RectifieR (Thrash Metal) - Ankara

exodus_deniz demiş ki:
cok tesekkur ederim.. keske konserde deep inside ile birlikte calabilseydik... WE WILL THRASH TILL DEATH...!!!

Eywallah... Neyse daha çok konser olur ayarlarız bişeyler .. Yeterki böyle saglam gruplar olsun ankara da .. Bu müziği severek yapan insanlar olsun...

Everything for Heavy and Thrash :metal

ylba.jpg

Rectifier Türkiye'deki amatör metal müzik piyasasındaki en sevdiğim grup artık! İnanılmaz gaz ve eğlenceliydi, tebrik ediyorum :metalhead

Grup uyumunuz şarkı seçiminiz sahne performansınız çok iyiydi :) Ve çok daha da iyi olacak 2. konseriniz olduğunu düşünürsek.

Bir önceki konsere göre Deniz'in soloları ve davullar baya baya iyiydi bence. Ama bu sefer de bas gitar performansı biraz düşüktü gibi sanki :)

Ayrıca anonslarınızda biraz daha "az ve öz" olursanız "son dönemde metal müzik camiasında pek kolay karşılaşmadığımız ama aslında sık sıkkarşılaşmamız gerektiğini düşündüğüm anonslar" daha anlamlı olur diye düşünüyorum!

Ben konserde en çok Deniz'i beğendim açıkçası çok iyi çaldı ve sahne performansı da çok iyiydi. Çalışması gereken şeylerin de çok farkında gibi geliyor bana. Dün Deniz'le aynı grupta çalıyor olmaktan gurur duydum...

Başarılarınızın devamı, heyecanla takip etmekteyiz :)

junkcan, coldwar ve anthrax... tum yorumlarınız ıcın cok tesekkur ederim...

konser bizim için de cok guzel ve eglencelıydi.. sanırım onemlı olan da sahnedeyken eglenmek..

berkay... olm gercekten cok duygulandım ve bı o kadar da mutlu oldum soyledıklerıne.. anons konusu uzerıne dusunulmesı gereken bır konu o yuzden bırsey soyleyemeyecegım.. ama ben kendı anonsumu yaparken cok eglendım:) bass sound unun kotu olmasının sebebı bass anfısının olmayısı ve bass lar ıle halitin ilgilenmemıs olmasıdır:) halit yapmaz ıse kım yapacak olm bass soundunu...

bende senınle calmaktan cok gurur duyuyorum bıl ıstedım..

umarım daha cok konserde gorusebılırız... ozellıkle piranha yı calarken kendımı 85 yılında hıssettım.. ınanılmaz bır goruntuydu.. BACK TO THE THRASH... orada bulunun herkese cok tesekkur ederım.. karaleke gitarıstıne anfılerını kullandırdıkları ve heavy metale olan baglılıkları ıcın cok tesekkurler.. melatonıne verdıklerı destek ıcın cok tesekkurler..

exodus_deniz demiş ki:
junkcan, coldwar ve anthrax... tum yorumlarınız ıcın cok tesekkur ederim...

konser bizim için de cok guzel ve eglencelıydi.. sanırım onemlı olan da sahnedeyken eglenmek..

berkay... olm gercekten cok duygulandım ve bı o kadar da mutlu oldum soyledıklerıne.. anons konusu uzerıne dusunulmesı gereken bır konu o yuzden bırsey soyleyemeyecegım.. ama ben kendı anonsumu yaparken cok eglendım:) bass sound unun kotu olmasının sebebı bass anfısının olmayısı ve bass lar ıle halitin ilgilenmemıs olmasıdır:) halit yapmaz ıse kım yapacak olm bass soundunu...

bende senınle calmaktan cok gurur duyuyorum bıl ıstedım..

umarım daha cok konserde gorusebılırız... ozellıkle piranha yı calarken kendımı 85 yılında hıssettım.. ınanılmaz bır goruntuydu.. BACK TO THE THRASH... orada bulunun herkese cok tesekkur ederım.. karaleke gitarıstıne anfılerını kullandırdıkları ve heavy metale olan baglılıkları ıcın cok tesekkurler.. melatonıne verdıklerı destek ıcın cok tesekkurler..

eyvallah sağolasın deniz :)
Bass anfisi işini mekan halledecekti, sabah gelmişler anfiyi vermeye kapı kapalıymış verememişler kapıda 13.00'den 15.00'e kadar bekledik kimse yok, megerse adamlar içerideymiş kapının anahtarını bulamamışlar, arka kapıdan girmişler mekana. Dualbox'a girmek zorunda kalındı baslar, bas anfisi beklenilecekti ama "geç olmasın nasılsa iyi bir sound yakalarız onla da" dediler, öyle başladık işte :)

Kardeşlerim benim...
Yine gurur duydum sizinle...

