Eşcinsellik

'Forum Meydanı' forumunda GORGOROTH666 tarafından 24 Kasım 2005 tarihinde açılan konu

1. Erkek olupta (onca kadın kız varken) ısrarla erkeğe karşı cinsel istek duyan kişi.
    Daha çok pasif, yani kadına özenen, kadınımsı kimlikteki kesim homoseksüel olarak bilir. Oysa erkekliği yerinde olupta başka bir erkekte arzularını tatmin etmek isteyen daha baskın homoseksüel dürtülere sahiptir.

Bu haliyle Türk toplumundaki homoseksüel sayısı umulmadık seviyededir.

2. Biraz yannış bi bilgilendirme olmuş.Homosexüellik erkeğe özel birşey değildir.Bütün eşcinseller kız olsun erkek olsun homosexüel diye adlandırılırlar.

Tamamen sapkınlık diyemiyeceğim.Bunun 3 nedeni olduğunu düşünüyorum.

1.si hormonal bir hastalıktır.Erkeklerin kendilerini kadın gibi hissetmeleri östrojen hormonunun fazla salgılanmasından kaynaklanır,kadınların erkek gibi hissetmeleride (yanılıyorsam düzeltin) testesteron hormonunun fazla salgılanmasından kaynaklanır.

2.si insanların küçükken başına gelen talihsiz olaylar(taciz/tecavüz) yüzünden gelecekteki cinsel tercihlerinin çarpıklaşması.

3.sü ise sapkınlık.Bu daha çok aktif gaylerde görülen bir durum.Bayanlarla iletişim kuramamak,parasızlık,tipsizlik gibi özelliklere sahip oldukları için erkeklerle beraber olmaktan öteye geçemiyorlar.Bunlar tam anlamıyla sapık insanlardır,uzak durun!!!

Bu arada uyarayım,eşcinsel deilim:)

3. Sipastik doğru denebilir yazdıkların ama hastalık tanımlaman bence doğru değil. Zaten bu hastalık dayatması yüzünden eşcinsellere çok baskı uygulanıyor, tedavi edilmeye kalkıyorlar! (psikolojik nedenlerle eşcinsel olanlarda olabilir, bunlar için yazmıyorum).

Ayrıca gerçekten burada amma çok homofobik insan var. Kendi görüşleri dışındakilere, kendinden farklı olanlara karşı toplumun genelinde yayılmış olan hafif tabiri ile hoşnutsuzluk maalesef buradada kendini gösteriyor...

4. cinsellik öğretilen birşeydir.burada "ayy..homo.." diye bağırıp çağıran insanlar ("erkek" olanlara söylüyorum), onlara böyle öğretildiği için böyledir...eşcinsel erkekler neden aşağılanır?çünkü, toplumumuzun MAÇO ERKEKLERİ, sevişmek yerine "SKİSMEK" değimini kullanırlar.yani sevişme eyleminde kadın bir META, erkek ise EGEMEN faktördür.Hatta sorarlar ki "pasif misin?" diye.sebebi tamamen erkek egemen yaklaşımdır.cinsellikte kadın aşağılandığı için, eşcinsel erkekler de aşağılanır.
    lezbiyen kadınlara bakılırken de AÐIZLAR SULANIR."abi ne fantazi olur ya, iki lezbiyenle off" diye.burada da bir SAYGISIZLIK vardır ki , kadının cinsel tercihini tekrar bir aşağılama söz konusudur...
    ---
    bir erkek çocuğunu alır, kız gibi yetiştirirseniz eşcinsel olur ki bu da çok normaldir...burada kendine ERKEK diyen kişiler bilmeliler ki ÇÜKLERİ var diye erkek değiller; toplum onlara bu MİSYONU verdiği için öyleler..

Atariteenageriot bunu beğendi.

