amplitube kullanan varmı?

sorun şurda
amplitube ayarlarına giriyorsun input output seçeneğine line in seçiyorsun düzeliyor.
ses denetiminden frontu kapattığında sesin gitmesi olayı da 5.1-6.1 gibi bir ses kartın var muhtemelen ve sen buna uygun olmayan bir hoparlör kullanıyorsun sanırım. o yüzden front seviyesi bütün sesi kesiyor.

Skull_KruSher demiş ki:
sorun şurda
amplitube ayarlarına giriyorsun input output seçeneğine line in seçiyorsun düzeliyor.
ses denetiminden frontu kapattığında sesin gitmesi olayı da 5.1-6.1 gibi bir ses kartın var muhtemelen ve sen buna uygun olmayan bir hoparlör kullanıyorsun sanırım. o yüzden front seviyesi bütün sesi kesiyor.
neyse saolun arkadaşlar , sorunu halletim geriye sadece gürültü olayı kaldı , gürültü olayında bir tavsiyem olacak gürültüyü baya engelledim şu şekilde.STOMP a Dcomp tan sonra LFO Filter koyduğumuz zaman 12-LP değerlerinde kullandıkmı gürültüde belirgin bir azalma oluyor.tabi bu tonu etkiliyor ama levelleri düşürürsek farketmeyeceğimiz bi değişiklik oluyor ve gürültü azalıyor :) daha iyi önerileri olan arkadaşlar yollasın sebeplenelim :D

arkadaşlar birkaç bişey soracağım , pcde müzik olayıyla yeni ilgileniyorum ondan kusura bakmayın :)

şimdi bu amplitube da aşağıda CPU load oranını gösteriyor bu ne manaya geliyor yüksek olmasımı iyi yoksa düşükmü.

sample rate , buffer size neyi değiştiriyor ne işe yarıyor.buffer sizeı kaçta kullanmak daha iyidir.

birde asionun panelinde latency Compensation ayarı var in-out şeklinde bunun optimal ayarları ne olmalıdır daha doğrusu bunda yaptığımız değişiklikler sese ne gibi etki ediyor :)

halilpazarlama demiş ki:
şimdi bu amplitube da aşağıda CPU load oranını gösteriyor bu ne manaya geliyor yüksek olmasımı iyi yoksa düşükmü.
İşlemciye yüklenilen miktar manasında o oran. Düşük olması iyi.

halilpazarlama demiş ki:
sample rate , buffer size neyi değiştiriyor ne işe yarıyor.buffer sizeı kaçta kullanmak daha iyidir.
Hangi sample rate, buffer' ı soruyorsun ? Asio mu ? Eğer Asio diyorsan, orada test kısımları var onları yap buffer muffer otomatik ayarlanır.

halilpazarlama demiş ki:
birde asionun panelinde latency Compensation ayarı var in-out şeklinde bunun optimal ayarları ne olmalıdır daha doğrusu bunda yaptığımız değişiklikler sese ne gibi etki ediyor :)
Sese etkisi gecikme şeklinde olur. Optimal ayarları yok, her ses kartına göre değişir çünkü. Senin onboard ses kartınlada ne kadar ayar yapılır, o ayrı konu. :)

selamlar bende amplitube 2 vardı ve bilgisayara format çekmeden önce çok süper çalışıyordu
fakat format çektikten sonra sadece bi cızırtı çıkmaya başladı
neyi yanlış yaptığımı anlayamadım ve çıldırmak üzereyim
kaç gündür aptal bi anfinin drive tonuyla iğrenç sesler çıkarıp duruyorum
ne olur birisi yardım etsin

mazonami demiş ki:
selamlar bende amplitube 2 vardı ve bilgisayara format çekmeden önce çok süper çalışıyordu
fakat format çektikten sonra sadece bi cızırtı çıkmaya başladı
neyi yanlış yaptığımı anlayamadım ve çıldırmak üzereyim
kaç gündür aptal bi anfinin drive tonuyla iğrenç sesler çıkarıp duruyorum
ne olur birisi yardım etsin

asioyu tekrar kurdunmu ?

bende amplitube 2 var. açar açmaz korkunç ötüyor. asio4all sürücüler var. ayarlarda realtek audio input 1 ve realtek output 2 seciyorum ama fıs.

halilpazarlama demiş ki:
yav arkadaşlar bu amplitube2 yi kurdum amfiyi satınca belli bi süre bununla idare edicez artık , yanlız yukarıdada arkadaş değinmiş garip bi tiz patlamaları oluyo arada , gecikmeyide biraz daha düşürsem program idare edecek.asio4all v2 yide kurdum seste belirgin bir iyileşme oldu ama yinede çok rahatsız edici bi gürültü var sistemi yazayım sizce sorun nerden olabilir bide programı optiam kullanabilmek için önerileriniz varmı.linedan girmekmi daha iyi mictenmi sizce.

sistem

AMD 3000 64Bit
1 gb ram
160 gb hd
realtek ac97 ses kartı

Cızırtıları önlemek için buffer size'ın değerlerini yükseltin. Latency artar ama sorun çözülür. Miks yaparken ve dinlerken latency önemli değildir zaten.

