Ankara'daki En Iyi Ve Uygun Stüdyolar

Retro uygun fiyatlı değil. Ha ama içindeki ekipmanlara göre kıyaslarsak uygun fiyatlı. Ankara'daki en başarılı stüdyolardan biri diyebilirim. Fakat fiyat olarak çok uçuk olmasa da diğer stüdyolardan pahalı.

2012'de mesa amfiler falan var fiyatı da uygun hatta kampanya ile indirim falan da oluyor.

Dante'yi fiyata göre başarılı bulmadım. Çeşitli sorunlar yaşadım fakat belki düzeltmişlerdir.

E.B.B. Ekipmanlar orta düzeyde, oda akustik olarak fena değil fakat yalıtım da pek iyi değil ne çalarsanız yan odada sizi dinliyorlar. Biraz çekingenseniz rahatsız edebilir ama fiyat/performans olarak değerlendirirsek gidilebilir. Arada bir indirim de yaptığı oluyor

Ankanom buradaki amfiler de güzel bugera, randall falan var. Deneyin derim.

stüdyo bona vardı bi ara.. sümer 2 sokakta.. girer deli gibi çalardık.. sahipleri de iki davulcu ortaktı.. hala durur mu bilmem ben 2009 dan bahsediyorum ama eğer duruyorsa hemen uğraamalısınız bence.. hem çalışmak için müthiş rahat bi ortam hem de güzel ekipmanlarla uygun fiyat vardı o zamanlar.. umarım hala öyledir.. sahipleri de on numara insanlardı..

Kızılay Kurtuluş civarındaki tüm stüdyolarda defalarca çaldım en iyisi retro ve çsm'dir (benim favorim retro), diğer tüm stüdyolarda amfi sorunlarıyla karşılaştım özellikle bona ve danteyi kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Retro hariç bütün stüdyolarda yapılan tek çalışma yalıtım sanırım, akustik düzenleme adına hiçbir çalışma yapmıyorlar ya da odalar çok küçük olduğundan verimli sonuç alınamıyor. Retroda biraz daha farklı bu işler, en azından A stüdyosunda grup birbirini duyabiliyor, B stüdyosunda da Çsm dekilere göre biraz daha iyi duyum olayı, A kadar iyi değil yine de. Sıkıntı da büyük ihtimalle davulun gereksiz büyük olması olabilir ama yine de genele göre iyi.
Diğer stüdyolardan hiç bahsetmiyorum, uğultudan başka bir şey değil genel itibariyle, amfilerin bakımsızlığı, davulun akortsuzluğu, kabinlerin şişip kalması, jackların bozukluğu, topraklama eksikleri, hele ki havalandırma.

Çsm alk kat yine fena değil diğerlerine nazaran, çoğu stüdyo küçük küçük anca sığıyoruz bi de içerideki gürültü motivasyonu da olumsuz etkiliyor. Retro A şu an en iyisi olabilir o konuda. Ebb'yi seviyorduk orası da kapanmış gitmiş; temiz güzel bi mekandı. Dante'ye mecbur kalmadıkça bulaşmayın, Ankanom'a son zamanlarda gitmedim ama 1-2 sene öncesine kadar "eh işte"den öteye gitmiyordu. Geçen sene 2012'ye bir sefer gittim fena değildi sanki yalan olmasın da...

Ankarada prova için tartışmasız en iyi stüdyo bence Stüdyo MİRAGE. 12-13 yıldır aktif bütün stüdyoları kullandım. (Birde Stüdyo ART vardır. Ancak o prova için sanırım pek stüdyo kiralamıyor. Kendisi bence Türkiyedeki en sağlam kayıt ekipmanına sahip.)
Stüdyo Mirage'da ;
Adamlar temiz işinde saygılı ve dürüstler.. Tek dezavantajı stüdyonun bir tanesi sadece biraz dar. Ama diğeri gayet geniş.
Ben stüdyoya gittiğimde , içeriye Fender Twin Reverb veya Fender Hot Rod Deville amfi veriyor. Envayi çeşit pedal. Hemde pahalı pedallar.
Ne bileyim ufak ama mühim şeyler, mesela içeriye dolap koymuş içine su soda koymuş müşterilerine ücretsiz olarak ikram ediyor onları. Ses kalitesi olarakta 10 numara yer. Ama bu öneriyi yapıyorum ancak, lütfen o insanlar kadar titiz kişiler giderse daha makbule geçer :) Çünkü 3 gün sonra sağı solu afedersiniz içine eden, zilleri kıran amfiyi bozan adamların gitmemesi hepimiz için sağlıklı olur.
Bol müzikli günler.

Çsm alk kat yine fena değil diğerlerine nazaran, çoğu stüdyo küçük küçük anca sığıyoruz bi de içerideki gürültü motivasyonu da olumsuz etkiliyor. Retro A şu an en iyisi olabilir o konuda. Ebb'yi seviyorduk orası da kapanmış gitmiş; temiz güzel bi mekandı. Dante'ye mecbur kalmadıkça bulaşmayın, Ankanom'a son zamanlarda gitmedim ama 1-2 sene öncesine kadar "eh işte"den öteye gitmiyordu. Geçen sene 2012'ye bir sefer gittim fena değildi sanki yalan olmasın da...
2012 ye 2-3 kere gittim, bohemken de başka alternatif yok diye gidiyorduk. Ekipman tamam da o kadar basık ki stüdyo ses beynimizin içinde dönüp duruyor. Aynı olay Çsm alt kat için de geçerli maalesef, kare oda her yer amfi, bütün ses ortada, insanlar kenarlarda.

100 liralık bir reverb pedalını hala alıp ta oraya koyamadığı için RETRO benim gözümde sıfır. Bayağıdır gitmiyorum sanırım hala o şekilde devam. Reverb olmayan bir stüdyo tuz atmadan yenen bir yemek gibi.

Retronun ortasındaki kolon'u eleştirdiğimde çok değişik bir akustiği var, oranın rengi farklı, kolonun hayranı çok gibisinden bir yanıt almıştım, ses mühendisliği okumuyorum ama akustikte kayıp olmayacağını iddaa etmek yanlış olur

Özdem müziğin altında Stüdyo Next var. Fiyat iyi, stüdyo da iyi. Oraya bakan Umut vardır, kendisi oldukça ilgili bir insandır. Orayı tavsiye ederim. Arabayla gidiyorsan stüdyo önünde otopark ta var.

Retronun ortasındaki kolon'u eleştirdiğimde çok değişik bir akustiği var, oranın rengi farklı, kolonun hayranı çok gibisinden bir yanıt almıştım, ses mühendisliği okumuyorum ama akustikte kayıp olmayacağını iddaa etmek yanlış olur

Evet, bende reverb pedalını eleştirdiğimde, reverb e gerek yok içerinin kendi doğal reverbi var bunun bir çok hayranı var sırf onu seviyorlar gibisinden bana da söylenmişti aynı şeyler..
Demekki her hataya bir kılıf uydurulabiliyor :)
Ayrıca içeride hiç doğal bir reverb filan yok. İlginç bu zihniyeti de insanlar öve öve bitiremiyor.

Geri