Abartı Ilanlar

Gövdeyi şöminede yakmaya karar vermişler tutuşmayınca geri çıkartmışlar sanki.
Relic demiş ama bu bildiğin zombi :) Değil 350 TL bedava verse almam

2 bira çakmış, üstüne tineri de döküp bir daha çakmış Jimi Hendrix yapar da ben niye yapmayım demiş, ateşi zamanında söndürememiş boş ver ya zaten ali'den 30 dolara aldık relic melic itekleriz demiş. Sonuç ortada.

Kabaca bir hesap yaptım, m3'u 2000 kg ediyormuş(1800-2200), içini dolu olarak hesapladım, 7.5-8 kg oluyor sadece gövde. 1.5 kg sap olsa, 500 gram elekttronik ve manyetikler olsa kabaca 10-10.5 kg ediyor gitar. Onu ayakta çalmak da bir mesele olsa gerek iki tane dolu les paul'u tutar gibi olur. Muhtemelen içi boştur o zaman da 6 kg filan buluyor ağırlığı yani en az dolu les paul(çembersiz) kadar. Muhtemelen kalıba döktürüp de yaptırmış seramik oymakla olmaz kesilmez, kırılır anca ince zımpara işini kaldırır ama ne olursa olsun 7.250 euro etmez kesinlikle hadi TR'de kur saçmasapan bir hal aldı, dünya çapında bile 7.25k euro edecek bir iş olmasa gerek yani, şu gitar Almanya'da bile 1000 euro'ya anca gider onun da sap işçiliğinin iyi olması lazım. Marka değil, koleksiyonluk değeri seramik olması ki belki dünyada seramik başka gitarlar da vardır, sap ağaçları gördüğüm üzere o kadar da exotic zor bulunan veya quartersawn kesim filan maliyetli işi yok gibi. Yani, nasıl bir ütopya'da yaşıyorlar ilginç. Dubai'li parayı zeytin yağı gibi orasına burasına suran Arap'a bile o fiyata satamaz. Bu dünya'da o kadar parayı bu gitara ancak bu şekilde bir protip verebilir ki onların da vereceğini sanmıyorum. O zaman uzaylılar dünya'ya gelip ticaret yaparsa alabilir (cem yılmaz-gora-halı satma sahnesi) Aklıma başka ihtimal gelmiyor. Neredeyse 40.000 tl ediyor yahu..

Son düzenleme:
gitarı mahvetmişler :)
dsafsddddfdsf.jpg

Bu ilani fiyatindan dolayi degil ama usluptan dolayi abartili buldum ben de.yoksa 2000TL de ister onun bilecegi is.Cok itici bir uslup bence, degil 1100tl, 200e bile satsa boyle bir saticidan gitar almam.
Çok özel bir Strat oldu arkadaşlar elimde Amerikadan gelen bir fender strat olduğu için satıyorum. Yoksa inanın bu gitara manyetik modifiyesi yaparak enteresan bir strat yapmayı planlıyordum elimde 2 strat fazla olacağı için satıyorum
Gitara gelirsek,
özel olarak tasarlanmış bir relic görüntüsü ve gövdenin belli yerlerinde zımpara işlemi vardır özellikle üzerindeki sonsuzluk işareti uzaktan 3 boyutlu gibi durmaktadır.
Gitarda Gotoh 510TSSF2C Vintage Strat çelik köprü bloğu yer alıyor bunun tona etkisini umarım tahmin edebiliyorsunuzdur :)
gotoh göprünün zaten "0" fiyatı gitarın "0" fiyatına yakın .
Ayrıca bana Amerikadan gelen fenderin üzerindeki orjinal kulakları bu gitar taktırdım
Gitarın gövde ağacı gerçekten şaka ve çok kaliteli, üzerindeki donanım ayrı güzel oldu bu gitara iyi bir manyetik takarsanız fazlasıyla meksika yapımı yada orta siklet bir amerikan stratı tokatlamanız içten bile değil
Takas düşünmüyorum fiyatta çok az da olsa pazarlık payı vardır ,çok az :)
gitar hariç üzerindeki donanımın fiyatı benim verdiğim fiyata yakın zaten, alacak arkadaş şimdiden hayırlısı olsun

Evet efendim, güncel fiyatla yeniden karşınızdayız.
Takip edenlerin hatırlayacağı üzere, bu arkadaş 14.000 TL'den satıyordu bu gitarı. Sonra 1.000 TL indirime gitmişti bir ara:) Ben bu arkadaşı takip edeceğimi yazmıştım, çünkü malzeme çıkarma potansiyeli çok belli ki.

