Perdesiz Gitarıma Bir Neck Humbucker'ı Arıyorum...

Gitar Ibanez SA260FM, perdeleri Ankara'da Kenan Usta tarafından söküldü, boşlukları sanırım tahtayla doldurdu. Gitarı araştırmak istemezseniz söyleyeyim, pick-up düzeni HSS...

Neck'e "jazzy" (Sanki manyetiği takmakla oluyor, ama anladınız siz beni...) bir humbucker takmak istiyorum, belki de şu single-coil boyutunda olanlardan? Sanırım öncelikli niyetim neck'te biraz daha yüksek çıkış ve biraz daha az dip gürültüsü olması... O yüzden hum-cancelling single-coil fikrine de tamamen kapalı değilim. Bir de aktif manyetikler hakkında pek bir bilgim yok.

Gitarı evde bilgisayarıma bağlayıp Guitar Rig Elements'le kullanıyorum.

http://www.dimarzio.com/pickups/strat/hum-canceling-strat/pro-track

İnternette biraz araştırma yapınca bu manyetik mantıklı geldi, ama sonuçta alırsam denemeden alacağım, o yüzden her türlü nasihat ve fikre ihtiyacım var...

Lütfen yardım edin!

Teşekkürler :)

Farzetki buraya kırk adam beğendiklerini ve bunun sebeplerini, diğer kırk kişide beğenmediklerini yazdı. Ne halt edecen gardaşım? O manyetiğin olduğu gitarı çalabilme şansın varsa çal kendin gör duy, ha yoksa video izle kaldıki zaten başka şansın yok.. Hani bu iş matematik gibi değilki sonucu herkezi tatmin etsin. Zevk meselesi :)

Vigier kendi modellerinde pafpro kullanmış ama bunların single'ları mevcut değil, fretboard'ın metal olduğunuda unutmamak lazım;

http://www.vigierguitars.com/page/fiche_produit.php?id_prod=255

http://www.dimarzio.com/pickups/humbuckers/paf-pro

Bilgisayar ortamında yüksek çıkışın pek anlamı olmuyor, zaten sinyal seviyesini seskartı preamfisinden gereken seviyeye yükseltebiliyorsunuz. Yüksek çıkışlı manyetikler karakter olarak biraz daha dinamiksiz tınlar ama yine guitar rig'de kompresörle iyileştirme yapılabilir(ki jazzy sound demişsiniz yüksek çıkışlı manyetik karakteri biraz ilgisiz olabilir).

Manyetik yüksekliğini değiştirmeyi denedinizmi? hum-cancel single ayarışı varsa belki parlak olanları hoşunuza gidebilir...dilerseniz dimarzio'ya bu konuda e-mail atabilirsiniz 2-3 gün içerisinde yardımcı oluyorlar.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Preamfiden sinyal sesini yükselttiğimde dip gürültüsünü de yükseltmiş oluyorum, sanırım biraz takıntılıyım o sese karşı, noise gate ise daha da sinirlerimi bozuyor...

Anladığım kadarıyla benim kafam karışmış ve saçmalıyorum =)

Cevaplar için çok teşekkürler! =)

Preamfiden sinyal sesini yükselttiğimde dip gürültüsünü de yükseltmiş oluyorum, sanırım biraz takıntılıyım o sese karşı, noise gate ise daha da sinirlerimi bozuyor...

Anladığım kadarıyla benim kafam karışmış ve saçmalıyorum =)

Cevaplar için çok teşekkürler! =)

Anladım, yazarken unutmuşum daha yüksek çıkışlı manyetiklerin preamfiden yükseltmeye kıyasla dipses olayında bir artısı var. Hum-cancel manyetik olursa bu da yardımcı olabilir ama ne derece mutlu eder bilemem yani belki size fazla gelen dipses aslında normal olabilir illa biraz olan birşey bu hadise...ayrıca bir elektrik kaynağına yakın pozisyon, elektronikten, kötü jack'tende dipses oluşuyor olabilir...

ama dediğim gibi denemediyseniz manyetikleri tellere yaklaştırın belki yardımcı olabilir. Fretless gitar tecrübesi olanda fazla kişi yoktur hele modifiyeye bulaşmış tahminimce çok azdır o nedenle manyetik üreten firmalara e-mail atmanız en güvenlisi olur (gitarınızın modelini, bilgisayarda gitar çaldğınız vs belirtirseniz daha doğru bir cevap alırsınız)

Geri