5. Hahahaaa okadar güzel lezbiyenler, okadar yak1s1kl1 homoseksüeller varki sasirir kalirsin....

Hala insanlar bunu hastalik diye nitelendirebiliyorya hayret ediyorum...Hormonlarla ilgili oldugu gerçegi var ama insan1n kendi isteklerinin hiç mi kiymeti yok...

insanlara bir bakin tarihe bir bakin, en büyük filozoflar escinseldi...En güzel siirleri escinseller yaziyor...gibi gibi...bisyleri daha yogun daha gerçek yasayan insanlardan bahsediyoruz ve kücük beyinlileerin de asla anlayamayacagi seylerden....

kimse kimseyi kandirmasin, kimin ne olacagi hiç belli olmaz ilerde....yillar sonra bir homoseksüel olmayacagimizin garantisi varmi.....

herkesin içinde biseksüellik var biz böyle gördük psikoloji derslerinde yani biyolojik bir gerçek bu, ilerde bunun biseksüllikten çikip escinsellige vamiyacaginin garantisi varmi....hem olsa kime ne .... yukarda biri demis etrafimda öyle insanlar olmasin diye... neden... korkuyomusun etkilenmekten....bir escinselin size çekici gelme ihtimali okdar çok korkutuyorki kimse etrafinda istemiyor onlari....bu yobazliktir baska hiçbirsey degil....

Yönetici notu: Mesajınız düzeltilmiştir. Lütfen üslubunuza özen gösteriniz.

6. Tamam biz karşı olabiliriz ama kendi görüşümüz.Ben yorumumda gidip homolara hakaret etmedim.Sadece karşı olduğumu söyledim.İtiraf da edeyim,homofobiğim.Niye kabul etmiyorsunuz diye sorgulamanız işi kısır döngüye sokar.Herkes herşeyi onaylamak zorunda değil.Homoseksüellik çok kötü birşey değilse homofobik olmak hiç değil...

7. Homoseksülellik, istisnalar dışında bir tercih değildir. Kimse ergenlik döneminde "ben değişik bir insan olmak, sonrasında ise insanların çoğu tarafından aşağılanmak istiyorum, o yüzden homoseksüelliği tercih ediyorum" demez! Anket mi dolduruyorlar yani, nasıl bir tercih?
    Özellikle bizim gibi geri ülkelerde, çok üzülüyorum eşcinsellerin haline, bakın evinde interneti olan rock'çı insanlar bile neler yazmış, artık cahil kesimi siz düşünün...

8. İsteyen istediğini yaşasın umrumda olmaz ancak evlilik iznine falan karşıyım.Homoseksüelliği de çocukluktaki bazı olaylar yüzünden psikolojinin olumsuz etkilenmesinin yansıması olarak görüyorum.Belki belli bir yere kadar hoşgörüyle bakabilirim ancak nasıl seks yaptıklarını düşünmek midemi bulandırmıyor değil.

Noktayı koyarsam, kimin homo olmak istediği beni ilgilendirmez ama homoseksüel arkadaşım olmasını da istemem.

9. Fleez`in dediklerine katiliyorum ve ilk cumlesine bir sey ekliyim. Buralarda ve Turkiye disinda her yerde gecen bir söz vardir cok yakisikli erkeklerin cinselligi hakkinda, hetero olmak icin cok yakisiklilardir. Cirkin olandan cok yakisiklisi ve guzeli vardir homoseksuellerin...

Kesinlikle karsi olmadigimi söyliyim ve homoseksuel bir arkadasim var cok severim kendisini. Hayatimda gördugum en iyi ögretmenim, bana dusunmeyi ögreten kisi de escinseldi ve sevgilisi cografya ögretmenimdi :) Hayatimda gördugum en tatli cifttiler ve görebilecegin bir suru etero insandan daha kulturlu ve mukemmel kisiliklere sahip insanlar ikiside. Simdi nerdeler bilmiyorum...

