Fender 72' telecaster thinline

Arkadaslar Fender 72' telecaster thinline kullanan hiç oldu mu? alet hakkında ne düşünüyosunuz? bi de kıvılcım bu gitara 1100 euro diyor. fiyatı normal mi sizce?

bak ben de merak ediyorum bu gitarları (özellikle 72 thinline deluxe). bildiğim kadarıyla bunların parçaları amerika'da üretilmiş fakat son işlemler meksika'da yapılmış (tabi bir efsanede olabilir). kadıköy SRV'de 69 thinline 1250 dolar. internetten baktığımda ikisinin de amerika fiyatı aynı gözüküyor. 1100 euro biraz fazla olabilir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
alet music123 te 680 dolar, burada yaklaşık 1350 dolar. cok fazla. yani american tele alırım daha iyi olur.... ankarada barda cıkan bi grup var, gitaristlerinde thinline vardı ve cok saglamdı alet. bende o yüzden aşık oldum alete. artık kıvılcımla sıkı bi pazarlıga girişecegim...

800 euro olanlar standart olablir ama fiyat kesinlikle dogrudur fenderin kendilerine gonderdikleri fiyatlardır zaten kıvılcım bilindigi uzere fenderin türkiye satıs yeridir fiyatta bi osun cıkcagını zannetmiyorum ama o gitarı bende kıvılcımda denemiştim ve tek kelimeyle mükemmel tabii bence (gitarı bndeki tele aşkıyla cok begenmişde olabilirim :))

thinlinelar şöle eskiden amerika üretimimiymiş fakat daha sonra hepsi toptan meksika yapımı olmuşlar. aksamları amerikan aksamı işçilik meksikada. agacları cok kaliteli değil manyetikler orta halli. kısaca orta halli bir fender. yine de bir amerikan standart tele gibi değil. aşşayı yukarı highway telelerle aynı cizgide aletler. 1100euro pahalı bu aletler amerikada 500 dolar cok rahat bulunabilir. en kaliteli thinline 90's telecaster. fakat o da üretilmiyo . teomanın gitaristi safa hendem de var bu alet amerikan yapımı cok kaliteli.

1100 euro dikkatini cekerim kıvılcımdaki vitrin fiyatı iki tane vardı satıldı bende 72 deluxe walnut modelini ön sipariş verdim 1000ytl peşin verdim ocak sonu şubat başı gibi bende kısmetse ön sipariş verdiğin zaman 950euroya kadar düşmekte 1000 verdim 590 ytlsini alınca vericam bence müthiş gitar..dışarıdan getirtmekle hemen hemen aynı

Yaklaşık 6 ay önce Kıvılcım'da denemiştim. Genelde denediğim gitara biraz yabancılık çekerim ama bu gitarda böyle bir şey hiç yaşamadım sanki klavyesi elime göre yapılmıştı:D Tonları özellikle de klavyesi aklımdan çıkmıyor. O an alacak param olsaydı hiç düşünmeden alırdım...

gerçekten çok iyi mexico olabilir ama manyetikleri ve duruşu yeter tonlar zaten birtane...resime bakabilirsin walnut serisi

0137702392_md.jpg

Yalnız resimde gösterdiğin gitar tele değil. Custom strat denilen bir gitar olması lazım.Tele72 thinline hem semi hollow body ve headstock tele gibi. Ben resimdeki modelden hiç görmedim yurdum topraklarında:D Ama Chris Martin'in elinde bir tane görmüştüm.

criesonthewind demiş ki:
Yalnız resimde gösterdiğin gitar tele değil. Custom strat denilen bir gitar olması lazım.Tele72 thinline hem semi hollow body ve headstock tele gibi. Ben resimdeki modelden hiç görmedim yurdum topraklarında:D Ama Chris Martin'in elinde bir tane görmüştüm.
içime su serptin abi cok saol :p

fender 2005 kitapcığına bak zaten 72 teleler için "classic series"olarak bir catı altında toplamış.bu catı altında üç seri var birinci thinline yani;
fender_telecaster_72_thinline_hollow.jpg

ikinci ise telecaster deluxe,acıkcası thinline deluxe bunun tek farkı sanırım treable vs switch kısımları altaki resimde görüldüğü gibi((sayfanın üst kısmındaki walnut versiyonun siyahı)):
359138-620500.jpg

son olarak ücüncüsü ise 72 telecaster custom yani senin belirttiğin bunun en büyük farkı resimdede görüldüğü gini single coil ve köprü tarafında hambucker olması ama tonları hakkımda hiçbir bilgim yok.. resim:
fender_72telecustom_f.jpg

ben yine kanımca deluxe serisine hayranım walnut yukarıda göüldüğü gibi ..şubat sonu gibi elimde olur..ön sipariş ile almanızı tavsiye ederim..bu tele lerin ayrıca tonlarını dinlemek için bildiğiniz gibi
www.musicianfriend.com göz atabilirsiniz..

Geri