Dave Lombardo Slayer Dışı!

Ya arkadaşım çok başarılı olmuş çok iyi bir grubun kurucu üyesi adam. Bu grupla harika şarkılara imza atmış mı atmış. Diyebilirsin ki tamam şarkılara güzel davullar yazıoda, çokta iyi çalamıyor falan. Ayrıca tekrarlıyorum LÜTFEN OKUYUN öyle cevap verin :) Teknik-teorik tüm platformlarda en kral müzisyende demedim, müthiş yetenek falan da demedim. Ama harika şarkılarda davulları o çalmış ve şarkılarada mükemmel gitmiş. Abartan ben değilim kendiniz abartıosunuz, okumadanda ben abartıomuşum gibi yazıosunuz. Lars'ı pek sevmeyen bir adamım yahu :) Ama kimsede kötü davulcu falan diyemez adama.

2001 albümler " God Hates Us All" benim en sevdiğim albümür. Nitekim bu albümde davulcu Lombardo değil, Bostaph'dır. Ve Bostaph'ın Lombardo'dan çok daha yaratıcıi bir davulcu olduğunu düşünmeden edemiyorum.
Ama 2005'te Slayer'ı Lombardo'lu izleme fırsatım da olmuştu. Fakat o zaman da Slayer'ın mayasının da ancak bu adamla tuttuğunu kabul etmiştim. Yani Lars sucks!

IRON MAIDEN davulcusu Nicko McBrain, Dave Lombardo’nun SLAYER’la olan sıkıntılı durumuna dair yorumda bulunmuş.

“Kendinize şunu sormalısınız: Dave Lombardo bu bilgiye nasıl ulaştı da ortaya böyle bir sorun çıktı, işte bunu bilmek istiyorum. Şimdiye dek bir maliyecisi yoktuysa, o mali evrakları ona kim verdi?Bu konuda üzgünüm çünkü Dave o grubun çok büyük bir parçası; onun gibi olan kimse yok. Ortalıkta tonla harika davulcu var, ama Dave yaptığı işte ustalık mertebesinde, benim için Dave… Dave Kerry ve diğer çocuklarla birlikte SLAYER’ın ta kendisi! Bence Kerry biraz fazla reaksiyon gösterdi ve şimdi de bu konuda pişmanlık yaşıyor olabilir. Umarım durum böyledir ve en yakın zamanda oturup işleri yoluna koyarlar.”

IRON MAIDEN davulcusu Nicko McBrain, Dave Lombardo’nun SLAYER’la olan sıkıntılı durumuna dair yorumda bulunmuş.

“Kendinize şunu sormalısınız: Dave Lombardo bu bilgiye nasıl ulaştı da ortaya böyle bir sorun çıktı, işte bunu bilmek istiyorum. Şimdiye dek bir maliyecisi yoktuysa, o mali evrakları ona kim verdi?Bu konuda üzgünüm çünkü Dave o grubun çok büyük bir parçası; onun gibi olan kimse yok. Ortalıkta tonla harika davulcu var, ama Dave yaptığı işte ustalık mertebesinde, benim için Dave… Dave Kerry ve diğer çocuklarla birlikte SLAYER’ın ta kendisi! Bence Kerry biraz fazla reaksiyon gösterdi ve şimdi de bu konuda pişmanlık yaşıyor olabilir. Umarım durum böyledir ve en yakın zamanda oturup işleri yoluna koyarlar.”

Bu ilginç mesaj için teşekkürler. Nicko McBrain'in Slayer ile ilgilendiğini tahmin etmezdim açıkçası. Vaktiyle aynı dönemde her iki grubu da dinlemiş birisi olarak (artık ikisini de pek dinlemiyorum, ama dinleyeceğim zaman tercihim Maiden...) bu müzisyenlerin birbirini takip ettiğini görmek güzel. McBrain'in davulculuğunu az çok bilenler pek öyle twin pedal (ya da bizim o zamanki kullandığımız şekliyle "çift kros"...) meraklısı olmadığını da bilirler. Ama aradaki bariz tarz ve teknik farklılıklara karşın McBrain'in Lombardo'yu takip ediyor olması da herhalde öncelikle Lombardo'nun müzisyen olarak becerisini ortaya koyuyor.

olay o iyi bu kötüden ziyade oranın bir "şirket" olduğu ve zarar eden şirketin çalışanlarına ücret ödeyememesi durumu söz konusu, yada belki fütursuzca harcanmış bütçeden kaynaklı durumlar. bu dünyanın her yerinde böyledir. aslında söylemek istediğim bu tip insanlar gurup için çok iyi davulcu olması etiketinden ziyade sadece bir eleman gözüyle bakılıyor. dolaysıyla yönetim vb. işlerine çok karışamazlar. örnek ;
Metallica - James ve Lars gurup yöneticileri ; Jason bir söz yazıp besteler yapıp gruba katkıda bulunmak istemesi işlere burnunu sokması kovulmasına sebep oldu. halbuki Meksikalı kaçak işçi sıfatlı Kirk gibi etliye sütlüye karışmasa gül gibi geçinirlerdi.
Slayer - Jeff Hanneman ve Kerry King ; Dave in işleri sorgulaması belki yüksek ücreti onun kovulmasına sebep oldu..
Iron Maiden - Steve Harris ; gurup yöneticisi söz yazarı besteci her halt bunun başınn altından çıkar bir de Dave Murray
kimse karışmaz Bruce sadece şarkıyı söyler gruba kendi yorum katamadığı için ayrılmış solo yapmış gurubun zirve yıllarında iki tarafı da zarara sokmuştur..
bir de yeni trenddir bu grupdan biri çıkar medya ilgisi gruba kayar reklamın iyisi kötüsü olmaz ya.. 1 yıl sonra da barışırlar eskisi kadar olmasa da yine ilgi onlardadır bir de nur topu gibi albüm çıkarttılar mı ilgi sürekli canlı tutulur..

Ya hu şu Metallica yı bi rahat bırakın artık :D Ha bide Lars' e yeteneksiz kötü diyenler olmuş bırakın şu sözleri artık. Tamam ben de Lars' dan pek haz almam adam sırf egoları için albümde davul seslerini ön plana atan birisi ama adam dünyanın en popüler olmuş saygı görmüş albümlerin hep içerisinde olmuş. Çok iyi çalamamak ya da çok yetenekli olamamak iyi müzik yapamayacagı anlamına gelmez.

arkadaşlar her fırsatta metallica'yı ve elemanlarını kötüleme, diğerleri ile kıyaslama olayı son derece çocukça ve yanlış. tüm gruplar ve müzisyenlere saygımız sonsuzdur. biz onlar sayesinde kendi çapımızda bir şeyler yapma fırsatı ve motivasyonu bulduk. yıllar geçse de bu değişmeyecek. sevmek şart değil, ama biraz saygı lütfen.

Geri