6-7 ay önce burda bir test ile söyle bir sonuca vardilar. Homoseksuel erkekler testesteron kokusuna heteroseksuel kadinlar ile ayni tepkiyi gösteriyor ve ayni sey tam homoseksuel kadinlar icinde gecerli. Simdi dunyanin her yerinde bu sonuctan yola cikilarak hormonlar falan arastirmasina baslanildi.

Benim dusuncem ise herkes dogustan biseksuel ama buyume asamasinda görulen seyler ile homoseksuel istekler bastiriliyor ve cogu insanin hayati boyunca ortaya cikmayabiliyor. Bazilarinin duygular 40 yasina gelince birden ortaya cikiyor bir erkege ya da kadina asik olarak artik cinsiyet neyse, bazilari belki de tam o duygulari hic bastiramiyor daha genclik yillarindan kendisini gösteriyor. Homoseksuellerinde tamamiyle heteroseksuel iliskilerden igrendigini sanmiyorum, bir kisim homoseksuel yok sevmiyoruz derken cocuklu ailesi olan homoseksueller var...

Turkiye`de ise fuhus olayinda travestilerin normal kadinlardan daha fazla ilgi gördugunu aynen fuhusa batmis bir kadin söylemisti bana. Turkiye gibi bir yerde adim kadar eminim ki inanilmaz derecede gizliden gay olan insanlar var ve belki bu travestiler sadece onlar icin cinsel arzularini giderecek insanlar. Turkiye`de tabi olan önyargilar her nesilde azalsa dahi daha bir uzun zaman alicak kaybolmalari icin.

Neyse uzuyor yine okuyanlara tesekkurler...

10. ne olursa olsun.tanrı insanı iki cins yaratmıs.sen kapıyı anahtarla açıyorsun.bu hastalar anahtarı anahtarla acıyorlar.yada arka kapıdan giriyorlar :D ister tercih ister hastalık olsun bence doğaya aykırı bir olay.bu yüzden sapıklık.ama kesinlikle aşşağlamam.insanları rahatsız etmediği sürece homosexüellerin benim için diğerlerinden farkı yoktur

11. Sen istersen tekrar dön oku bunu ablacım.Hiç yazmadığım saçma sapan düşüncelerini ,neden sadece bana saldırmak için,sanki benimmiş gibi üstüme yıkıyorsunki?Evet saldırmak,eleştirmek denmez senin bu yaptığına.
    Eşcinsel arkadaşlarım var yok değil.Lezbiyenide var gayide bisexüelide var.Hiçbirindende rahatsızlık duymuyorum.Beni insanlıkları ilgilendiriyor çünkü.

Ne kadar yakışıklı homosexüeller olduğunu biliyorum hiçte şaşırıp kalmam. Zaten ben burada tipsizler homosexüeldir gibi bişeyde yazmadım.

2.si dikkat edersen lezbiyenler hakkında bi yorumda bulunmamışım orada.Sapkınlık derecesine gelmesinde kimlerin rol oynadığını yazmışım.Bunlarda insan kategorisine girmeyen bir takım varlıklardır.
    Eğer yukarıdaki yazıları okuduysan ka sözettiğim kişilerden ayrıntılarıyla bahsetmiş.Harbiden güzelde bir anlatım yapmış kendisine saygılarımı sunuyorum.

Gelelim hastalık olayına.Hakaret içerikli birşey mi yazmışım??Hayır tamamen sözlük anlamını barındıracak bir şey yazmışım.

hastalık:Organizmada birtakım değişikliklerin ortaya çıkmasıyla fizyoloji görevlerinin bozulması durumu,sayrılık.
    (bkz.Türk Dil Kurumu Türkçe Sözlüğü)

''insanlara bir bakin tarihe bir bakin, en büyük filozoflar escinseldi...En güzel siirleri escinseller yaziyor...gibi gibi...bisyleri daha yogun daha gerçek yasayan insanlardan bahsediyoruz ve kücük beyinlileerin de asla anlayamayacagi seylerden....''

