Gitarımdaki Kırık

'Elektro Gitarlar' forumunda ZakkWylde tarafından 28 Ocak 2013 tarihinde açılan konu

1. Merhaba arkadaşlar buğun kardeşim gitarıma çekiç fırlattı ve gövdede üst tarafta 5 kuruş boyutunda bir çatlak oluştu derin bir çatlak gitarım güzel bir gitar değil cort x2 ama aklıma takıldı alalı 6-7 ay oluyo acaba bunu düzeltirebilirmiyim Ankara oturuyorum lüthier ler ne kadara yapar bir fikriniz varmı şimdiden teşekkürler..

2. Geçmiş olsun. Resim görmeden bir şey demek zor.

Zakkwylde bunu beğendi.
  3. [​IMG][​IMG][​IMG]
    Resimler burda göründüğü çok büyük değil ama yinede rahatsız oldum satmayıda düşünüyordum kimse almaz acaba yaptırmaya kalksam yapılırmı ankarada tanığınığız bir luthier varmı...

4. Yahu birşey olmaz ondan. Kırık diyince gövde ayrıldı sandım.
    Satarkende, alcak olan arkadaş bakar hoşuna giderse alır. Olağan şeyler, bu kadar dert etme.

Zakkwylde bunu beğendi.
  5. Bence kendin yapabilirsin tamiratını, usta senden ya çok para isteyebilir ya da uğraşmak istemeyebilir. Dan Erlewine'dan dinleyelim :)

ERDİKAYA, edipjohn, Ozzfish ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  6. Merak ettim ne diye çekiç fırlattı?

Grundar ve CengizÖzyurt bunu beğendi.
  7. :)evet önemli değil ama ne bileyim bakacam artık yaptırabilirsem ucuz bir para isterse yaptırım yoksa üzerine bir sticker yapıştırım artık ilgilendiğin için teşekkür ederim...

8. Teşekkür ederim ilgilendiğin için ne kullandı pek anlayamadım...

9. Ya hocam 4 yaşında kardeşim bu çekiçle birşeyle yapıyordu bende ses yapmasın diye elinde alırken birden fırlattı oda gitara geldi..

10. Japon yapıştırıcı, farklı kalınlıkta zımparalar, parlatıcı macun. Hepsini ucuza sanayideki hırdavatçılardan edinebilirsin.

Zakkwylde bunu beğendi.
  11. Tamam hocam Teşekkür ederim tel almaya gidince soracam yaparım derse yaptırım yoksa dediğin gibi kendim uğraşırım..

12. Grundar

Grundar Forum Yöneticisi

889
    1,292
    9,255
    Zakkwylde bunu beğendi.
  13. Şu 3M firması luthiyere para kaptırmak istemeyen rokçıların en büyük dostuymuş bunu gördüm.

Zakkwylde ve tugberkozdemir bunu beğendi.
  14. Siyah oje de olabilir.

Zakkwylde bunu beğendi.
  15. Evet hocam aynen 2 gündür kardeşime Thor diyorum aslında Thor unda hayranı ama olan benim gitara oldu neyse olacağı varmış bende Kenan TURGUT a göstermeyi düşünüyorum büyük ihtimal yapar Teşekkür ederim.

16. Peki hocam yorumun için sağol ama ben 3M ürünlerini nereden bulabilir belki bende yapmak zorunda kalabilirim.

17. Sağol hocam listeye onuda ekledim eğer lüthier yapmassa kendim yapacağım.

18. 3M markası çok önemli olmayabilir. Ama hangi boyama ve tamir videosunu açsam zımpara kağıdıdır bantıdır mutlaka bi yerde 3M'i gördüğüm için o yorumda bulundum. Yoksa her marka zımpara kağıdı veya bant iş görür diye düşünüyorum. Yine de illa ki 3M derseniz, link şuymuş:
    http://solutions.3m.com.tr/wps/portal/3M/tr_TR/Partners2/Suppliers/

Zakkwylde bunu beğendi.
  19. Bir de -bilmeme ihtimalinize karsi soyleyim- zimpara secerken kalinligina/numarasina dikkat ediniz. Aksi takdirde gitarinizi cizebilirsiniz. Sonra o cizikleri toparlamak icin tekrardan zimparalamak zorunda kalabilirsiniz. Videodaki amca 400 gritle basliyor 600 ve 800 ile devam ediyor mesela.

Zakkwylde bunu beğendi.
  20. Kenan abiye 1 sene önce falan sormuştum cevabı "getir hallederiz 10-15 liraya" demişti. Bence götür sor en azından evrensel'e.

Zakkwylde bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş