Gt 8 Teknik Bilgi

'Elektro Gitarlar' forumunda dramondd tarafından 17 Şubat 2013 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar gt 8 de mixere girdiğimde çok hoş tonlar alırken lambalı amfime giriş yaptığımda istediğim sesi alamamak tayım sanırım sistem ayarlarından amfi modellemeler kapatılıyormuş nasıl yapacağım konusunda bilgisi olan ?

2. preampları kapatman gerektiğini duymuştum çakışma yapıyolarmış ama malesef ben de bilmiyorum kardeş kurcalayıp öğrensen daha iyi olur hem yeni şeyler keşfedersin belki...

3. teşekkür ederim hocam ama kayda gireceğim nasıl yapacam bilmiyorum gt 8 kullanıcılarnı bekliyorum yardım için :)

4. rockisky nickli arkadaşım geçen yıl kullandı gt8 ona bi mesaj at istersen aynı problemi yaşamıştı muhtemelen biliyodur nası çözüleceğini

5. Geçmişte buna benzer bir konuya levantin nickli arkadaşın verdiği cevabı aynen koyuyorum. Belki işe yarar.

6. "Output select" tuşuna basın, karşınıza line/phones, stack amp, combo amp gibi seçenekler çıkar, pedalı mixer veya amfi neye girdiyseniz dönen aparat yardımıyla seçiminizi yapın.

7. Preamp modellemesini kapatmak için yapman gereken tek şey, preamp/speaker type potunun altında işaretsiz olan ışıklı tuşa basmak. Tuş yanıyorsa preamp modellemesi açık, tuş yanmıyorsa kapalıdır. Bu kadar basit. Arkadaş sağolsun, 4 kablo yöntemiyle ilgili daha önce yazdıklarımı yapıştırmış. Son olarak output selecti yaparsın yukarıdaki gibi (stack return tavsiyem), ve effect chaini düzenlersin ihtiyacına göre.

8. preamp simülasyonlu pedalları power amplilere bağlayın lütfen. yada amfinizde fx return girişi varsa oraya giriş yapın ki amfinin preamp ını bypass edin. ayrıca 4 kablo metodu hakkında internette araştırma yaparsanız geniş bilgiye ulaşırsınız. multi efect prosesörlerin mantığından uzak kullanılmaması gerekir bence. lambalı amfi varsa pedal setup kullanınız bence.

Bu Sayfayı Paylaş