Jackson jdr-94

'Elektro Gitarlar ve Akseuarları' forumunda criesonthewind tarafından 11 Kasım 2005 tarihinde açılan konu

1. Selamlar arkadaşlar jackson jdr-94 concept iyi bir gitar mıdır? İkinci el alacam forumdaki anti-social nickli arkadaş satıyo 300 dolara. Ne düşünüyosunuz. Beni uzun zaman idare edebilir mi?

2. Jdr 94. Jackson'ın "import" yani USA olmayan gitarlarıyla ilgili politikasını ilk değiştirdiği dönemden. Yani 94-95 döneminden bir gitar. O yıldan önce bütün Jacksonlar USA Jackson kalitesinde üretiliyormuş. ondan sonra importların kalitesini bir miktar düşürmüşler. Sonra yetmemiş 95ten sonra bir kere daha düşürmüşler. 96-2005 olarak bugüne gelmiş o devir de. Tabii bu düşürme olayı yapılırken en üst kalite gitarlar da nadir de olsa üretilmiş. Bir de bu düşük seviye gitarlardan kastımın USA JAcksonlara göre düşük olduğunu da eklemeliyim :)

96 sonrası düşük seviye Jacksonlara baktığımızda performer serisi bizim için iyi bir örnek olabilir. Şahsen Performer serisinin en iyi gitarı olarak Ps-4ü görürüm. JDR-94 de PS4'ün atasıdır diyebiliriz. Yani "import" JAcksonların bir miktar daha kaliteli üretildikleri dönemin PS-4'ü. Türkiye'de bir ps-4 300-400 dolara arasında satılıyor. Ama 300 dolara bulmak pek kolay da değil. Bu durumda bir Jdr-94ün bir miktar daha fazla paraya satılmasını beklememiz çok da yanlış olmaz kanısındayım :)

Sonuç olarak fiyat bence iyi, gitarın temiz olduğunu varsaydığımı da eklemeliyim bütün bunları yazarken :) Eğer alırsan hayırlı olsun. Headstock'daki Jackson yazısına bakar öyle yatarsın geceleri :D

3. hakkaten var böyle bişey.

4. anti-social nickli arkadaşın gitarını stüdyoda görmüştüm ben.oldukça iyiydi tonu.çok klasik bir laf olacak ama "fiyatına göre iyi bir gitar" fiyatına göre olmayınca da fena olmayan bir gitar:)

bence biraz eski bir jackson edinmek adına bile olsa al:)

5. Çok güzel gitardır. Tonları, klavyesi falan gayet iyi. Fiyat da çok uygun. Kaçırma derim..

6. ewet ayrıca kasa sı cok hafif we rahattır bencede iyi bı gıtr ben olsam dusunmeden alırdım tabı sorunsuz sa

7. gitar sorunsuzdur :D ama ben gitardan illallah dedim en son geçen perşembe günü,onun için sl1 aldım :D

8. Ulen hadi kaptın sl-1 i. Hayırlı olsun . İmzayı da çakmış hemen. Seni gidii. :D

9. bende de jdr94 var gayet te güzel bi gitar zate mustaine anlatmış baya :) cok gitar denedim bi sürü ibanez falan bi boka yaramaz onlarn hiçbiri.. 1 milyara alabilecğin bi ibanezden daha iyidir..

mesela gitarda farklı gelen şeylerden birini söyliyeyim :) bir klavyesi var akıllara zarar.. yani cok cok ince ve rahat.. gitarda Stock manyetikleri var ama ben en kısa zamanda onları EMG 81/85 ile değiştirmeyi düşünüyorum ondan sonra da dokunmam bi daha gitara :)

10. DaveMustaine_64 galiba jackson için calışıyor. :D jacksona mail atsan böyle acıklama yapmazlar valla. ama Dave bi rr3 ü böyle anlatmadın ya alacagın olsun. :(

11. :D rr3 ü anlatmaya gerek var mı ? :)

12. ahh ah benim istediğim ama son anda alamadığım gitar =(
    rg 470fm ile takas düşünürmüsün??
    tabi gitar temizse

13. bana söyledin heralde ? gitar cok temiz resimleri koyarım istersen görmen içinde bu gitarı ibanezle takas etmek .... :) sağol almıyım bende cok ugrastım almak için :) ..

14. 300 $ ha nedne okdar ucuz Kidir acaba :)))

15. Fiyatına göre süper bir jackson. Bana sormuştu birisi "alayım mı sence?" diye, hemen al demiştim.Floyd rose konusunda biraz endişem vardı ama endişem yersizmiş.

16. haha o birisi ben oluyorum :D burhan 10 milyara Squier al desin alırım :)

Bu Sayfayı Paylaş