Anlaşılan o ki, alıcı çıkmayınca bizim güzel hatırımız için fiyatı 20.000 TL yapıvermiş.
Yazıyla: YİRMİ BİN TL. Ibanez JEM... Yanlış olmasın.
Satılık/İstanbul/Ibanez JEM 77 BFP Blue Floral Pattern #657170
4.000 doların üzerinde fiyatı yani.
Hayır, bence dalga filan geçmiyor bu arada. İşin acıklı tarafı da bu zaten.
"Xotic SL Drive var, üzerine 300 TL daha versem olur mu ?" filan diye mesaj atıp trollemek istiyorum.

Evet efendim, güncel fiyatla yeniden karşınızdayız.
Takip edenlerin hatırlayacağı üzere, bu arkadaş 14.000 TL'den satıyordu bu gitarı. Sonra 1.000 TL indirime gitmişti bir ara:) Ben bu arkadaşı takip edeceğimi yazmıştım, çünkü malzeme çıkarma potansiyeli çok belli ki.

Anlaşılan o ki, alıcı çıkmayınca bizim güzel hatırımız için fiyatı 20.000 TL yapıvermiş.
Yazıyla: YİRMİ BİN TL. Ibanez JEM... Yanlış olmasın.
Satılık/İstanbul/Ibanez JEM 77 BFP Blue Floral Pattern #657170
4.000 doların üzerinde fiyatı yani.
Hayır, bence dalga filan geçmiyor bu arada. İşin acıklı tarafı da bu zaten.
"Xotic SL Drive var, üzerine 300 TL daha versem olur mu ?" filan diye mesaj atıp trollemek istiyorum.
Buralarda performans atarak gitarı popüler edip 20 bine satmak sanırım arkadaşın planı :))
denemeler...... - YouTube

Ben de aşağıdaki gitarı satmayı planlıyorum ama ilanı verdikten sonra burada ifşa edilmekten korkuyorum :D

2CDA45AB-14F6-440C-B5E3-76CEA677DCB9.jpeg5ACAED5C-4B20-4E32-99BF-C08D4B6735A4.jpeg

Gitarın özelliklerine gelirsek:

Gövde: Custom 3 parça alder (kendim stain yöntemi ile boyayıp biraz eskitme ile blue jean tarzı bir görüntü vermeye çalıştım)
Sap: Maple Fender Mexico Stratocaster(perdeler 1 hafta önce Dunlop 6150 ile değiştirildi)
Manyetikler:
- Bridge&Middle:
Seymour Duncan Cool Rails
- Neck: Seymour Duncan Vintage Rails
Köprü: Babicz 6point Full Contact

Tüm potanslar CTS ve Fender S1 switch ile manyetikler humbucker-single olarak bölünebiliyor. Fender 5 yollu switch mevcut. Mini switch ile her pozisyonda Neck manyetiği devreye sokulabiliyor. Üst eşik ve string tree Graphtech. Kablolama Fender vintage kablolar ile yapıldı ve daha sağlıklı olması için statşk boyanın üzerine bakır folyo kaplandı.

Şimdi siz değerli “abartı ilanlar” guruları bu gitarı satmak istediğimde “abartı ilanlar” bölümünde ifşa edilmemek için nasıl bir fiyat politikası uygulamam gerekir yardımcı olursanız sevinirim.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Ben de aşağıdaki gitarı satmayı planlıyorum ama ilanı verdikten sonra burada ifşa edilmekten korkuyorum :D

116815 eklentisini görüntüle116816 eklentisini görüntüle

Gövde: Custom 3 parça alder (kendim stain yöntemi ile boyayıp biraz eskitme ile blue jean tarzı bir görüntü vermeye çalıştım)
Sap: Maple Fender Mexico Stratocaster(perdeler 1 hafta önce Dunlop 6150 ile değiştirildi)
Manyetikler:
- Bridge&Middle:

Tüm potanslar CTS ve Fender S1 switch ile manyetikler humbucker-single olarak bölünebiliyor. Fender 5 yollu switch mevcut. Mini switch ile her pozisyonda Neck manyetiği devreye sokulabiliyor. Üst eşik ve string tree Graphtech. Kablolama Fender vintage kablolar ile yapıldı ve daha sağlıklı olması için statşk boyanın üzerine bakır folyo kaplandı.

Şimdi siz değerli “abartı ilanlar” guruları bu gitarı satmak istediğimde “abartı ilanlar” bölümünde ifşa edilmemek için nasıl bir fiyat politikası uygulamam gerekir yardımcı olursanız sevinirim.

"Çok film hareketler bunlar - elalem ne der" aklıma geldi yahu. :D

116815 eklentisini görüntüle116816 eklentisini görüntüle

Manyetikler:
- Bridge&Middle:

Bence modifikasyonların maliyetlerini yazın. Ne fiyat koyarsanız koyun, bu şekilde daha makul gözükür.
Ancak fiyatı belirlerken modifiyeleri sıfır fiyatından düşünmemek lazım. çünkü onlar artık sıfır değil:) Bu mantık hatasını ısrarla yapan bazı satıcılar var ne yazık ki.

Geri