Elizabethtown

Cameron Crowe geri döndü ;) "Elizabethtown" ile."Jerry Maguire","Vanilla Sky" ve hayatımın filmlerinden "Almost Famous"un sıkı yönetmeni bu defa bir romantik komedi ile sinemalarda.Cameron Crowe müzik yazarı olması dolayısı ile de filmlerinin müziklerinin hepsinde parmağı var ve bu her filminde belli oluyor."Almost Famous"ta da öyleydi."Elizabethtown" ile gişe de iyi başarı düşünüyor sanırım.Başrollerde de Orlando Bloom,Kirsten Dunst,Susan Sarandon" var.Sarandon'un performansı çok başarılı ama başrollerde ki ikilinin aynı başarıyı gösterdiğini söyleyemeyeceğim.Romantik komedilerden hoşlanmam ama Cameron Crowe olaya el koyunca iş değişiyor.Filmde bazı hatalar var. Buna daha sonra değiniriz ama bundan önceki Romantik komedileri cebinden çıkaracağı da kesin.

daha yoğun bir duygusallık beklediğimden mi nedir pek tatmin edemedi.. olayların etrafından süzüle süzüle geçiyor. can alıcı merkeze değinmemiş bence..
üstelik Kirsten Dunst hayali foto makinesiyle ilk kez gezinmiyor bir filmde..(bknz. crazy beautiful)

yorumları okuyunca elizabethtown'ı seçmeyip,gilles'in karısına gittiğime sevindim birden :) yine de kristen dunst'ü severim,bi ara cdsini falan bulursam izleyeceğim..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende yoğun bir duygusallık bekliyordum ama değilmiş maalesef.Birde olaylar arasında kopukluk çok fazla.Üzücü olay yaşandıktan sonra birden sevinilmesi garibime gitti.İnsan birkaç sahne bekler yahu.Ama yönetmenim Cameron Crowe'a güvenim sonsuz.Şimdi gişeleri düşünse bile daha sonra daha iyilerini yapacaktır herzaman ki gibi.

Izlemedim ve aldigi tum elestirilerden sonra izleyerek zaman kaybetmkte istemiyorum gerci. Cameron Crowe hayatimda gördugum en iyi sarki secen yönetmendir diyebilirim ve sarkilarini filme degil, filmleri sarkiya uydurmaya calisan ayri bir insandir. Zaten Crowe tum sarkilari kendisi sectigi gibi bir de filmlerini de hep kendisi yazar. Zaten elinde olan bu yetki ile sarkilari cok guzel filmlere uyduruyor. Bir repörtajda 34 metrekarelik bir oda tamamiyle dolaplar ile kapli ve icinde bu dolaplar plaklar ile dolu oldugunu söylemisti.

Bu filme biraz karsi durmamin diger nedenlerinden biri de Orlando Bloom ve Kirsten Dunst faktörleri. Ikisinin oyunculuklari tastan gibi ve cok yapmacik duruyorlar. Surat kaslari oynamiyor hic bir sekilde ve aglasalar bile sadece gözyaslari geliyor baska bir aglamaya deger bir sey yok...

Cameron Crowe diyince sadece Vanilla Sky filmini düşünüyorum diğerleri pek hoşlandığım filmler değildi. Romantik Komedilerden köşe bucak kaçan ben muhtemelen Elizabethtown'u da sevmeyeceğim. Ayrıca fragmanından hafif bir Sweet Home Alabama tadı da aldım.

Bu tip filmler bazen zaman kaybıymış gibi geliyor izleyince kendime kızıyorum ;) Ama arada yayıla yayıla oturup kafayı boşaltmak adına da izlenebiliyor. Bir ara filmi edinirsem izleyeceğim.

futurist demiş ki:
Cameron Crowe diyince sadece Vanilla Sky filmini düşünüyorum diğerleri pek hoşlandığım filmler değildi. Romantik Komedilerden köşe bucak kaçan ben muhtemelen Elizabethtown'u da sevmeyeceğim. Ayrıca fragmanından hafif bir Sweet Home Alabama tadı da aldım.

Bu tip filmler bazen zaman kaybıymış gibi geliyor izleyince kendime kızıyorum ;) Ama arada yayıla yayıla oturup kafayı boşaltmak adına da izlenebiliyor. Bir ara filmi edinirsem izleyeceğim.
aynı şeyleri düşünmüşüz,fragmandan ben de sweet home alabama kokusu almıştım..o da boş filmdi ya, neyse.. ;)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
CedriX demiş ki:
Izlemedim ve aldigi tum elestirilerden sonra izleyerek zaman kaybetmkte istemiyorum gerci. Cameron Crowe hayatimda gördugum en iyi sarki secen yönetmendir diyebilirim ve sarkilarini filme degil, filmleri sarkiya uydurmaya calisan ayri bir insandir. Zaten Crowe tum sarkilari kendisi sectigi gibi bir de filmlerini de hep kendisi yazar. Zaten elinde olan bu yetki ile sarkilari cok guzel filmlere uyduruyor. Bir repörtajda 34 metrekarelik bir oda tamamiyle dolaplar ile kapli ve icinde bu dolaplar plaklar ile dolu oldugunu söylemisti.

Bu filme biraz karsi durmamin diger nedenlerinden biri de Orlando Bloom ve Kirsten Dunst faktörleri. Ikisinin oyunculuklari tastan gibi ve cok yapmacik duruyorlar. Surat kaslari oynamiyor hic bir sekilde ve aglasalar bile sadece gözyaslari geliyor baska bir aglamaya deger bir sey yok...

Cameron Crowe plak hastasıymış zaten.Birde zamanında çok ünlü bir müzik dergisinde yazarlık yapmışlığıda vardır.Bunu "Almost Famous"ta açığa vuruyor.Elizabethtown hakkında beraber düşünüyoruz.Gişe amacıyla yapılmış bir film bence ama dediğin gibi kendisinde en sevdiğim yön şarkıları çok güzel seçmesidir.Bunu filme öyle bir uyguluyor ki ben "Almost Famous"ta kafayı yemiştim.Aniden Joni Mitchell çalmalar falan :LOL: Çok iyiydi.O filmi izledin mi bilmiyorum ama bu topiğe yazan arkadaşların izlemesini isterim.Elizabethtown oyuncuları konusunda da hemfikirim.Kirsten hadi bir derece iyiydi de Orlando olmamış bence.Ama yeni filmlerini sabırsızlıkla beklediğim yönetmenlerden birisidir.

dvd'side çıktı. bu arada filmin soundtrack albümünü de şiddetle tavsiye ederim. yani müzik adına ne arıyorsanız mevcut. cameron crowe sağolsun.;)

hasanayvenli demiş ki:
sinemada izlemiştim ve sinemada izlencek bi film değildi :)

o kadar da değil. her ne kadar sweet home alabama tadı da verse de ölümle ve hayatla dalga geçen bir film olmuş bana göre. çoğu romantik komedilerden de farklı. başka bir romantik komedi de bu kadar güzel şarkıları bir arada dinleyebilir misiniz? yönetmen cameron crowe olunca tabii işler değişiyor. almost famous'daki yavaşlatma olaylarını burada da kullanıyor ve filmin son 25 dakikasında o kitaptan cd'lere ve işaretlere göre buluşma tekniği unutulmaz anları barındırıyor. bu yönüyle de bir yol filmi de denilebilir. yalnız konusu bizim topluma tabii ters birşeyler barındırıyor. yani bir ölümün ardından insan biraz hüzünlü birşeyler bekliyor ama film zaten bu duygularla dalga geçiyor. ama klasik romantik komedi klişelerini pek barındırmayan bir film. çünkü iki kişi arasında doğru düzgün bir yakınlaşma pek olmuyor. sadece bir sahnede var ve bu çok kısa tutulmuş. bana göre bu filmin amacı farklıydı. o da hayata ve hüzünlü olaylara farklı bir gözle bakabilme onlarla dalga geçme üzerine güzel bir film. son 25 dakikası unutulmaz tabii. cameron crowe yahu boş adam değil. :LOL: müzikten anlıyor. ;) ve bu da filme yansıyor.

Geri