Cemil Demirbakan

'Sanatçı ve Gruplar' forumunda bluezzer tarafından 17 Şubat 2013 tarihinde açılan konu

 1. Cemil Demirbakan 1971 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimlerini Ankara’da tamamladıktan sonra, üniversite eğitimini yine Ankara’da, Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde yaptı.

  Küçük yaşlarından itibaren müziğe büyük ilgi duyan ve amatör müzik gruplarında şarkıcılık yapan Cemil Demirbakan’ın çocukluk hayallerinden olan sahne deneyimi 1988 yılında, üniversite öğreniminin ilk yılında gerçekleşti. Sanatçı amatör müzik kariyeri boyunca “Sıkoçbrayt Kardeşler”, “Cornflakes” gibi gruplarda vokalist olarak sayısız konsere ve bar performansına imza attı. 2004 yılında kurulan “Yüksek Sadakat” grubunun vokalistliğini üstlenen ve bu grupla beraber bir çok ödül kazanan Cemil Demirbakan 2007 yılında Yüksek Sadakat ile yollarını ayırıp solo çalışmalarına hız verdi. Bu dönemde Meyra, Zeynep Casalini gibi isimlerle düet yaparak, “Dinle Sevgili” adlı dizinin şarkısını seslendirerek hayranlarından uzak kalmayan sanatçı, solo albümü ve müzik kariyeri için hayatında büyük bir değişikliğe imza attı.

  Uzun yıllar üst düzey firmalarda yöneticilik pozisyonlarında çalışan Cemil Demirbakan, 2012 yılında iş hayatından ayrılarak sadece müziğe yöneldi ve ilk solo albümü için Sony Music ile anlaştı. 2012 yazının başlarında, ilk albümünün çıkış şarkısı olarak “Aşk Diye Buna Derler” adlı eseri radyolar ve dijital platformlar aracılığı ile müzikseverlerle paylaşan sanatçı, enerjisiyle dikkat çeken şarkıya “80’ler” konseptli bir klip de çekti ve şarkı beğeniyle karşılandı.

  2012 yılının Ağustos ayında Cemil Demirbakan’ın, Karışık Kaset adını verdiği ilk solo albümü Sony Music etiketiyle raflardaki yerini aldı.

  http://www.cemildemirbakan.com/
   

  Ekli dosyalar:

 2. konserler:
  28 Şubat - Bios-Izmir
  01 Mart - Ricco Papa-Aydin
  02 Mart - Hilton Garden Inn-Kütahya
  03 Mart - 222 Park Eskisehir
  05 Mart - Jolly Joker Istanbul
   
 3. Güncel konser programı.

  28 Şubat - Bios-Izmir
  01 Mart - Ricco Papa-Aydın
  02 Mart - Hilton Garden Inn-Kütahya
  03 Mart - 222 Park - Eskişehir
  05 Mart - Jolly Joker - Istanbul
  8 Mart - Oratorium - Adana
  13 Mart - Hayal Kahvesi - Ankara
   
  Aytek bunu beğendi.
Yükleniyor...
Benzer Konular - Cemil Demirbakan
 1. deryakulahci
  Yanıt:
  621
  Gösterim:
  43,048

Bu Sayfayı Paylaş