Kabin Hakkında

Merhaba arkadaşlar,
Yaptığım araştırmalar ve denemelerim sonucunda; ev kullanımı ve metal müzik için , fiyat performans açısında en verimli anfinin Blackstar HT5RH olduğuna karar verdim. (Başka önerileriniz varsa onlarıda öğrenmek isterim)
Fakat şu konuda kararsız kaldım; yine Blackstar ın 1x 12 kabinimi yoksa 4x8 kabinimi ?
Siz olsanız hangisini tercih edersiniz ve nedenleri ne olur ?

2x12 bence de en ideali. 4x8'den bas frekans alamayacaksın pek, 1x12'e göre 2x12 daha zengin bir ses verecektir. Kabinleri elden çıkartmak ta her zaman problem.

Evde 2x12 kabin bence pek mantıklı değil. Ama ileri yakın tarihte sahne alacaksınızdır, kendi amfinizi kullanmak isteyecekseniz de 8 inçlik bir speaker de sizin ihtiyacınızı karşılamayacaktır.Genelde kombo amfi taraftarıyım. Hem evde, hem sahnede rahat kullanılabilir. 2x12 amfilere göre daha taşınabilirdir. Parasal sıkıntınız yoktur, roadie taşır diyorsanız da closed back 2x12 veya 4x12 kabin kullanabilirsiniz.

Ben 408'i her zaman tercih ederim 112 ye oranla .

Bass ı 112 ye göre daha sıkı ve yerindedir .

Blackstar kabinler , daha doğrusu HT serisi kabinler , koyu karakterli olup diğerlerinden farklıdır .

Denemeden , kimsenin lafıyla kabin alma .

:)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben 408'i her zaman tercih ederim 112 ye oranla .

Bass ı 112 ye göre daha sıkı ve yerindedir .

Blackstar kabinler , daha doğrusu HT serisi kabinler , koyu karakterli olup diğerlerinden farklıdır .

Denemeden , kimsenin lafıyla kabin alma .

:)

Bu arada aklıma birşey daha takılıyor. (Ne zor işmiş bu amfi seçimi :) ) HT5RH + Kabin yaklaşık 1500 TL, ama HTStudio 20 de ort. 1500 TL . İnsanın aklı karışıyor. Tamam ev ortamında kullanacağım düşük watt ın ciddi avantajları olacak vs. fakat 20W anfide aklımı çelmiyor değil :) ne yapacağım ben şimdi :):):)

20w olanı alırsan güç düşürücü cihaz da alman gerekecek aksi halde evde çalamayacaksın (müstakil evde oturmadığını düşünerek). O nedenle al ht-5 i mutlu ol :)

Geri