Şu mevzuyu anlamadım zaten:) En güzel şiirler derken küçük iskenderi de kastediyorsan diyebilecek bir sözüm yok.Filozofları zaten sevmem o ayrı bi konu.Bu adamlar eşcinsel ve iyi işlere imzalarını atmışlar diye hiç eşcinsel olmaya niyetim yok.
    Bu arada merak ettim neyi daha yoğun ve daha gerçek yaşamışlar biraz açarmısın??İkincisi sanırım küçük beyinli derken kendini kastediyorsun!!
    Kelimelerimizi biraz daha özenle seçelim ne dersin???

Bu arada sırf meraktan soruyorum.Sen homosexüelmisin??

12. Sana yönelik olan ilk iki cümlemdi, onun disindakileri üstüne bu denli alinmam garip olmus, satasmak gibi bir maksata sahip degilim bunu bil önce !!....

Yaziyi yazarken filozoflarla falan kisminin sonuna , simdi biri kalkip onlar iyi is yapmislar diye bizimde mi escinsel olmamiz lazim diye biri birsey söyler demistim, ama sonra kendi kendime ohaaa artik bunu da kimse demez herhelde deyip sildim, simdi anladimki silmemeliymisim....

Ayrica gercekten meraktan soruyorsan benim homoseksüel olup olmadigimi, bunu özel mesajla sorabilirdin sanirim.... :idea: daha mantikli olmazmiydi... :wink:

Sana kücük beyinli dedigimi hatirlamiyorum, dedigim yobaz insanlardi, kastettigim bu.... Üstüne alinmana bir anlam veremedim....

13. İnsanın doğasına aykırı olduğu için sapıklık olarak nitelendiriyorum.

14. İnsan doğasını ne belirler??

İnsan hissettiği şekilde yaşamalıdır,kendi arzu ettiği gibi..Etrafındakilere zararının dokunmaması kaydıyla! :wink:

15. Birincisi;

Kimse kimseyi duyguları için yargılayamaz!

İkincisi;

Kadınlık,bu ülkede çok zor...Tartışmaya bile gerek yok;cinselliğini rahatça,özgürce ve dilediği gibi yaşayan her kadın bu ülke insanı için .rospudur.

Erkeklik,ayılık,kabadayılık,asıp kesme psikolojisi içinde herşeyi ben bilirim en akıllı;delikanlı (kelmie anlamı;genç hissetmek,kanıkaynamak) olmak kısacası en bilindik ve kibar tabirle maço olmak anlamına gelen saçmalık ifadesi.

Her ikisi olduğunu hisseden -ki homoseksüellikten ziyade biseksüelliktir- aşağılık,aciz ve iğrençtir.

Sadece hemcinsinden hoşlanıp zevk alan ise hicv edilmeli,recm ile yargılanmalıdır.Bu bu toplumun bir yüzü için böyledir.Ama farkında olunmayan ama bilinen başka birşey daha vardır ki bu toplum ikiyüzlüdür!Aynı anda bu kadar nefret besleyip aynı zamanda kendinden biri imiş gibi gören bu insanları gene aynı toplum ya da bir çoğunluk bütünüdür.Popüler kültürün gereği olarak görmke dışında halk içinde dahi genel olarak böyledir.Kahvelerde abilerimiz,amcalarımız nasıl bir i.neyi becerdiklerini anlatırlar...

-----

İnsan olmanın ne demek olduğunu bilmeyenler için çoktur bunlar!Fazladır!Kaldıramazlar, çünkü zayıf bir noktaları vardır.Dayanamazlar yüzleşmeye...Bilmedikleri şey ise,insanı insan olduğu için sahiplenmek ya da olmadığı için ayıplamaktır.Ama bu toplum ya da adını ne koyuyorsanız bunu başaramaz,çünkü insan olmanın anlamını henüz bilmiyordur...