Ne yazık ki realtek gibi anakart üzeri deki ses kartını kullanarak pek başarılı miks veya duyumlar elde edemezsniz ama elde bu var diyenlere en yi çözüm maksimum buffer size derim.

amplitube2 yi jamlab le kullaniyorum,tonlardan gayet memnunum.
programin tek rakibi guitarrig olabilir ama o bile yanına yaklasamiyor amplitübün, son versiyonu guitar rig 3 dahil.

jamlab pekte iyi bi alet sayilmaz
en büyük eksisi giriş sinyalinin çok düşük olması
amplitube de inputu full lemek zorunda kalıyorum 15db
ve girişi de çıkışıda jamlabden almak gerekiyor asio desteği için
artısıysa güzel bi ses kartı görevi görüyor oyun+müzik falan :D

bu amplitubeta komplike bir program kullanmadan basitçe çıkan sesi kaydedebileceğimiz bir program biliyormusunuz.windows ses kaydedici gibi mesela.audacity ve psr programlaını kurdum ama fayda etmedi bir türlü tanıtamadım.

Arkadaşlar merhaba bilgisayarıma amplitube jimi hendrix yazılımını ve asio sürücülerini kurdum. Varsayılan olarak directx sürücünde sesi gecikmeli olarak alıyordum ve asionun bu sorunu gidereceğini söylemişler nette ve asioyu kurdum, etkinleştirdim. Her türlü denememe rağmen ses alamadım. Dediğim gibi directx sürücünden gecikmeli de olsa ses alabiliyorum ama asiodan alamıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim

dostum sağlam bir ses kartı olmadan düzgün bir şekilde çalışması neredeyse imkansız...m-audio mobile pre usb ses kartı ile bile çok düzgün çalıştıramıyorum amplitube2 yi...

cubase de gitarları clean kaydedip daha sonra amplitube2 ile istediğin ton ayarlamalarını yapabilirsin ses kartı olmadan ama normal jam atmak için gerçek zamanlı çalmak için asio sürücülü sağlam bir karta ihtiyacın var...

bir de kişisel bir yorum :) bu yola girdiysen er ya da geç bir ses kartı alıyorsun günün birinde........

gurkanisevic demiş ki:
dostum sağlam bir ses kartı olmadan düzgün bir şekilde çalışması neredeyse imkansız...m-audio mobile pre usb ses kartı ile bile çok düzgün çalıştıramıyorum amplitube2 yi...

cubase de gitarları clean kaydedip daha sonra amplitube2 ile istediğin ton ayarlamalarını yapabilirsin ses kartı olmadan ama normal jam atmak için gerçek zamanlı çalmak için asio sürücülü sağlam bir karta ihtiyacın var...

bir de kişisel bir yorum :) bu yola girdiysen er ya da geç bir ses kartı alıyorsun günün birinde........
aynen bende clean kaydedip sonradan amplitube ile fx yüklüyorum ama distli şarkılarda çok kasıyo adamı.

Arkadaşlar bende yeni yükledim. Amplitube metal versiyonunu ve forumdaki birkaç problemi yaşamaktayım. Öncelikle ses kartı olarak m-auido mobile pre usb kartını kullanmama ragmen bendede aşırı gürültü mevcut sebebini anlamış degilim. üstelik asio4all ile uyumlu olmasına ragmen neden bu sorunu yaşıyorum bilmiyorum. Buffer size yaptım gereksiz yere aşırı latency yaşıyorum. Anlam veremedim. dual core işlemci 4 gb ram ve external ses kartı var. Üstüne üstlük pod xt liveın bypass moduylada destekliyorum sorunu anlamadım teşekkürler. yardım bekliyorum.

Amlitube 3 kullanıyorum , presetleri baya baya arttırmışlar ve gayet güzel tonlar var. presetlerden bazıları gerçekten gerçeğe çok yakın. asio4all 2.9 ile beraber çalıştırıyorum dip gürültü falan söz konusu degil latency de öyle. Core 2 duo 2Ghz, 2 GB ram ve ses kartı onboard olan laptop kullanuıyorum. amplitube 2 ve guitar rig 3 de gayet sorunsuz ve net ve latency yok denecek kadar fark edilmiyor.

Centrino 1.7Ghz olan eski laptobumda Guitar rig3 ü denemiştim fakat CPU ya aşırı yükleniyordu ses de çok temiz değildi. Belki sizlerin sorunları da CPU dan kaynaklanıyordur. Ya da ses kartınız asio ile fazla uyumlu olmayabilir.

Geri