Santana

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda benayevsen tarafından 8 Aralık 2003 tarihinde açılan konu

 1. santana ile ilgili düşüncelerinizi merak ediyorum... işte bu santana nın müziği deniliyor... bu özellik onun için iyi mi kötü mü?
   
 2. Forum Kurallarının 11. maddesini okuyunuz.
   
 3. yaa evvet yaaaaaaaaaaaaa pardonsssssssssssssssssssssssssss
   
 4. Santana deyince aklıma, bir çok şey gelir ama. En çokda Santanın yetiştiği San francisco,Mission bölgesi gelir bir ara oturduğum ve şu an çalıştğım yer. Santana bir aralar herhangi bir güney amerika ülkesi sokaklarını aratmayacak bu bölgede evsiz olarak yaşamış sokaklarda yatmış. Carlos Santana gitar dünyasında çok ayrı bir yeri var diye düşünmekteyim.
   
 5. Hatta meşhur hikayedir, Santana genç çocuk, o yol kenarındaki Diner'lardan birinde çalışıyor üç kuruşa garson olarak, akşamları orada burada yatıyor filan, gitar çalmaya çalışıyor. Birgün bir grup Hells Angels çekiyor restoranın önüne, girip oturuyorlar, Santana masaya gidiyor sipariş almaya, "buyurun, ne alırsınız?" derken masadaki yüzlere bir bakıyor ki ne görsün? Jerry Garcia ve Grateful Dead.

  "Son servisimi onlara yaptıktan sonra önlüğü çıkarıp attım, o gündür bu gündür yoldayım" diyordu programda.

  Santana'yı ilk dinlediğim belki 1975-76 filandır, 5 yaşında filandım, evde odanın yarısını işgal eden dev gibi büyük kabinleri olan (ama topu topu 2x20W :) ) Electrophonic müzik setimiz vardı, bir tarafında radyo, hem de FM'li, gülmeyin o zaman Türkiye'de FM yayın yapan bir tane istasyon vardı, o da günde muhtelif saatler yanlış hatırlamıyorsam, diğer tarafında dört kanallı kartuş kasetçalar (bildiğimiz kasetlerden değil) ve bir de kombi plakçalar pikap. Santana'nın "Eternal Caravansarai" albümünü bir de "Abraxas"ı hatırlıyorum. Bir de "Europe (Heavens Cry, Earths Smile)", "Samba Pati" ve "Oye, ¿Como Va?" gibi şarkıların bulunduğu "Greatest Hits" albümü gelmişti sonra, hayal meyal hatırlıyorum. Bir de yığınla Erkin Koray 45'likleri...

  Amerikan müzik endüstrisi Santana'yı nereye ulaştırdı, karşılığında bizim müzik endüstrimizin yaptığına bak: Erkin Koray nerelerde şimdi...

  Santana hâlâ yolda, sürekli bir transformasyonda. Abide gibi.
   
 6. ama santana yı hatırlama olayı ve minnet borçlarını geçen senelerde ödediler... tabi Erkin Koray olayını kim bilir müzik endüstrimiz ne zaman öder... aaa buldum öldükten sonra çünkü hep öyle oluyor... :roll:
   
 7. çok mtv olayına girdi ya...
  belki onun için iyi oluyordur ama...
   
 8. çok dinlemedim. ama dinledigim ve sevdigim bi iki şarkısı var.
   
 9. gitarı tartışılmaz bence adamın
   
 10. bence tarışılır ;)
   
 11. ya bence iyi demeye getirdim...değilmi.çok iyi çalmıyormu yani?
   
 12. metal ortamlarının "kro"su olarak bilinir genelde ama sağlam adam şimdi..özellikle matchbox 2o vokalisti rob thomas'la yaptığı düet süper..put ur lights on'u da çok severim..ne zmn dilesem lise günlerim aklıma gelir..albümlerini alma gereğini duydumsa da almadım..sürekli double ve fiyatı iki katı çünkü eheh :)
   
 13. Bence pek iyi çalmıyor. Tarzını da sevmiyorum. Sevene saygı duyarım ;)
  Ama Kirk'ten falan iyi çalıyo yani ;) :p
   
 14. soul sacrifice ı severim özellikle
  woodstock denince birçok insanın aklında canlanan ilk isim... son albümünü beğenmedim
   
 15. Santana ? Metal ?
   
 16. Santana süper çalar.
   
 17. Süper mi??? Allah hallah... ;)

  Bir türlü anlayamadım neden süper! E ben de çalabiliyorum adamın çaldıklarını hatta daha temiz...

  Ama ben süper çalmıyorum!!! ????
   
 18. metal tayfası özellikle megadeth(bi açıklamalarında böyleydi) bu yorumu getirmişlerdi..haha tarzına falan metal demedim tabii ki...
   
 19. Tamam ozaman,yanlış anlaşılma :)
  Loogie bi solo atsanda bizde dinlesek bi ara bi şekilde çok iddialısın ;)
   
 20. süper olmasada iyi gitaristtir bana göre.
  manayla yaptığı düet süperdi.
   

Bu Sayfayı Paylaş