Önceki RectifieR konserinden bu yana okul-ders-sınav üçlüsü arasında sıkışmıştım ve açıkçası böyle gaz bir konsere ihtiyacım da vardı.
Ama asıl önemli olan hem sizlerle, hem de Sınıf 64 - Arcane elemanları başta olmak üzere orada bulunan diğer güzel insanlarla beraber olmaktı. İşte bu nedenle sadece Piranha değil diğer parçalarda da ortamda 80'li yılların atmosferini gördüm sanki.

Piranha öncesindeki anonsta Tangun, Chuck Schuldiner'dan sadece 1,5 ay sonra hayatını kaybeden thrash metalin efsanevi ismi Paul Baloff'un ülkemizde yeterince saygı görmediğinden bahsediyordu ki salondan "Çaaaaakkk", "Daaymbeek" sesleri yükseldi. Bu da gerçekten de yeterince saygı görmediğinin bir kanıtıydı bence.

Her şeyiyle harika bir konserdi. Ellerinize, ağzınıza sağlık.
Ankara'da eskiden ruhuyla bütünleşmiş bir thrash grubu vardı, adı Solitude idi. Deniz'in ayrılmasından sonra önce bizim zihnimizden, sonra da piyasadan silindiler. Tam da bu eksiklik döneminde iyi ki de çıktınız ortalığa.

THRASH TILL DEATH !!!

nevermore cok tesekkur ederim.. :metal seni orada gormek guzeldi.. :)

caglarcım.. sen zaten biliyorsun.. ankarada 80 lerin thrash ruhunu bizler yasatıyoruz.. senınle kac defa saydık daha dogrusu saymaya calıstık kac kısı oldugumuzu:) baloff u bilmesın ınsanlar.. saygı da gostermesınler.. bizim bilmemiz ve gostermemiz yeter bence.. sahneden de adamların gozune sokmamız yeter gosterdıgımız saygıyı.. konserın seyırcısı ıse bence cok ıyıydı.. daha dogrusu standartların oldukca uzerındeydi... snf 64 un sahneye cıkması bence harıkaydı ve cok ıctendi.. melatonın sahnedekı durusu.. karaleke nın seyırcıyı ısındırması ve klasıkler ıle azdırması.. bence genel olarak cok ama cok ıcten bır konserdi.. umarım daha nıcelerınde bırlıkte oluruz..

GERCEKTEN.. THRASH TILL DEATH

arkadaşlar teşekkür etmek istediğim bi husus var.
thrashin bira içelim kafa sallayalım,cıgı cıgı gitar çalalım kafa sikelim mantığıyla bir müzik olmadığını aslında politik ve de protest bir müzik olduğunu hatırlattınız bize.

performans için ayrıca teşekkürler....

arkadaşlar teşekkür etmek istediğim bi husus var.
thrashin bira içelim kafa sallayalım,cıgı cıgı gitar çalalım kafa sikelim mantığıyla bir müzik olmadığını aslında politik ve de protest bir müzik olduğunu hatırlattınız bize.

performans için ayrıca teşekkürler....

Metal günlerinden çok daha iyi bir performanstı bence, sahne hakimiyeti konusu zaten bitmiş, tebrikler.Demo?Konserde çaldığınız beste de güzeldi(bir tane mi çaldınız hatırlamıyorum kusura bakmayın ama etkilendiğimi söylemeliyim), bir kayıt olsa çok iyi olur, ben alırım şahsen :) Başarılar!
Not: Postmortem'den sonra Raining Blood bekliyo kulaklar...artık bilmiyorum... :)

Geri