Kayıtla Ilgili Yardım

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda emremert tarafından 4 Şubat 2013 tarihinde açılan konu

 1. arkadaşlar ben kayıtlarımı pc den yapmak istiyorm ama programlarda sorun yaşıyorum fx3 kurdum ama hata veriyor. yardımcı olursanız sevinirm
   
 2. sorunu birazda detaylandırırsan yardımcı olabiliriz ne gibi bir yardım istiyorsun ?
   
 3. gitarı pc ye bağlıyarak kanal kayıt tarzı bişe yapmak istyorum. bazı programlar gördm ton ayarlrına kadar herşey yapılıyo tür bişe .
   
 4. ton ayarları derken sanırım guitar rig - amplitube vs vs yazılımlardan bahsediyorsun ?
   
 5. Arabiriminiz yoksa direkt gitarı pc'e bağlayamazsınız. Ses kartına zarar verir, tonlar da çok kötü olur. Di-box veya düzgün bir ses kartına ihtiyacınız var.
   
 6. aynen rig
   
 7. ery

  ery

  Bir yerde yayınlıyıcak kadar kaliteli olsunn istiyosan ses kartına, kaliteli bir mikrofona, cubase sx3'e (kayıt programı), guitar rig veya amplitube tarzı bi programa ve orta seviyede bi bilgisayara ihtiyacın var.
  Guitar rig ve amplitube de istediğin amfi ve pedal simulasyonlarını bulabilirsin. Tonunu ayarlarsın. cubase de kaydını yaparsın ve her kanala istediğin gibi ince ayar yapabilirsin ve hatta istersen cubase'de de bir sürü efekt bulabilirsin ekleyebileceğin.
  (ses kartı deyince bilgisayarımda harici var diye düşünmessin umarım. Bu extra bi cihaz müzik dükkanlarında bulabilirsin ve ya başka yerlerde de.cooldog un söylediği gibi bilgisayarın ses kartına zarar verebilirsin eğer 'ses kartı' almassan)
  Ama kaydın çok profesyonel olmasına gerek yok dersen, ve bir bilgisayar mikrofonun varsa amfinin önüne koyarsın, cubase de kaydedersin yine. Yani yukarda yazdıklarım arasından cubase dışında hiçbirine gerek kalmaz, tek ihtiyacın dandik bir bilgisayar mikrofonu olur.Çok ta kötü olmuyo emin ol çok defa yaptım böyle kayıt.
   
 8. teşekkürler :)
   
 9. peki direk amfiden nasıl kayıt alırız acaba? guitar rig veya amplitube gibi programlar kullanmadan
   
 10. emulated output veya headphone'dan PC'nin line-in'ine gireceksiniz.
   
 11. tamam sağol
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş