Ortaya Karışık (Funk) - Ankara

cengiz arkadaşım zaten çok iyi işler yaptığını bilioduk.ama bu kadar iyi sololar attığını bilmiyodum .grup elemanları da baya iyi çalmışlar bence favorilerden biri olacaktır. başarılar arkadaşlar

Vos vosu alırsanız bize satar mısınız taksitle :)=
Gerçekten kayıt hücum için ama gerçekten güzel olmuş.Zor da bir müzik oysaki canlı performansta.Favorilerdensiniz...
Başarılar...

Efenim 100-200 milyar dediğiniz nedir :)= Biz de var zaten.Kazanınca vos vosu biz size nispet olsun diye zaten alcaktık bi 10 tane ultra modifiyelisinden ehuehueuhe :)=

jelly demiş ki:
RunRabbitRun demiş ki:
Dinledim sizi.Nacizane birşey söylemek isterim. Kayıt olayının bu kadar önemli olduğu bir yarışmaya keşke daha iyi bir kayıt yapıp yollasaydınız. Yine de başarılar.

kanal kayıt yapmayı çok isterdim ben ama vakit yoktu,5 gün vardı yarışmaya katılmak için :) Ancak iyi bir hücüm kayıt yaptık diye düşünüyorum...Yolladığımız kaydın da kalite olarak sitedeki diğer şarkılardan kötü olduğunu düşünmüyorum...Miksajla alakalı bir iki içime sinmeyen şey var ama kalitesiz bir kayıt değil bence...
Kayıt kalitesi dışında parça için ne düşünüyosun onu da merak ettim hani en önemlisi bu mu ki acep?

Elbette şarkının kendisi önemli. Yarışma ismi supersound olunca sanırım kayıtta yadsınamaz. Gerçi sanırım sadece dört tekerlekli bir hippi aleti verecekler :) Ben bir albümde falan toplanır diye düşünmüştüm. Yarışmadaki çoğu sıradan şarkıya göre, en azından dinlediğim şarkılara göre iyi bir çalışma.
başarılar.

edit: aslında kayıt konusunda demek istediğim şuydu keşke bu şarkıyı kanal kayıt temiz bir şekilde yollasaydınız, o zaman şansınız daha fazla olurdu gibi... :)

Ben bu grubun soundundan cok memnunum ve gulumseyrek calısmanın keyfını cıkarıyorum ıyı muzısyenler sonucta hepsı hucum veya kanal farketmez ortada olan bır muzık var ve jurı de de muzısyenler var ınsan ınsanın halınden anlar ama katılan tum arkadaslarada basarılar dılerım :D

hocam ankarada türkçe sözlü funk müzik takdire şayan bi durum. bestenizi dinledim funk müzik hastası bir insan olarak çok hoşuma gitti bi oyu da haketti. hücum kayıt için baya bi başarılı sizi kesinlikle canlı fersormansta dinlemek isterim başarılar.

bence hücum kayıt olması daha iyi oldu. tanıdığım bir kaç usta pro müzisyene dinlettim parçayı. canlı bir ansamble ile böyle çalabilmeniz, bu uyum mükemmel dediler:) grubun canlı uyumuna dair net bir kanıt oldu. o açıdan ben kanal kayıt olasından iyi buluyorum bu durumu.

kayıt gayet güzel... amatör grupsan dahasını da yapmaya gerek yok zaten, cebine zarar. yeterince iyiysen bırak şirket yapsın...
müzik de güzel.. yalnız biraz hazıra konmak gibi olmuş açıkçası. daha doğrusu amerikadan ithalat mı diyeyim?
sözlerinde: bunlardan başka söyleyecek lafı olan yok mudur gerçekten? biraz daha oturun çalışın, düşünün sözler üzerinde lütfen ya, biraz şiir falan okuyun.. kafiyeli ve ölçülü olması yetmiyor her zaman; orjinal olması lazım ya bir de! yaa yaaa
moral bozmak gibi olmasın demeyeyim, bozmak olsun; bence bu yarışmadan size birşey düşmez. önüne gelen teybe kaydettiğini yollamış. ama eminim başka biryerden çıkabilirsiniz. vokalle uğraşırsanız tabi!!

teşekkkürler. yalnız açıkçası funk gibi eğlenceli bir müzikte, hem bu parça gibi bir armonizasyona ve ritmik yapıya sahip bir müzikte kullanılması uyumlu olan sözler bunlar. sanırım vokalistimizin elinde kast ettiğin türden sözler de var, ama bu tarz bir parçaya değil de daha farklı bir atmosfere ait bir parçanın sözleri olabilir onlar kanımca.

