Roland V-drums Dünya Finali!

'Forum Meydanı' forumunda burakdemirbilek tarafından 20 Şubat 2013 tarihinde açılan konu 1. Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen Roland’ın Uluslararası davul yarışması “ V-Drums World Championship” heyecanı Türkiye finalistinin belirlenmesinin ardından tüm hızıyla devam ediyor.
  30 Ocak gecesi İstanbul Mojo’da gerçekleşen Türkiye finali, yapılan ön elemenin ardından belirlenen 10 finalist, seçkin jüri, ünlü davulcular,müzisyenler ve müzikseverlerin yoğun katılımıyla tam bir müzikal ve görsel bir şölene dönüştü.
  Katılımcıların Roland V-Drums serisi davul ve perküsyon padleri kullanarak hazırladıkları birbirinden etkileyici performanslarıyla izleyici ve jüri karşısında ter döktükleri yarışmada jüride en az onlar kadar zorlandı. Her yarışmacının kendi düzenlediği ve elektronik ekipmanlar ile sahnede gerçek zamanlı olarak kontrol ettikleri altyapılarıyla destekledikleri davul performansları arasından birinciyi seçerken oldukça zorlanan jürinin yaptığı genel değerlendirme sonucunda Doğaç Titiz birinciliği kazandı ve Almanya’daki dünya finalinde Türkiye’yi temsil etme şansı yakaladı. Gecenin şampiyonu Almanya vizesinin yanı sıra Roland Türkiye’den V-Drums TD-15K davul seti, gecenin en dikkat çekici şovlarından birini sunan ve ikinciliği kazanan Can Tüzün Roland SPD-SX Sampling Pad, Ankara’dan katılan ve müzikalitesi ile jürinin beğenisini kazanan Onur Ertem ise üçüncülük ödülü olan Roland RT serisi Trigger seti kazandı.
  Bu sene 26 katılımcı ülkenin yerel finaller ile belirlemiş olduğu finalistler her Nisan ayında Almanya-Frankfurt’ta düzenlenen dünyanın en önemli müzik fuarı Musik-Messe Show’un son gecesi yapılacak büyük bir şovda performans sergileyecekler ve artık Türkiye’de bu uluslararası heyecana ortak olmaya hazır.
  Roland’ın V-Drums serisi elektronik davullarının kullanıldığı yarışmada katılımcılar teknik, duruş, elektronik öğelerin etkin kullanımı ve müzikalite alanlarında yapılacak bir değerlendirme sonucu finalist olmaya hak kazanacaklar. Yani sadece klasik anlamda bir davul ustası olmaktan çok sahne duruşu, elektronik davul kullanımına yakın ve teknoloji ile iç içe olabilme gibi kriterler de bu yarışmanın en önemli karakteristik özelliğini oluşturuyor.
  Türkiye finalinin şampiyonu Doğaç Titiz’i dünya finali yolunda yoğun bir hazırlık süreci bekliyor. Roland Türkiye desteğiyle gerçekleşecek çalışmalar müzisyen açısından Türkiye’yi Dünya'da temsil etme açısından ayrı bir öneme ve ciddiyete sahip.
  Kısa bir süre sonra başlayacak olan çalışma süreci, hazırlıklar ve final heyecanını Roland Türkiye’nin sosyal medya kanallarından takip edebilir, bu heyecana ortak olabilirsiniz

  .http://www.rolandtr.com/wvdc
  Ayrıntılı Bilgi:[email protected]
   

Bu Sayfayı Paylaş