Pedal Dizilimim Doğru Mu Acaba ?

Bu Sisteme Hangi Reverb Pedalını Almalıyım ?

• Tech 21 - Boost R.V.B.

Oylar: 0 0.0%
  • Diğer

Oylar: 0 0.0%

• Toplam oy veren
    13
Dizilim en soldan sırayla Digital Delay dd-6 / Loop Station Rc-2 / Metal Muff / Harmonist Ps-6 / Combo Drive Bc-2 / Morley Bh-1 Wah

Sormak istediklerim :

1)En kaliteli dizilimi ne şekilde yaparım bu ekipmana göre ?

Birde normalde Combo Drive ile Morley arasında Cort akor aletim vardı ama çıkardım.

2) Combo Driveda Cleanden -Drive a çevirdikçe çok fazla dip ses alıyorum kabloyla mı alakalı dizilim ile mi ? Metal muff da bile o kadar olmuyo çünkü.

3) Son olarak birde Boss Compressor/Sustatiner'ım var onu nereye takmalıyım.

3) Wah'tan önce ya da wah'ın hemen sonrasına bağlayabilirsin. Nasıl yapacağın sana kalmış, ikisini de deneyip en uygun kararı sen verirsin :)

Diğerleri için seni yanıltmak istemem emin değilim çünkü ama, 2 numara için dizilimle ilgili olduğunu zannetmiyorum ben -hele hele diğer pedallar aktif değilse-.

Ben olsam akort aletini ilk sıraya koyardım bu arada. Yalnız Cort'un böyle bir pedalı var mıydı yauv?

3) Wah'tan önce ya da wah'ın hemen sonrasına bağlayabilirsin. Nasıl yapacağın sana kalmış, ikisini de deneyip en uygun kararı sen verirsin :)

Diğerleri için seni yanıltmak istemem emin değilim çünkü ama, 2 numara için dizilimle ilgili olduğunu zannetmiyorum ben -hele hele diğer pedallar aktif değilse-.

Ben olsam akort aletini ilk sıraya koyardım bu arada. Yalnız Cort'un böyle bir pedalı var mıydı yauv?
Teşekkürler :) O zaman Kabloyla alakalı olabilir bugün bi Planetwaves pw15 sipariş ettim birde onla deneyim bakayım. Yine çözüm olmazsa Noise Suppressor'ın etkisi olur muki ?

Bu arada cort biraz eskilerden kalma o yüzden bilmiyosundur :D

Bir ritm kaydedip üzerine solo çalmak ister ve delayi açarsanız ne oluyor peki?

İşin özü bu işlerde OLMAZ diye birşey yok ancak dünyanın %99.999'u looper'ı effects loop'ta yada drive amfiden alınmıyor ise direkt preamptan önceki son pedal olarak kullanır.

Çok deneysel işler yapmıyorsanız dediğimi dinleyin. :)

Kolay gelsin.

Bir ritm kaydedip üzerine solo çalmak ister ve delayi açarsanız ne oluyor peki?

İşin özü bu işlerde OLMAZ diye birşey yok ancak dünyanın %99.999'u looper'ı effects loop'ta yada drive amfiden alınmıyor ise direkt preamptan önceki son pedal olarak kullanır.

Çok deneysel işler yapmıyorsanız dediğimi dinleyin. :)

Kolay gelsin.
Önceki kaydettiğin, delayle beraber karışıp gidiyo. Dediğinizi daha bugün yaşadım hakikaten. Çok teşekkürler.

Sondan Başa:Amfi-Looper-Reverb(ehx bence)-Delay-Distortion-Drive-Wah-Tuner
Harmonist hiç kullanmadım ama zaman effectlerinden önce her aralığa deneyebilirsin..Reverb pedallarıda karaborsaya düşecek yakında ikinci el kalmadı piyasada..

Bu arada harmonizer'ı, bir modülasyon efekti gibi düşünürsek eğer (ki bi kategoriye sokacaksak bence öyle olmalı), en mantıklısı delay'den hemen önce bağlamak olsa gerek. Yani bana kalırsa;
'Gitar-tuner-wah-comp-combo drive-metal muff-harmonizer-delay-reverb-looper-amfi' ideal bir dizilim olabilir. Pek tabi ki amfinde send/return yok ise :)

Edit: Reverb olarak ben de holy grail dedim bu arada.

Çok teşekkürler arkadaşlar bu kombinasyonları deneyeceğim :)) İlginiz için teşekkürler. Bende hall of fame ile holy grail arasında kalmıştım. Onu seçeyim artık :) birde ehx superego geliyo yurtdışından onu nereye koyacaz bakalım :D