ayrıca ben kendi adıma, neredeyse hiç bir zaman vokalin söylediği sözlerle ilgilnmedim. müziğin kendi söylediği sözler ilgilendiriyor beni ve müziğimizde bu ziydesiyle var. evet bundan eminim. müziğimiz, melodilerimiz, vokal linelarımız hep bir sohbet havasında ve kendilerine ait anlatacak akıcı ve akılcı fikirleri, hissiyatları var. kimse kişisel şova girmiyor, ama herkes neler yapabileceğini, kalitesini dinleyicinin gözüne gözüne sokuyor. ortaya çıkan müziğin bütünlüğüne odaklı ve aynı dilin konuşulduğu bir sohbetin konuşmacıları tüm enstrumanlar.

işte bunu yakalamak mesele. birkaç denemede kaydedilmiş bir parça ve kısa sürede bir araya gelmiş bir grup için yakalanması hayal olan birşey; doğal olarak var bu grupta.

bu yarışmadan birşey çıkmasa bile, bu kadar groovelu bir grup iyi işler başaracaktır.

grubumu seviyorum:)

buggleyeyes demiş ki:
kayıt gayet güzel... amatör grupsan dahasını da yapmaya gerek yok zaten, cebine zarar. yeterince iyiysen bırak şirket yapsın...
müzik de güzel.. yalnız biraz hazıra konmak gibi olmuş açıkçası. daha doğrusu amerikadan ithalat mı diyeyim?
sözlerinde: bunlardan başka söyleyecek lafı olan yok mudur gerçekten? biraz daha oturun çalışın, düşünün sözler üzerinde lütfen ya, biraz şiir falan okuyun.. kafiyeli ve ölçülü olması yetmiyor her zaman; orjinal olması lazım ya bir de! yaa yaaa
moral bozmak gibi olmasın demeyeyim, bozmak olsun; bence bu yarışmadan size birşey düşmez. önüne gelen teybe kaydettiğini yollamış. ama eminim başka biryerden çıkabilirsiniz. vokalle uğraşırsanız tabi!!

her şarkıyı ayrı bir kompozisyon olarak düşünmek lazım dostum,eğlenceli,ritmik ve funk bir besteye ağlak ağlak ölüyorum aşkından dağları deldim filan falan yazılmaz bence...kaldi ki bu şarkının bir öyküsü var başıma gelen bir olayı anlattım,yolda yürürken gördüğüm hoşlandığım,anlık arzu duyduğum bir kıza yazmış olduğum gayet samimi birşey bu...biraz şiir okuyun demişsin,şiir okuyorum ve yazıyorum hatta hatırı sayılır birkaç şiir dergisinde yayımlanan şiirlerim olmasına rağmen kendime şair demiyorum henüz ancak övünmek gibi olmasın öyle bestelerim var ki senin gibi önyargılı elemanları bile ağlatır yani ehehehe...tabii senin üslubuna ve seviyene bakılırsa sen kendini çoktan eleştirmen ilan etmişsin...ortada yapılmış bir iş var,bu işin sonuna kadar arkasındayım ve sözlerin müzikle hoş bir bütünlük içinde olduğunu düşünüyorum...vocal yapış tarzımı da beğenmemiş olabilirsin e göreceli şeyler tabii bunlar...eleştiri elbette ki güzel ancak seviyeli olursa...gayet seviyesiz ve amatörce yapılmış bu eleştiri bizim moralimizi bozmaz canımcım,beğenmezsen dinlemezsin bu kadar basit,sen dinlemezsen de biz bişey kaybetmeyiz çünkü sana ona buna değil kendimize müzik yapıyoruz...gene de hak etmesen de saygı+sevgi diyoruz... :LOL:
rampaların usatsıyım,grubumun hastasıyım :p

Se_Bass_Tian demiş ki:
hocam ankarada türkçe sözlü funk müzik takdire şayan bi durum. bestenizi dinledim funk müzik hastası bir insan olarak çok hoşuma gitti bi oyu da haketti. hücum kayıt için baya bi başarılı sizi kesinlikle canlı fersormansta dinlemek isterim başarılar.
teşekkür ederiz...umarım herhangi bir yerde sahne alma fırsatımız olur diyorum...kendine iyi bak...

ortaya karışık

grubun canlı performansını dinlemeyenler varsa dinlemenizi tavsiye ederim çok şaşıracaksınız

Pınar, teveccühlerine layık olmaya çalışacağız çok sağol. ama sen canlı dinledin mi? zira daha bir yerde çalmadık....

Geri