Ortaya Karışık (Funk) - Ankara

ilk 10 da olmak isterdik ama olamadık...çok da problem değil(yapılan listeyi hiç beğenmedim)...ben grubuma ve müziğimize sonuna kadar güveniyorum,sizleri seviyorum,iyi ki varsınız...öpücükler...

eveet bu yarışmanında tam anlamıyla "yalan" olduğunu gördük..ne zaman objektif bi yarışma düzenlenicek acaba...yok yok olmamış yine sınıfta kaldık...liste çok kötü..nys oldu olanlar diyelim yolumuza bakalım...

Fikrimce parçalar özensiz bir şekilde geçilmemiş.Çünkü oldukça istikrarlı buldum sonuçları.Birincisi nekadar göreceli de olsa finaldeki çoğu eser kendine özgü birşeyler barındırıyor bence.İkincisi parçaların hepsi kayıt anlamında özenle yapılmış uğraşılmış parçalar.üçüncüsü ise tek bir tarza odaklanılmamış diye düşünüyorum.Yalnız; umarım finale kalan eserlerin çoğunluğunu yabancı sözlü parçaların oluşturması, suni bir yoldan değil de eserin kriterlere göre en çok puan toplaması sebebiyle gerçekleşmiştir, bir diğer anlatımla -bir tesadüftür umarım-. Grubumun klavyecisi olarak bakabildiğim en objektif noktadan konuşursam grubun enstrümanistliği olsun,birlikte çalımdaki yer paylaşımı olsun,farklı bir tarz olması olsun(en azından yarışmadaki diğer eserlere göre) finale kalıcağımızı düşünüyordum.Ama finale kalan eserlerin 1 cd de toplanacağını düşünürsek, her ne kadar hücum kayıda göre güzel bile olsa,kalitesiz bir kayıt(teknik açıdan) gonderdiğimiz için bu kadar kaliteli kaydedilmiş track lerin arasında,genel olarak dinlerken oldukça sırıtırdı diye düşünüyorum. Özetle sonuç çok da şaşırılacak bir durum değil bence.Finale kalan bazı eserleri (başta fungu geliyor benim için) tebrik ediyorum.

yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaoooooooooooooooooouwwwwwwwwwwwwwww taaaaaaaaaam yaauuuuuuuuuowwww!......... kazananları tebrik ederiz. Yolumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz. ve birgün zımba gibi çıkacağız. hepsi bu.

Cengiz foruma yazmaya iznim var değil mi :p
Dün haberini alır almaz dinledim yarışmaya katılan parçanızı. Tebrik ederim güzel iş çıkarmışsınız. İnşallah canlı olarak dinleme imkanımız da olur.
Cengiz'den uzun zamandır bir proje bekliyorduk, nihayet oldu sonunda. İyi olduğunuzu düşünmemin bir sebebi de bu tabi ki :)
Cengiz'in arka vokal yaptığı kısımlar solo atıyormuş gibi olmuş, eh adamın sesi maaşalah pek bi kalın :) :)
En kısa zamanda dinlemek isterim sizi. Başarılar, iyi çalışmalar...

Dün haberini alır almaz dinledim yarışmaya katılan parçanızı. Tebrik ederim güzel iş çıkarmışsınız. İnşallah canlı olarak dinleme imkanımız da olur.
Cengiz'den uzun zamandır bir proje bekliyorduk, nihayet oldu sonunda. İyi olduğunuzu düşünmemin bir sebebi de bu tabi ki :)
Cengiz'in arka vokal yaptığı kısımlar solo atıyormuş gibi olmuş, eh adamın sesi maaşalah pek bi kalın :) :)

achiless demiş ki:

Biz de en kısa zamanda dinletmek istiyoruz kendimizi...e hadi artık ama hadiiii....

achiless demiş ki:

tolga izin vermiyorum yazmana çabuk sil :p oğlum o ne öyle izin istemeler falan 8O , her zaman beklerim.

bak bir ara kesin görüşelim haa! musiki üzerine fikir teatisinde bulunuruz üstadım. :) geyik de çeviririz, senin geyiğin sağlam olur :)

dünkü kanal kayıtlar sırasındaki performanslarından ötürü bas gitaristimiz cem'in,davulcumuz mehmet'in ve gitaristimiz cengiz'in ellerine sağlık diyorum ayrıca klavyecimiz olcay'a da başsağlığı diliyorum...

ben partimde ufak değişiklikler yaptım, kök sesleri vermeyeyim, cem bana kafa göz dalmasın diye :p bir de p kayıtta neden penayla çaldığıma hiç anlam veremiyorum. eve gelince parmakla çaldım ve riffte beni rahatsız eden tuşe problemi ortadan kalktı. muhtemelen ben onu tekrar kaydederim. pek içime sinmedi benim. ama demo olması itibariyle o kadar kusur olur da denebilir. neyse bakarız. parça çok saplam oldu bence.

cem ve mehmet de performansta acımadılar. çılgın gençlik işte.

bir de detayın kayıt stüdyosunun süper olduğunu buradan da belirtmeden geçemeyeceğim. çok beğendim ben. pro iş tamamiyle.

ayrıca olcay'a da başsağlığı diliyorum.

bu grup albüm çıkarmazsa adımı değiştireceğim...vallahi ahanda buraya yazıyorum...Tebrikler arkadaşlar...Sizi seviyoruz..Olcay'a da başsağlığı dileklerimi iletirseniz sevinirim...

ozlem_a demiş ki:
olcay'cım n'oldu hayırdır?
bildiğim kadarı ile bir aile dostları vefat etti...

tekrar başın sağ olsun morukçum...
bu arada müziğimizle ilgilenenler için haber;5 şarkılık demomuzu kaydetmek için detay müzikte çalışmalara başladık 10 gün gibi bir sürede hazır olur diye umuyorum...
son olarak detay ankara'da çalıştığım en iyi kayıt stüdyosu tüm gruplara ve müzisyen arkadaşlara tavsiye ediyorum...
bitti ;-)

detay gerçekten çok profesyonel bir mekan. volkan abi de işin gerçekten iyi yapıyor. hem teşekkür ediyorum hem de herkese tavsiye ediyorum ankara'daki.

bu arada arkadaşlar, performanslarınız için teşekkürler. şu an yeni parçaları dinliyorum. düzenlemeler gerçekten oturaklı.

miksler de tamamlanınca bana ulaştırın hemen.

oldu mu laaaaan??? (oldu, mehmetcim, süper oldu hem de) :D

Geri