Amfi Secimi Yardimlarinizi Bekliyorum

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda whok2 tarafından 4 Şubat 2013 tarihinde açılan konu

1. Selam arkadaslar aylardir dusunuyorum her yeni bilgiyi okudukca fikrim degisiyor kafam karisiyor. Blackstar ht5 combo almayi dusunuyordum basta sonra ht serisinde hatali modeller oldugunu okudum yeni amfi arayisina koyuldum ama yine blackstara dondum :D metal turu caliyorum cogunluk avenged sevenfold, trivium ana gitarim schecter synyster gates custom s sadece evde kullanacagim amfiyi. blackstar alirsam ht5 combomu yoksa ht5 kafa + kabinmi almaliyim ( Ne farklari oluyor dahili kabin disinda) yoksa ht1 emi bak dersiniz? fiyatta 1.000 - 1.200 e kadar cikabilirim. Bence blackstar alma şunu al derseniz fikirlerinize acigim. İllaha lambali olsunda demiyorum evde bu fiyata en iyi performansi alabilecegim bir amfi istiyorum.

2. tech21 tm30 u biraz araştır derim.

3. Ht 5 combo ile mini stack arasındaki mevzu sadece volume. Combo 2x10 / kafalı olanda ise 2x12 speaker var. Uzakdoğu üretimidir ve lambalı olduğu için gerçekten güzel çivi gibi ses verir ama hacimsizdir. Mesela engl gibi değil.. Ama mikrofon kombinasyonları ile çok harika orjinal kayıtlar alabileceğin bir amfidir.

Buarada duyduğun hatalı üretim meselesi yalandan ibaret, endüstriyel üretimlerde üretim %5 i hatalı olmak durumunda. Bu matematiksel bir olay ve bundan kaçış yok, elektronik bir alet alıyorsun ve buda şans işi diğer her eletronik alette olduğu gibi... Amfini alacağın zaman bayide kutusunda beraber açıp orada gerekli her kontrolü yapacaksın. Gitarı mağazada asılı olanlardanmı aldın mesela? Aldıysan hertürlü kusuru kabul ettin demektir.
    Pazar günü tüneldeki do-re'de ht5 beyaz renk combo ile yaklaşık 35 dk çaldım bağırttım amfiyi, şimdi aynı amfiyi sen neden sıfır diye alasın..

4. Hani arıza verme olayındaki kasıt markanın kalitesiz işçiliğinden dolayı değil, standart işçilikten ötürü bçyle bir arıza durumu ile karşılaşabilirsin demek istedim.

5. Peki anladim hocam sagolasin senin baska onerebilecegin amfi varmi? Bide beyaz model ht5c oluyo gailba (emin degilim) onun ht5r ile ne gibi farklari var

6. HT serisinin sorunlu modelleri ile ilgili başlık:

http://turkrock.com/threads/33943/page-2#post-831709

Bu başlıktaki bilgiler seçeceğin Blackstar'ın serisi ve üretim yılı ile ilgili bilgileri içeriyor. Metal diyorsan Blackstar doğru ve ekonomik bir seçim. Onun dışındakiler genelde pahalı. Aklıma gelen birşeyler olursa tekrar yazarım.

7. Tesekkurler sabah okumustum bu basligi o yuzden almakta tereddut ediyorum

8. Ricaederim nedemek, elimden geldiği kadar yardımcı olmak isterim. Evet o beyaz ht5c oluyo. Açıkcası benim kulağımda ikisinin hiçbir farkı yok. Sana ht5 ministack al dememin sebeplerinden biriside bu kafada bir düğme var, değiştirici gibi. (1x12 / 4x12) yani bu 5 wattlık kafayı 4x12 lik büyük kabinlerdede kullanmanı sağlıyo. 4x12 değilde yanında sana verilen iki adet 1x12lik kabinlerde gayet iyi ve çok işe yarar. Mesela; kayıt yapacağın zaman kabinlerden sadece birisine 'sm57' mikrofon koysan zaten hacim olmayan amfiden hic hacim alamayacaksın, ama alttaki kabinede 'md421dynamic' mikrofon dayarsın ve hacimi büyük oranda arttırabilirsin. O kafayı istediğin gibi stüdyolara ve canlı performans yapacağın yerlere götürürsün. Ha şuda var, bu 5wattlık kafanın gücünü arttırmak amacıyla poweramp takviyesi yaparsak ses nasıl olur bilemem, denemek lazım. Sesin doğal frekansında herhangibir bozulma olmazsa sanki elinin altında 50watt lık amfi varmış gibide çalarsın o aletle. Fiyatıda çok ucuz 1700tl.
    Normalde beni ve yaptığım müziğin sound'unu paklayacak aletler engl fakat engl'ler pera müzikte çok çok pahalı alamıyorum yani. En iyi çözüm blackstar'ın bu lambalı amfileri gibi görünüyor ve ev içinde çok uygun.

Son olarak tavsiyem şu; engl yeni bir amfi yaptı 'ironball' küçücük birşey. 1watt/5watt/20watt ve full power ayarlarında kullanabiliyorsun. Bu ayarın düğmesini arkaya koymuşlar ve amfiyi 4x12 lik dev kabinlerle tanıtıyorlar. Engl sitesinde video var izlemini öneririm süper bir alet hem hacim hem doal gainli birşey. Fiyatı belli değil ve pera müziğe gelmemiş ama eli kulağındadır gelir yakında. Eğer fiyatı 2500 tlyi geçmezse o engl'yi alırım.

9. meola

meola

5
    1
    105
    whok bende ministack olarak da mevcut, fiyatini konusuruz

10. ht5r combo satıyorum ilgilenirsen 750 tl

Bu Sayfayı Paylaş