Satyricon Stüdyoda!

'Haberler & Etkinlikler' forumunda insidethefall tarafından 23 Şubat 2013 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

SATYRICON, Eylül’de yayımlamayı düşündükleri yeni albümleri için stüdyoya girdi!

Grup yeni şarkılarından bazılarını bu yıl 27-30 Mart arasında gerçekleşecek Inferno Festival’da çalmayı planlıyor.

Grubun frontmani SIGURD “SATYR” WONGRAVEN, Haziran 2012′de MetalSickness.com‘a verdiği röportajda 2009′daki kapsamlı turneleri sonrası neden bu kadar uzun bir ara verdiklerini şöyle anlatmıştı:

SATYRICON döngüsü, olmasını istediğim şeyden oldukça farklı bir hal almaya başladı. Şarkı yaz, prova yap, kaydet, tanıtımını yap, turneye çık ve bitsin. Sonra tekrar şarkı yaz, prova yap, kaydet, tanıtımını yap, turneye çık ve bitsin. Sonra tekrar, tekrar, tekrar… 2009′da şu noktaya geldim: “Tüm bunların anlamı ne? Benim müziğe başlama sebebim bu muydu? Kesinlikle hayır!!“. Hiç bir zaman amacım böyle bir noktaya gelmek olmadı. Ya da bir bavul ile yaşamak ya da backstagede.. Asla planlarım bunlar olmadı. Benim planım şarkıları yazmak, kaydetmek ve yayımlamak, ara sıra da bir kaç konser verip turneye çıkmaktı. Fakat bu tam bir kaosa dönüştü. Özellikle çevremizdeki herkesten ve herşeyden kaynaklanan bir baskı oluştu üzerimizde. Ayrıca şunu da düşünüyorum, insanlar çok yoğun çalışmaya başladıklarında, aynı zamanda kişisel olarak çok fazla yıpranmaya da başlıyorlar. Bir de şu var, bir şirketin, spor takımının veya Metal grubunun lideri olarak, çok gerekli olmayan fakat popüler bazı kararlar almak sorumluluğu da üzerinizde oluyor. Bu yüzden sürekli yolda olup konser vermek zorunda kalıyorsun ve ara verme şansın olmuyor, ki zaten plak şirketimiz ve temsilcimiz de ara vermemizi istemiyor. Sonunda bu durum beni müziği bırakmak ya da iyi bir ara vermek arasında tercih yapmak zorunda bıraktı.

KAYNAK: http://metallegion.wordpress.com/2013/02/22/satyricon-studyoda/

Bu Sayfayı Paylaş