olarak bir kaç parçadan ibaret aslında. Neyse fazla ayrıntı ile ortamı bulandırmayayım, temel maksatları da lambalı amfiye giden sinyali daha da yükleyip amfiyi daha erken veya daha fazla over drive'a sokmaktır. Lambalı bir amfi aldıktan sonra elindeki pedalları bir otur dene, fazla veya gereksiz geleni satarsın. RP ile boost yapmak niyatindesin büyük ihtimalle. RP serisi ekonomik, bir başlangıç prosesödür ama uygun fiyatlara daha iyileri de var. Lambalı amfi zaten muhtemelen prosesörü bıraktırır sana.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ts9 u normal drive ,bb 2 yi de Boost modunda sololarda güclendirici olarak kullanıyorum ama sırası var filan dediler kafam karıstı oyuzden sorayım dedim cevabınız için teşekkür ederim . Rp serisinden 50 ye sahibim hiç hoş değil :D

Geri