Prosesörü Bilgisayara Bağlayınca Bilgisayarın Sesi Gidiyor.

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda Metalist tarafından 10 Şubat 2013 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar POD XT Live kullanıyorum bilgisayara bağladığımda bilgisayarımın sesi gidiyor bu sorunu nasıl giderebiliriz?
   
 2. Pod'u bağlayınca bilgisayarın Pod'u ses kartı olarak kabul ediyor. Hoparlörlerini bilgisayara değil, POD'un kulaklık çıkışına bağlamayı dene.
   
 3. Laptop kullanıyorum ben ama
   
 4. DAW yazılımı kullanacaksan bazı yazılımlar Input Device ve Output Device'ı ayrı ayrı seçmene izin veriyor. Yazılımının ilgili kısmından (genelde Preferences olur) kontrol etmeyi dene. Inputu POD'dan alıp outputu laptopun ses kartına yönlendir.

  Onun dışında amacın nedir?
   
  Sownroth bunu beğendi.
 5. Laptop/masaüstü farketmez. Sağ altta tray bardan hoparlör simgesine sağ tıkla, "Playback Devices"ı seç, oradan hoparlörüne (genelde direk "Speakers"-"High Definition Audio Service" yazandır) sağ tıklayıp "Set as default device"ı seç. Bu şekilde istediğin zaman istediğin çıkışı seçebilirsin. Kullandığın DAW da zaten ayrıca ayarları vardır, eğer kullanıyorsan. :)
   
 6. Hocam amacım kayıt yaparken backing tracki duyabilmek aynı zamandada kayıt yapabilmek. Bir şey daha soracağım amfim yok bir süredir amfisiz çalıyorum(iğrenç ötesi bir durum) gitarı laptopa bağlayıp çalmam mümkün mü? Prosesörden denedim dönüştürücü ile girdim hoparlör girişine fakat gitarın sesi yerine iğrenç cızırtılar gelmeye başladı bilgisayardan ve hemen çıkardım.
   
 7. Teşekkür ederim deneyeceğim :)
   
 8. Normalde mümkün değildi böyle bir şey hangi DAW da yapabiliyoruz ki bunu? Reaper'de baktım ben az önce de asio seçince tek seçenek benim TC oluyor. Gerçi bana denk gelmedi de creativein falan asio sürücülü ses kartı varmış, öyle bir kart varsa mümkün olabilir belki.
   
 9. Ableton Live kullanıyorum ben

  [​IMG]

  Resimde görüldüğü gibi Input Device ve Output Device birbirinden bağımsız seçilebliyor.
   
 10. Ooo Ableton ve Mac ikilisi en kör noktalarım bak bilmiyordum bunu ama tahminim CoreAudio denen şeyin sağladığı bir güzellik olduğu yönünde acaba asioda durum nasıldır.
   
 11. Reaper da nasıl bilmiyorum fakat sanıyorum onda da bu özellik var, yeter ki asio kontrol panelinden 2 ses kartınızı da aktif edin. Guitar rig, amplitube, cubase, audition vb. yazılımlarda gitarı usb ses kartından girip onboard ses kartına ya da başka bir ses kartına çıkış gönderebilirsiniz. Hatta olayın genişliği açısından şöyle bir örnek vereyim, bunu yapmadım ama sanıyorum bu da mümkün; 4 ayrı ses kartımız olsun (A-B-C-D), cubase de 2 kanallı bir kayıt yaparken 1. kanalı in:A out:B 2. kanalı in:C out:D şeklinde ayarlayabilirsiniz. Bu şekil için de Cubase üzerinde tüm ses kartlarını aktif etmelisiniz.
   
  Sownroth bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş