Dijital Davul Kayıt Yardim

'Müzik Teknolojileri & Kayıt Forumu' forumunda Baterist41 tarafından 24 Şubat 2013 tarihinde açılan konu

1. Medeli dd508 var bende arkadaşlar. Midi kablosu düşünüyorum 1 ucunu bateriye USB ucunu da bilgisayara bağlıyım diyorum. Ses kartı almalı mıyım ? Ya da midinin biri in biri out hangisini takıcam ikisine de mi takmam lazım bir yere yardımcı olabilir misiniz ?

2. onun için ses kartı gerekmez hocam, ses kartı Cubase gibi programları kullanırken plug-in'lerin işlemci üzerindeki yükünü haliyle de gecikmesini azaltmak için kullanılır ;) MIDI to USB kablo al bi tane işini çok rahat görür o zaten, kablodaki IN aletteki OUT'a, OUT ise IN'e gelecek şekilde tak, en azından benim GT-8'i öyle bağlardım :D

3. Peki teşekkür ederim. Birde şuan ses kartım yok aksama olur mu sizce ?

4. www.asio4all.com adresindeki sürücüyü kur, kabul edilebilir gecikmeler ile çalarsın.

5. Aynen, ortalamanın üstünde bir işlemcin varsa 10ms altında gecikme ile sıkıntısızca çalarsın

6. Teşekkürler

7. yalnız öyle en fazla midisini kayıt edersin, yani wav(ses) dosyası olmaz ortada.

8. Cubase te Midileri sese dönüştürücem

9. sample kullanırsan olur ama davuldan çıkan ses kayıt olmaz.

10. Cubasete gelen mid numaralarını programın kendine ait sesleri ile eşleştiricem yani programın sesi olacak. Ki davulun sesine gerek yok programda varken

11. Ö.M attım hocam konuyla ilgili

Bu Sayfayı Paylaş