16. "rock'n roll" ruhu...

özgürlük,baskıya karşı sonuna kadar mücadele.baskı aracı ister devlet olsun,ister aile olsun,ister toplum olsun en azından müzikle yükseltilmek istenen bir çığlık.ne için? hayatı bireyin kendi sınırları dahilinde istediği gibi yaşaması için.tabuları yıkıp geçmek için.

özgürlük için.

bir "rock" forumunda homoseksüellik başlığı ve yazılan yorumlara bakınız.kendi tabularınızı yıkmadan toplumunkileri nasıl yıkacaksınız?

kolay gelsin.

Atariteenageriot bunu beğendi.
  17. sanki her televizyonunu açtıgında o homoş popçuları görmek hoşuna gidiyor??ille de bunu ifşa ederek yapmak zorunda degill...sana da anormal gelmez mi iki erkegi sokagın ortasında öpüsürken görmek??ama bi kızla oglanı görsen götürüyo dersin en fazla yada ayıp dersin...toplumumuzun dejenere oluşumunun sonuçlarıdır bu tartışmalar...herkes işine gücüne kapalı kapılar ardında gerçekleştirse çatlar sanki?neden kendi reklamını yapıyorlar ben ben homoseksüelim diye??

18. Ben sokakta görsem "Bak ne tatli bir cift, birbirlerine nasil asiklar" der gecerim...

Insanlarin dogasinda yoktur derken dogayi aciklarsa arkadaslar sevinirim. Doganin kanunlarini kim koymus ki biz uygulayalim? Eger doga sadece cocuk olmasi icin kadin ve erkegin iliskiye girmesini gösteriyorsa( Dinlerde homoseksuellik hakkinda bu tarz bir sey söyluyor, cinsel iliski sadece cocuk olacak cinsten olmali diye bir seyler) o zaman cinsel iliskiye cocuk yapmak harici de girmemek lazim...

Bu sorulara karsiyim diyenler cevaplarsa sevinirim...

Phicoz, kendim ne kadar tvde onaylamasam dahi homoseksuelligini bir urun haline getirip piyasaya surenlere, yine de normal heterolar kadar ona haklari var. Her gun erkekleri costuracak sekilde pozlar veren kadinlar ya da tam dersi erkekler bunu yaparken ve bu isten sirf para kazanmak icin yaparken gaylerin yaptigina laf etmemek lazim. Burda aslinda cok buyuk bir celiski oldugu ortaya cikiyor...

19. Bu arada unutmadan söylemek istiyorum; bana göre homoseksüellerin büyük bir bölümünün tercih sebebi, popülerite kazanmak. Özellikle erkeklerde durum böyle.

20. phicoz,

Bu bahsettiğin ayrı bir mevzudur.Ona bakılırsa sevişen bir erkek ve bayan da aynı muameleyi görebiliyor değil mi? :wink: Sanki herşeyi aşmış çok modern bir toplumuz da..

.Biz herhalde çıkıp da sokakta canlıyayın sevişsinler demiyoruz.Ama toplumdan dışlanmaları da doğru değildir!Evet bunu ifşa ederek yapmak zorunluluğunda değiller,kimse değil..

Bu "ayıp" mevzularına takılmayalım da.Çünkü ayıp nedir?Kime göre ayıptır?Ne kadar ayıptır?Bunlar gayet göreceli kavramlardır..

Toplum başka başka şekilerde dejenere oluyor da bizler farketmemekte ısrarcı davranıyoruz maalesef.Adam çarptığı yayayı ölüme terkedip gidiyor bu ülkede.Daha siz ne ayıbından neyin dejeneresinden bahsediyorsunuz?

Erkekliğinin reklamını yapan gereksiz tuhaf varlıklara ayıp olmuyor da bu kişiler cinsel kimliklerini söylediklerinde mi ayıp oluyor?

Bu Sayfayı Paylaş