Tindersticks

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda kaamos tarafından 8 Aralık 2003 tarihinde açılan konu

 1. Geçenlerde yine forumlarda vardı ama sanırım uçtu gitti...
  bir konser haberi veriyorum..!
   
 2. hatırladığınız yada hatırlayacağınız gibi h2001'de gelip dağıtmışlardı seyircileri.. izleyenler fiziksel olarak ne yapacaklarını gerçek anlamda bilemediler.. güzeldi baya bi'.. Tindersticks’in Türkiye turnesinin gerçekleşmesine çok az bir süre kaldı ve tuhaftır ki her sey yolunda!

  konsere Ankara'dan katılacak arkadaşlar için, 11 Aralık Perşembe aksamı bulusurken,
  Istanbul'dan katılacak akadaşlar ise 12 Aralık Cuma
  aksamı Venue Maslak'ta.

  11 Aralık 2003, Persembe - Saklıkent - ANKARA
  Kapı Açılış: 20:00
  Ön Grup: Aylin Aslım (SÜT'LÜ)

  12 Aralık 2003, Cuma - Venue Maslak - ISTANBUL
  Kapı Açılış: 21:00
  Ön Grup: The Climb (Special Acoustic Show)

  gidecek olan toplu koordine olup güzel bir akşam geçirebilirler heralde..!
   
 3. Bu konser iptal omuştu sanırım...Şey Aylin Aslım ın yanındaki süt nedir?

  bildiğim kadarıyla tekno deneysel pop yapıyor yanlışmıyım?
   
 4. Tindersticks'in tarzına ne deniyor? Yani tarz takıntım yok ama yinede merak ettim bu tarzda müzik yapan başka topluluklar var mı?
  Solistin sesi ve tarzı inanılmaz güzel, a night in şarkısı da kesinlikle bir şaheser. Ne yazık ki ben bu adamları Türkiye'ye gelip gittikten sonra tanıyabildim :cry:
   
 5. 90'lık kasedimde bir yüz Tindersticks, diğer yüz Nick Cave az uçurmamıştır beni alemden aleme. Mükemmel bir müzik mükemmel bir ses. Huzura erip hayatın anlamını buluyorum sanki her dinlediğimde :)
   
 6. tindersitcks'in 12 aralık 2003 istanbul konserinden bitmeyen :!: soundcheckleri sırasında çekilmiş iki resim.

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 7. sanirim bu sene izlediim en kopuk konserdi..
   
 8. sanirim bu sene izlediim en kopuk konserdi..
   
 9. Tindersticks'in ilk iki albümünüğ beğenmiştim.Konserlerine maalesef gidemedim.Genellikle Nick Cave severler fazlaca dinliyor bu grubu.
   
 10. gayet iyiler..

  İzmir konseri isterdik hep..halada bekleriz :(
   
 11. o değişik ses rengiyle stuart a. staples'ın son solo albümü "leaving songs" tindersticks severlere duyurulur. çünkü albümdeki bütün şarkılar tindersticks tadı taşıyor. ustanın vokalleri de çok şık olmuş hani. :)
   
 12. uyurken dinlenebilecek en uygun grup :)
   
 13. İşte grup bu! Elimde albümleri vardı ama bir türlü dinlemek için sıra gelmiyordu. Hakkında ne güzel de söylemiş Özlem Gürel. Dünyanın en güzel grubu. Bu zamana kadar dinlediğim hiçbirşeye benzemiyor.
  Dün ilk defa Tinderstick isimli albümden giriş yaptım. Çok güzel. Kemanı çok vurucu kullanmışlar. Tam istediğim gibi.
   
 14. Öyle gruplar vardır ve öyle bir anda hayatınıza girerler ki artık o grupların hayatınızdan çıkmasını istemezsiniz.

  Bu bazen bir şarkı, bazen de bir albüm olur.

  Ya da bir başkasının yazmış olduğu yazıya imrenirsiniz veyahut özenirsiniz. Acaba hakikaten de öyle mi diye araştırmaya başlarsınız.

  Farklı bir duygudur bu. Artık keşif işlemi başlamıştır. Eski de olsa size yeni gibi gelir. Artık hiç çıkmasın hayatımdan dersiniz.

  Tindersticks de hayatıma girip de çıkmasını istemediğim birkaç gruptan birisi (merak etmeyin diye birkaç tanesini yazıyorum: Iron Maiden, King Crimson, Tool, Pain Of Salvation...)

  Yukarıdaki gruplar için söylediğim "işte dünyanın en iyi müziği bu olmalı" önerim artık Tindersticks için geçerli.

  Bence dünya üzerindeki en iyi müziği yapan grup Tindersticks...

  Bazen bir şarkı, bazen de bir albüm...
   
