Gitarda Ilerlemek Ve Izlenecek Yol

Valla bende metronom sorunu gerçekten var. Metronom ile çalışmak lazım ben şuan zorluk çekiyorum ki bende öyle şarkı filan bilmem. :D Ama bir iki tane şarkım var aranje edilmesi ve düzenlenmesi gereken ana teması kurulmuş şarkılar. :D Arkadaş diyo çal bi şarkı bilmiyorum. :D 1.5 senedirde çalıyorum halbuki. :D

Bu konuyu tekrar canlandırayım :) Elektro gitara bir süre ara vermem ve yeni gitar ve amfimi almamla beraber temelimi sağlam atabileceğim bir kitap arıyorum :) Yukarıdaki önerilere bakılarak şunu alıp başlamayı planlıyorum

Amazon product ASIN 0876390114
Yukarıda vol 1 den bahsedilmiş ama bu linkte vol2 ve 3 de var. Birde şu linktekini almayı düşünüyorum
Amazon product ASIN B00CO4CVN4
Buradan araştırdığım ve yabancı forumlardan araştırdığım kadarıyla aşağıdaki listeyi yapmıştım bunların içinden eleyerek yukarıdaki ikisine karar kıldım :) Sizinde tavsiyelerinizi önerilerinizi almak isterim

Listem:

Amazon product ASIN 1423414357
Amazon product ASIN B00CO4CVN4
Amazon product ASIN 063406651X
Amazon product ASIN B0023ZLI42
Amazon product ASIN 0679742751
Amazon product ASIN 0876390114
Amazon product ASIN 0615709192
Amazon product ASIN 0793509629
https://www.amazon.com/Advancing-Guitarist-Mick-Goodrick/dp/0881885894

Guitar Fretboard Fluency: The Creative Guide to Mastering The Guitar: Mr Joseph Alexander: 9781910403266: Amazon.com: Books

https://www.amazon.com/Fretboard-Mastery-online-audio-Stetina/dp/0793597897

The Guitarist's Music Theory Book - The Most Useful Guitar Music Theory Book: Peter Vogl: 9781893907782: Amazon.com: Books

Son kitap (Stetina) kesinlikle iyi tercih. Pena tekniği kitabıdır.
Bill Edwards-Fretboard Logic SE, gitar mantığını öğrenmek için çok iyi bir tercihtir. Bu iki kitap fazlasıyla yeter.
Ancak llk kitaptan ve o adamın metodlarından uzak durun derim. Çok eski ve demode olmuş bir sistemdir. Artık dinozor hocalar dışında kimse kullanmaz onu.
Diğerleri olsa da olur, olmasa da...

Son kitap (Stetina) kesinlikle iyi tercih. Pena tekniği kitabıdır.
Bill Edwards-Fretboard Logic SE, gitar mantığını öğrenmek için çok iyi bir tercihtir. Bu iki kitap fazlasıyla yeter.
Ancak llk kitaptan ve o adamın metodlarından uzak durun derim. Çok eski ve demode olmuş bir sistemdir. Artık dinozor hocalar dışında kimse kullanmaz onu.
Diğerleri olsa da olur, olmasa da...

İlk kitap derken hangisini kastediyorsunuz hocam uzak durmam gereken?
Ayrıca tekrardan bu işe başlamak için bu listeden stetina ve bill edwards'ın kitaplarını mı öneriyorsunuz? Yukarıdaki mesajımda bahsettiğim modern method for guitar için ne düşünüyorsunuz?

İlk kitap derken hangisini kastediyorsunuz hocam uzak durmam gereken?
Ayrıca tekrardan bu işe başlamak için bu listeden stetina ve bill edwards'ın kitaplarını mı öneriyorsunuz? Yukarıdaki mesajımda bahsettiğim modern method for guitar için ne düşünüyorsunuz?
İşte ilk kitap dediğim o Modern Method...:) Uzak durun, o kitap modern filan değil:) Leavitt 1926 doğumlu, o kitabı yazdığında etrafta metod yokmuş penalı gitar tekniği için. Herhalde en az bir 50-60 senelik kitap o.
Evet, Edwards ve Stetina'yı öneririm.

Geri