Bu Ses Abartı Değil Mi ?

'Elektro Gitarlar' forumunda 7r7 tarafından 20 Şubat 2013 tarihinde açılan konu

1. 7r7

7r7

306
    155
    1,555
    arkadaşlar ekipman kısaca b.c rich warlock (çin malı sanırım) emg 81 85 modlu direk blackstar amfiye baglı gördügünüz gibi ama sorunum şu ki gövde üzerindeki her dokunuşu direk amfiden alıyorum video koydum ne demek istediğimi umarım anlamışsınızdır bu bir sorun mu sizce yada gövdenin dandikliğinden mi kaynaklı emglerin aktif olmasından mı iyi birşeymi kötü birşey mi anlayamadım fakat beni biraz rahatsız ediyor ne yapmam gerekli ne değil yardımcı olursanız zevinirim

2. Bana gayet normal geldi aslında. Yani zaten tellerden ses alabilmen için gövdenin o şekilde sesi iletebilmesi gerekir. Hiç bir sorun yok, içini ferah tut.

3. Yanlış bir şey yok, gövdeden manyetiğe sesler gidiyor, manyetikler de başarılı bir şekilde topladığı sesleri amfiye iletiyor. Pasif manyetiklere sahip, orta üstü kalite bir gitarla da amfiden duyabilirsin bu sesleri.

4. Sorun olmadigi kismina katiliyorum, ama videodaki deneylerinize bakarak govdenin dandikligi yorumuna varilamaz o is epey karisik.
    Ama bir duzeltmede bulunmak isterim; telle beraber govdenin titresmesi gibi bir zorunluluk asla yok. Beton dokup telleri arasina gerseniz ve betonlar omur billah oynamasa dahi altta bir manyetik varsa ses alirsiniz. Hatta bu sinir kosullarini tam olarak sagladigi icin titresen tel acisindan (hava surtunmesini ihmal edersek) ideal dalga denklemini verir. Teller manyetiklerin ustunde dikey olarak yer degistirebildigi surece de induksuyon olacaktir yani govde titrese de titremese de elektrogitardan ses cikar. Buna engel teskil edecek tek sey ikisinin de simetrik bir modda ayni genlik ve frekansta titresmesi olur. Yahu ne diyorum ben biri beni sustursun :) ....Neyse sorun yok, bu forumda yureginizi serinletecek yanitlari bulamazsaniz titresimler dersinin verildigi herhangi bir okulda muhendislik okuyun, en dandik gitara olan sayginiz bile artacaktir:)

justaperfectday bunu beğendi.
  5. Ses çıkmasa bi sorun var demekti :)

6. 7r7

7r7

306
    155
    1,555
    arkadaşlar evet bende size katılıyorum boşta teller titrştigi için uğultu var ama pul off yaparken penamhafif gövdeye değse bile o seside alıyor videonun sonuna doğru onuda tam olarak gösterdim aslında

7. EMG manyetik ile pek bi geçmişim yok, muhtemelen ondandır. Pasif manyetiklere göre 4 kat daha fazla çıkış gücünden bahsediyoruz, bu da sivrisinek vızıltısını eşek arısı sesine çıkartması demek gibi bi şey :) Yani kontrolsüz güç, güç değildir hesabına geliyor. O gücü kontrol etmeyi öğreneceksin, olay bu.

Bu Sayfayı Paylaş