 15. bazen de bir hissiyat. çok özel bir vokali olan özel bir grup. bu grubun fazla tanınmamasına şaşıyorum. yukarıda yazmıştım ama diretiyorum tindersticks severler stuart a. staples'ın solo albümüne göz atsın.
   
 16. Eski LULL dergisinden Alkan AVCIOÐLU'nun grubun debut albümü hakkındaki yazdıklarını paylaşmak istedim

  TINDERSTICKS “1st Album”
  Debut’ların alası Tindersticks “1st Album” çıktığı sene her şeyi ezdi geçti. Melody Maker’da Nirvana ve Pearl Jam’i geride bırakıp yılın albümü seçildiğini bırakın, bütün müzik dergileri böyle bir albümle karşılaşmadıklarını yazıyordu. İngiltere’de müziklerine gömülen bu kalabalık grup, hiçbir müzik akımını ve olayı iplemeden klasik sanata özgü bir tavırla kendi tarzlarını yarattılar. Tindersticks’in müziğini sevmek oldukça zor, zaten belki de dünyanın en büyük kült grubu onlar. Nick Cave & Bad Seeds’i bile aşan karanlık şarkılar, barok yapının içinden fışkıran melankoli, Stuart Staples’in benzeri olmayan vokal üslubu, piyanoyla dalgalanan kemanlarla, viyolonsellerle akan, zarif gitarlarla yumuşayan, zaman zaman öfkeyle parıldayan, zaman zaman çarpık ritimlerle derinleşen, kasvetli bass parçaları ile insanı saran, içine çeken, boğazından yakalayan melodik alışkanlıklar, kalp parçalayan müzikler, dahiyane orkestrasyonlar, paranoyak kırılganlıklar ve aşk yaraları ile dolu nihilist şarkı şarkı sözleri, benzersiz bir romantizm, can acıtan şarkılar: İnsanı allak bullak eden bir albüm. Hepsi birleşince sadece tek bir kelime anlatabiliyor ortaya çıkanı; Tindersticks.

  [​IMG]
   
 17. Özlem Gürel bir Tindersticks yazısında Trouble Every Day den bahsediyor, hem de öyle böyle değil.. Bu albüm elimde yok maalesef.

  Sticks'lerin ilk albümleri hakkaten çok güzel. Kelimeler yetmiyor ama kendimce -haddime de değil ya- şöyle diyebilirim; melankolinin en minimal biçimde ruha dokunduğu benzersiz bir albüm...
   
 18. Filmi izleyebildiniz mi? Soundtrack'in tema şarkısı müthiş! eğer izlemediyseniz, kan kaldıramıyorsa bünyeniz hiç tavsiye etmem, ağzım açık izlemiştim ben, "bu ne yaa" dedim kaç kez

  Film Türkçe'ye Hergün Başka Bir Bela adıyla çevrildi
  [​IMG]
   
 19. Filmini izlemedim ne yazık ki. Ne filmle, ne de filmin soundtracki hakkında hiçbir fikrim yok sayın lamb... Eğer siz öyle diyorsanız da izlemem zaten filmi;). Uzun zamandır sinemaya da git(e)mem; oturup film de izlemiyorum. Bu filmi izlemesek çok şey kaybetmeyiz herhalde..

  Aklıma birşey geldi, paylaşamadan edemeyeceğim, konu konuyu açıyor vesselam:

  Doğu Yücel (Blue Jean deki güzel yazılarından tanıyorum kendisini) Tool grubunun röportajında (röportaj da diyemeyiz buna aslında ya neyse) Adam Jones'a soruyor; "siz müziğinizle hayranlarınızın kafasını karıştırıyorsunuz, bunu da televizyonda Lost dizisi yapıyor. Bu diziyi izlediniz mi?" Adam Jones ne derse beğenirsiniz? Hiç izlemedim! (Not: Tool'un röportaj yapmayı sevmeyen tok sözlü tok yürekli bir grup olduğunu söyleyeceğim naçizane)

  Ben Kemal kulunuz da, ne Lost u ne de sizin tavsiye ettiğiniz filmi izlemedi, izlemeye de pek niyetli değil...:)
   
 20. film biraz tuhaf ama kan görmeye dayanıyorsanız kesin izleyin, başrollerden birindeki Béatrice Dalle'ın hastasıydım küçükken, Betty Blue adlı psikopat filmde beni benden almıştı, Trouble Everyday'deki orta yaşlı haliyle gördük, "Hannibal"sal rolüyle tırsıttı bu kez. Trouble Everyday'in soundtrack'indeki keman öldürmüyor süründürtüyor adamı adeta, Stuart Staples da şu dünyada Mark Kozelek ile birlikte en depresif şarkıları dillendiren bir abimizdir, İstanbullara kadar geldi de gidemedik
   

Bu Sayfayı Paylaş